Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, feeble рече

Ja se bas upitah je li pop (takoreci muz) dao blagoslov da se ovde o ovome piskara? Mislim, znajuci koliko je Irinej opasan, moze taj i do Amerike da dobaci pa da nastavi progon?

Поп се не меша у духовника и мене, Иринеј не може да добаци ни до Херцеговине!  Овде је штит мало јачи....Ја не живим у Америци!

А ако крене опет прогон делаће Бог, па да и умрем нека. Нећу бити прва ни последња мученица која је умрла за веру!

Ал повиновати се Бачком, ОХИ!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не рече шта ти је учинио нажао. Да ли је све у превеликом очекивању?

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Milan Nikolic рече

Не рече шта ти је учинио нажао. Да ли је све у превеликом очекивању?

Милане, прочитај. Ја не очекујем ништа. Само да стане прогон. Ја сам мирна, опет понављам. Моји укућани једва чекају да се све ово заврши и да се вратим нормалном животу без форума.

А то значи..мир, хармонија, молитва, одласци на море, шетње и Богоугодан живот!

Написала сам на пар страница пре. Погледај!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Јеленче рече

А ако крене опет прогон делаће Бог, па да и умрем нека. Нећу бити прва ни последња мученица која је умрла за веру!

Ovo je vec visi nivo bezumlja. Kud te ne ubacih u filter odmah kao i ostalih 20 naloga...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, feeble рече

Ovo je vec visi nivo bezumlja. Kud te ne ubacih u filter odmah kao i ostalih 20 naloga...

Слободно,  изволи! :) Ко није прошао муке нанешене од Бачког не зна да је смрт веома близу. Неочекивани сусрет са смрћу. Зашто?

Па зато јер у једном моменту свог страдања питате Господа, да ли је ово позив на светитељство, да ли је ово свето мучеништво.....и онда у миру чекаш, битно је да си са Богом, па нека буде воља његова! И смрт!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јеленче рече

Милане, прочитај. Ја не очекујем ништа. Само да стане прогон. Ја сам мирна, опет понављам. Моји укућани једва чекају да се све ово заврши и да се вратим нормалном животу без форума.

А то значи..мир, хармонија, молитва, одласци на море, шетње и Богоугодан живот!

Написала сам на пар страница пре. Погледај!

Ја имам троје деце, једно сада пуни 18, друго иде у други разред и треће у први разред, а ни једном их нисам водио на море. Мене то толико не узнемирава, мада патим за морем и планирам о томе. Моја брига која ме изједа је брига о Цркви и догматима вере, а опасност видим код еп.Максима и других теолога који су спремни да бране патријарха Вартоломеја и његове антицрквене поступке.

Доста тога бих ти нешто рекао али шта знам вреди ли. Било је пуно жалопољки и за време одвајања артемијеваца, вероватно срце да ти се поцепа.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Јеленче рече

Најпаметнији сте Ви из Русије да нама овде проповедате на нашем терену како је.

Кад керушу пустиш са поводца, онда она облеће около и замокрава грмље, тарабе, ивичњаке, означава "свој терен"!

Не бих јавно овде запто сам ја отишао - а испраћен сам са метком у цеви од пијаног официра. Верујем да тебе владика није са калашњиковом испратио? А видим заморкаваш "свој терен".

Лајава жентурино - ово ти дође као комлимент, колико дрско, безобразно људе повређујеш, поред мене још око 4 милиона - своју ђедвину замокравај као керуша кад је пусте са поводца, и називај "својим тереном", али лајава жентурино, не замокравај Отаџбину и око 4 милиона Срба у туђини, јер је у Отаџбини и њихова ђедовина. Пањимаеш? Ако не пањимаеш, могу је теби још боље нацртати!

То што ти, а колико си лајава видели смо сви, ниси нашла своју срећицу по свом укусу код неког владике - види се да си јако послушна - не даје ти за право да Србију и српске земље замокраваш ко керуша пуштена са поводца, и да туђу ђедовину, и гробља, и сећања, и детињства, и сузе, и смехове и молитве, и туге фамилије замокраваша и називаш "својим тереном".

Боље немој, јер....знаш ли којом речју се одгоне лајаве керови? Ако не знаш да ти напишем и то! Срам те било!

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Ćiriličar рече

Кад керушу пустиш са поводца, онда она облеће около и замокрава грмље, тарабе, ивичњаке, означава "свој терен"!

Не бих јавно овде запто сам ја отишао - а испраћен сам са метком у цеви од пијаног официра. Верујем да тебе владика није са калашњиковом испратио? А видим заморкаваш "свој терен".

Лајава жентурино - ово ти дође као комлимент, колико дрско, безобразно људе повређујеш, поред мене још око 4 милиона - своју ђедвину замокравај као керуша кад је пусте са поводца, и називај "својим тереном", али лајава жентурино, не замокравај Отаџбину и око 4 милиона Срба у туђини, јер је у Отаџбини и њихова ђедовина. Пањимаеш? Ако не пањимаеш, могу је теби још боље нацртати!

То што ти, а колико си лајава видели смо сви, ниси нашла своју срећицу по свом укусу код неког владике - види се да си јако послушна - не даје ти за право да Србију и српске земље замокраваш ко керуша пуштена са поводца, и да туђу ђедовину, и гробља, и сећања, и детињства, и сузе, и смехове и молитве, и туге фамилије замокраваша и називаш "својим тереном".

Боље немој, јер....знаш ли којом речју се одгоне лајаве керови? Ако не знаш да ти напишем и то! Срам те било!

 

 

Ниси ме увредио! То је твоја слика о мени. Свако има право на своје мишљење. Жао ми је ако су те протерали, али највећи хушкачи овде су били из Рима и ти из Москве, те ти у том контексту  одговорих. Жао ми је сваког човека који страда ма које вере и нације  био. Жао ми је и тебе. Опрости.

Свако добро и мир од Господа!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, Јеленче рече

А ако крене опет прогон делаће Бог, па да и умрем нека. Нећу бити прва ни последња мученица која је умрла за веру!

 

Јел хо’ш и ти тропар мученице ? Св. Максим лосанђеоски и св. мученица Психуља_истопљени камен ..... Слави се 30 фебруара. Фале житије.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Srdjan61 рече

Јел хо’ш и ти тропар мученице ? Св. Максим лосанђеоски и св. мученица Психуља_истопљени камен ..... Слави се 30 фебруара. Фале житије.

Само маштајте....Боже помози...написаће време житије....а ако треба промениће се и календар....са Богом је све могуће...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Јеленче рече

Нека би се Максим мене постидео, мене то не интересује. Ја имам свог духовника, везе немам са Максимом, е сад шта мисли мој духовник....то је тајна! А Максим и мој муж везе немају са овим, веровао или не. Да сам лајава јесам признајем, не желим да ћутим на зло. Тако су ме учили, преци, а и духовници.

Напиши ти Максиму да ти је жао што га оваква личност брани на Поукама. Слободно! Нека све црно на овом свету падне на моје име, не марим, ја сам само Богу службу чинила. Кад све прође и даље ћу мирно ходити улицама мог града! Само да буде мир!

Истина како је ти перципраш..ја немам пара загодишњи одмор..ви сте имали да бирате где ће те..ја немам пара да сервисирам моје дугове а ви имате и туђе да покривате како кажеш...очигледно је парохија била добра где сте били ..то баш није мучење..и очигледно да неки проблем постоји али твоја визура је померена.

Е сад прочитассмо, види бре поападијо ниси ти у болу ти си у бесу, значи проблем је то што  твој тата није добио проценат  од осигурања,то тебе жуља,и што твој муж није добио дозволу да отезгари месец дана у Јамерици, Па срам те бре било. Каква си ти глумица, Ја мислио тебе боли нешто а тебе паре жуљају! Твој муж изгледа добар био код Владике па подивљасте и тедосте више и више, Срам те било твог беса и алавости

Само паре тебе жуљају!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Milan Nikolic рече

Ја имам троје деце, једно сада пуни 18, друго иде у други разред и треће у први разред, а ни једном их нисам водио на море. Мене то толико не узнемирава, мада патим за морем и планирам о томе. Моја брига која ме изједа је брига о Цркви и догматима вере, а опасност видим код еп.Максима и других теолога који су спремни да бране патријарха Вартоломеја и његове антицрквене поступке.

Доста тога бих ти нешто рекао али шта знам вреди ли. Било је пуно жалопољки и за време одвајања артемијеваца, вероватно срце да ти се поцепа.

Ја идем да шетам крај мора и да се опустим од ових ствари, а море ми је на пола сата од куће Милане.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...