Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

@Golub ако погледаш на профил дотичног видећеш да је његова прва тема на овом форуму била у вези његовог сукоба са Преосвећеним Владиком Амфилохијем. Њему је само важно да због личних интереса да на сваки начин покуша да дискредитује Преосвећеног. Али, не бојим се за Преосвећеног Владику Амфилохија, јер, одлично он зна да у свакој речи изреке Петра Петровића Његоша, ''Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека'', има истине. Тако да, ''Тврд је орах воћка чудновата, не сломи га, ал' зубе поломи''.


 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Жељко рече

Исто тако ја као бивши појац у цркви могу да напише књигу озлојеђености о препотентним и бахатим поповима, о њиховом односу према епископу с једен стране и народу с друге, где већина гледа да зајебе и једне и друге и где се само ретки искрено баве мисијом цркве. Мука ми је више од вас попадија и попова који цео живот проведете кукајући на епископе, док угодно живите,  а никад не погледате на оне који су вама подређени.

Ипак, за разлику од тебе, ја сам остао до краја послушан цркви, чак и када сам као појац изгубио тај посао због сплетки. Мој однос према Иринеју, Симићу али и вама попадијама и поповима је исти као и твој према само Симићу и Иринеју.

Не кажем да вас све презирем, јер бих лагао. Немам заиста лоших осећања, али далеко вам лепа кућа. Што даље од мене.

Већих полтрона и увлакача нисам видео што у поповском свету.

Горих оштроконђи нисам видео што код вас попоадија.

Стеван Сремац вас је лепо описао.

Само су вам паре и ваше бенефиције важне, а народ ко јебе.

Ништа нисте учинили за мисију цркве протеклих 30 година. Буквално ништа!

Кад год бих се затекао окружен поповима, само се прича о материјалним вредностима, о колима, о парама, о томе ко је колико узео на венчању на сахрани, ко је добио бољу парохију. Једни другима због пара подмећете ноге. Нико од вас нема истинско ни смирење ни трпљење.

Вас рај неће видети, своју плату сте добили на овом свету!

Плакати или се смејати питање је сад . 

Жао ми је  што сам живела   у незнању  до колена
и животарила  ружичасте  године срања ,
ради овог светог сазнања
што ми је донело пропаст. :smeh1: 

За остале попове не знам, али раја ће сигурно видети  о.Гојко Перовић :D а нешто ми се јавља и попо Ђуровић . :smeh1: 
 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Жељко рече

Тек ми је од тебе мука, фарисејчино једна!

Пријатељу, мало си превише изгубио живце.Требало би, као сајт администратор, да си више свестан чињенице да је овај сајт делује у оквиру Мисионарског одељења СПЦ. А то подразумева много тога, између осталог и пристојно понашање. Овде мало-мало па неко крене са увредама, пљувањем, псовкама... Када неко са стране посматра писање на овом сајту, не знам по чему би могао закључити да смо ми православни хришћани. По темама, односно неким темама - можда. По понашању многих од нас - велико је питање. Изгледа да колективно губимо из вида да ово није затворени сајт двадесетак-тридесетак људи који се дописујемо, шалимо, свађамо, расправљамо, него све ово чита стотине, па и хиљаде људи "са стране". 

А сада, волео бих да чујем, ако није проблем, зашто сам фарисејчина? Ако је спамовање теме, а јесте, може и на ПП.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Ronald рече

Nije svojevremeno bila, neho jesu msnipulisali itekako, narocito kad je bolest uzela maha, lesinari se bore za pozicije i to ne treba da cudi. Isto je slucaj sa svakom hijerarhijom

Da bre. U jednom trenutku je i Arkan bio dosao da KAO cuva patrijarha Pavla pa ih vl. Atanasije rasterao. Apetiti komunjara da preuzmu Crkvu ne jenjavaju i tu je stalna borba. Ja verujem i da je Vilovski namesten ciljano da uradi ono sto se posle zbilo sa nesrecnim Artemijem.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, florenntina рече

Da bre. U jednom trenutku je i Arkan bio dosao da KAO cuva patrijarha Pavla pa ih vl. Atanasije rasterao. Apetiti komunjara da preuzmu Crkvu ne jenjavaju i tu je stalna borba. Ja verujem i da je Vilovski namesten ciljano da uradi ono sto se posle zbilo sa nesrecnim Artemijem.

Arkan i jeste čuvao Patrijarha kada je išao po Hrvatskoj. Hvala Heroju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Родољуб Лазић рече

сада, волео бих да чујем, ако није проблем, зашто сам фарисејчина? Ако је спамовање теме, а јесте, може и на ПП.

Ta tematika je odavno prezvakana na temi " oDposzdrav strucnjaku za svetost Rodoljubu Lazicu " ? by Zoran Djurovic

P.S. Ne zameri, cisto da uputim radoznale citaoce, posto se obracun Zinjca i tebe odigrava u PP ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Ćiriličar рече

Кад керушу пустиш са поводца, онда она облеће около и замокрава грмље, тарабе, ивичњаке, означава "свој терен"!

Не бих јавно овде запто сам ја отишао - а испраћен сам са метком у цеви од пијаног официра. Верујем да тебе владика није са калашњиковом испратио? А видим заморкаваш "свој терен".

Лајава жентурино - ово ти дође као комлимент, колико дрско, безобразно људе повређујеш, поред мене још око 4 милиона - своју ђедвину замокравај као керуша кад је пусте са поводца, и називај "својим тереном", али лајава жентурино, не замокравај Отаџбину и око 4 милиона Срба у туђини, јер је у Отаџбини и њихова ђедовина. Пањимаеш? Ако не пањимаеш, могу је теби још боље нацртати!

То што ти, а колико си лајава видели смо сви, ниси нашла своју срећицу по свом укусу код неког владике - види се да си јако послушна - не даје ти за право да Србију и српске земље замокраваш ко керуша пуштена са поводца, и да туђу ђедовину, и гробља, и сећања, и детињства, и сузе, и смехове и молитве, и туге фамилије замокраваша и називаш "својим тереном".

Боље немој, јер....знаш ли којом речју се одгоне лајаве керови? Ако не знаш да ти напишем и то! Срам те било!

 

 

@ Administracijo

Hoce li neko reagovati na ove licne uvrede? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Родољуб Лазић Види Родољубе. Изнећу сад неке податке о себи јавно. Не сматрам то хвалисањем, а ни аргументима за ма шта. Али, мало плаше твоји неки закључци о томе шта је шата Православно.

Није вредно кавге ово око попадије (ја не знам ко је, сама је рекла) али кад критикујеш се онако ђутуре. Дотична је мени дала стотине лајкова, а то ми па свеједно, да ли од ње или админа сајта. Никада, сем наком шалом, нисам јој ништа ружно рекао. Али пар речи о фарисејству.

Последњи њен коментар о мени ја сам упоредио онако брутално....читај ако те занима. А разлог, не овод, разлог су њене речи: " Најпаметнији сте Ви из Русије да нама овде проповедате на нашем терену како је".

То је визија попадије која ружи владику у чијој епархији јој није било лепо. Моја парохија, мој терен, моје...

Можда је теби ово банално, али она одриче некоме ко је прогнаник од своје, по крви и вери, браће. Ко живи хиљаде километара далеко, и ко је у том нежељеном прогонству, од изрода српског рода, већи део свог живота, Колико је то бола, суза, па и молитве, понајвише моје мајке - ја ако сам онај заблудели син, али она је жена из Јеванђеља, чија доброта и непрестана молитва не може да појми зло овога света - нанело то Бог зна.

Са друге стране, поред тога, као неко ко је оставио набољу земљу на свету, преселио се у једну од горих у Европи тада, радио најтеже послове и служио којекавим фиукарама, да би зарадио за путивања на ПБФ; коме су псовали мајку, исмејавали га што једе смрдљиву сардину и не кези се на офуцане шале за голим дупетима; неко ко је зарадио и потрошио пола доброг стана, да би на ПБФу нашао људе који причају о ТЕ.

Е сада, Рођо (што би рек'о Шојић) ајде да се једна попадија напали на високоумну теологију тих људи; али ја након таквог животног искуства, које се потврдило кроз око 15-20 000 Николајевих речи, ту кажу не кусам. Не, не претендујем ја да мењам ни професоре ни ПБФ (сами себе ће изменити), али што да макар рикнем к'о Домановићев во.

У тој рици, да ми поадија која је од једног владике ишла другом, ради поповских сплетки и положаја, да мени одриче право не на било шта, него да ми каже: Слушај соме, седи тамо у тој "твојој" Русији (то је трећа земља у којој живим, нажалост, што би рек'о један владика "номад"(?)), а ово (=Србија и српске земље) не "наш терен". Па моје поређење је комимент, шта та демонска логика заслужује,

Осигурања, парохије, оповске сплеке, са деценијским потуцањем по свету, што вољно, што невољно, а када сам имао све, возио се таксије, доносили ми пицу, и шепурио се у стану од 70 квадрата у центру метрополе, са добрим послом и платом, оставио сам све. Толико о нашим визурама, мојом који и да ми нуде не бих био поп, јер сувише много ценим Свети Чин, и њеном.

Можеш човеку одрицати којешта, али некоме кога су отерали јер је говорио истину и био против зла, сваког зла, да му једна попадија још онако "дотуче" постојање, па да му одрекне да: воли, има мишљење, да се брине, нада се, жели, има ма какав осећај ка СВОЈОЈ Отаџбини, СВОЈОЈ Цркви - то је сатнска работа! Таква, нека замокрава тарабе своје дедовине као "њен терен", а нека не забија зарђао нож, буђав, у незацељиве ране само Бог зна колико милиона Срба ван "њеног терена". Том сатанизму се не тепа, не мили, него му се стаје за врат!

Сит сам ја, а "најео" сам се проје свачије, погледа са окретнице из Мије Кокваевића, који су протестански свет упознали кроз пар филмова и три изабрана текста; па посташе одједном оно што нити јесу нити ће икада бити. Сит сам језичавих жентурина, које су портпароли мужевима, а уствари требале су бити подршка мужевима на послушању Цркви. Сит сам борКИЊА за правду, којима су ђакони или секретари главни непријатељи, а које би, да имају власт, људима одрицале емотивно, ментално, дупевно и духовно имање. Сит сам, што не рећи, гов*на упакованих у лажну преподобност.

Мера љубави је ЖРТВА! На овој аксиоми теологија нема шта да каже, осим да заћути. А попадије да се угризу за језик.

Узгред, и на крају, она је сама ситресла своју приватност, и све теме контестуализовала, и све дискутанте у своју праохију на којој јој није било лепо. Па тако и мне, који "ни лука једох, нит' луком мирих", утрпа у ту своју фекалију, која јој је срце претворила у горчину и сипа поган. Јер, јадница, не зна она, да има људих, са крстовима које не би могла да помери, и који не гледају ни живот, ни њу, па ни владике, кроз призму попадије којој је огркла нека парохија.

Шта мене брига коме је Максим помог'о. Да шта ће владика, калуђер, него народу помагати? То му је Служба, као мени моја деца. Какве то има везе са темом? Али кад нечастиви почне да сикће, онда он све ране поотвара. А куд ће му бољи портпарол поред надрндане попадије, којој, биће, не нађе се мушка, да уста запуши.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, florenntina рече

@ Administracijo, 

Hoce li neko reagovati na ove licne uvrede?

Не види то нико, или пријави поруку или тагуј @Поуке.орг инфо  (мада ће он сад да види јер сам га ја таговао)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, GeniusAtWork рече

Не види то нико, или пријави поруку или тагуј @Поуке.орг инфо  (мада ће он сад да види јер сам га ја таговао)

Video sam

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...