Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Ronald рече

Mogu licno da tvrdim zbog mojih prijatelja, ili preko poziva, ali to na pp, ne zelim niciji identitet da povrijedim.

Nekako mi te tvrdnje nisu u skladu sa tvojim naucnim pristupom, ali dobro. Ti kazes da je tako, neka bude.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ronald рече

Ako je tako kako kazes onda je on samo sredstvo u rukama ep. Irineja koji djeluje preko njega, kako ne bi on radio direktno.

Нажалост тако је. То је тек прича за себе...нигде потписа секретара у Бачким списима прогона, увек су то неки намесници, жбирови...тако и на Патријаршијском нивоу, нигде Иринејевог потписа...стално неки други епископи...а он је алфа и омега...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, feeble рече

Nekako mi te tvrdnje nisu u skladu sa tvojim naucnim pristupom, ali dobro. Ti kazes da je tako, neka bude.

Ako te zanima mogu ti odmah na PP dvije tvrdnje vezane ta Milesevsku eparhiju. Znam odlicno situaciju kakva je bila dok je Filaret bio i sra se desavalo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, feeble рече

Nekako mi te tvrdnje nisu u skladu sa tvojim naucnim pristupom, ali dobro. Ti kazes da je tako, neka bude.

Ne moze se na ovo primjeniti naucni pristup jer malo ko ko je na vlasti ne zeli da vlada diktatorski, pa ne bi ustavi u razvijenim zemljama na toliko nacina pokusali da ogranice predsednike i premijere.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ronald рече

Ako te zanima mogu ti odmah na PP dvije tvrdnje vezane ta Milesevsku eparhiju. Znam odlicno situaciju kakva je bila dok je Filaret bio i sra se desavalo.

Znaci na pojedinacnim slucajevima ces dokazati opstu tvrdnju? Je li to naucni pristup koji stalno forsiras? Pa tvrdis nesto, ja kazem da je to presmela tvrdnja i sad vrdas.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, feeble рече

Znaci na pojedinacnim slucajevima ces dokazati opstu tvrdnju? Je li to naucni pristup koji stalno forsiras?

Ne moze se deduktivni pristup primjeniti na ponasanje ljudi i na politiku vladanja, ali induktivne pretpostavke mi mogu dati dobar uvid, narocito kad se ponavlja na nekoliko svestenika i druge koji dolaze bez ikakvog razloga i godinama. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@МилошБГ On je jednostavno na takvoj poziciji da mora biti pod raznim uticajima ljudi sa kojima se susrece (uticaji episkopa, protojereja, politicara, sluzbi, masonerije, vitezova raznoraznih, vukova u ovcjim kozama, spijuna...) Treba znati plivati u moru protivrecnih informacija i odlucivati kome dati povjerenje, a kome ne. Ko to moze? I tako svaki dan... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Ne moze se deduktivni pristup primjeniti na ponasanje ljudi i na politiku vladanja, ali induktivne pretpostavke mi mogu dati dobar uvid, narocito kad se ponavlja na nekoliko svestenika i druge koji dolaze bez ikakvog razloga i godinama. 

Super, nekoliko svestenika = sve eparhije. Dovoljno je receno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Isto ti je bilo i u Milesevskoj i u ZT i u BP sve je cista diktatura ali od episkopa. Vise me je iznenadilo zasto sekretar ima toliki uticaj na episkopa Irineja, sto je on toliko bitan?

Не знам ситуацију у Бачкој, али владика Иринеј је презаузет: Синод, факултет (пре) и друга ненепархијска питања....а секретари су копча између клира и епископа, и народа и епископа. Осим тога, секретар зна све тајне и интуму епископа, тако да су ти односи вероватно јако блиски. То је једноставно тако по самој природи функције и у Цркви и у полтици. Бирају се људи од највећег поверења.

Е сад, колико се у то, општу, слику уклапа ово што Јеленче/Истопљен камен/и осталих 20 псеудонима уклапа не знам. Мислим, субјективно, наравно, да је због других обавеза владика иринеј запоставио епархију, и не верујем да има добар увид у стање или чак саму контролу. Све то иде у прилог овоме што дотична говори. Мада, не верујем да владика иринеј може потпасти под утицај неког Владана, па да буде његова марионета. То никако. А да, посебно у околностима као у Бчакој, секретар може имати моћ - па то је скоро па сигурно. Како ко пролази у тим парохијским чаркама не знам. Ипак, ради се о судбинама људи, пореодца, деце.

Зато ја, упркос што има лоших попова, изузетно поштујем свештенике. И никако ми се не свиђа тај фараонски однос епископа и према клиру и према народу. Чак мислим да велики број епископа потпуно изгуби тло под ногама, у тим својим висинама, и изгубе реалну слику стварности око њих,

Па ето Лаврентија, човек је баш добар. Поп уби дечака наркомана, а има архимандрита који не зна ни српски, а физички дира жене и својим сенасама. Секретар каже да је и Св. Пантелејмон био чудан. То је ужас.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ćiriličar рече

Не знам ситуацију у Бачкој, али владика иринеј је презаузет: Синод, факултет (пре) и друга ненепархијска питања

Da mu se oduzme katedra na BF kao i Maksimu ako ima previse obaveza :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, feeble рече

Super, nekoliko svestenika = sve eparhije. Dovoljno je receno.

Pa sta ce mi vise ako vidim da ti ljudi nisu krivi, a mogu da vidim ko mu je omiljen i zasto. Sasvim dovoljno da shvatim kakav pristup se primjenjuje. Pa i Vucic i co. ne primjenjuje svoj kriptiranski rezim na sve, narocito ne na bliske saeadnike i ove koji ga podrzavaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ćiriličar рече

Не знам ситуацију у Бачкој, али владика иринеј је презаузет: Синод, факултет (пре) и друга ненепархијска питања....а секретари су копча између клира и епископа, и народа и епископа. Осим тога, секретар зна све тајне и интуму епископа, тако да су ти односи вероватно јако блиски. То је једноставно тако по самој природи функције и у Цркви и у полтици. Бирају се људи од највећег поверења.

Е сад, колико се у то, општу, слику уклапа ово што Јеленче/Истопљен камен/и осталих 20 псеудонима уклапа не знам. Мислим, субјективно, наравно, да је због других обавеза владика иринеј запоставио епархију, и не верујем да има добар увид у стање или чак саму контролу. Све то иде у прилог овоме што дотична говори. Мада, не верујем да владика иринеј може потпасти под утицај неког Владана, па да буде његова марионета. То никако. А да, посебно у околностима као у Бчакој, секретар може имати моћ - па то је скоро па сигурно. Како ко пролази у тим парохијским чаркама не знам. Ипак, ради се о судбинама људи, пореодца, деце.

Зато ја, упркос што има лоших попова, изузетно поштујем свештенике. И никако ми се не свиђа тај фараонски однос епископа и према клиру и према народу. Чак мислим да велики број епископа потпуно изгуби тло под ногама, у тим својим висинама, и изгубе реалну слику стварности око њих,

Сад више нису само свештеници проблем. Сад страдају епископи по истом моделу. Они држе конце у својим рукама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Pa sta ce mi vise ako vidim da ti ljudi nisu krivi, a mogu da vidim ko mu je omiljen i zasto. Sasvim dovoljno da shvatim kakav pristup se primjenjuje. Pa i Vucic i co. ne primjenjuje svoj kriptiranski rezim na sve, narocito ne na bliske saeadnike i ove koji ga podrzavaju.

Ok, samo jos ovo da pitam i da zavrsimo. Tvrdis da vladika Fotije u Zvornicko-Tuzlanskoj eparhiji maltretira svestenika kao sto popadija tvrdi da Irinej u Backoj maltretira svestenike?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ćiriličar рече

Не знам ситуацију у Бачкој, али владика иринеј је презаузет: Синод, факултет (пре) и друга ненепархијска питања....а секретари су копча између клира и епископа, и народа и епископа. Осим тога, секретар зна све тајне и интуму епископа, тако да су ти односи вероватно јако блиски. То је једноставно тако по самој природи функције и у Цркви и у полтици. Бирају се људи од највећег поверења.

Е сад, колико се у то, општу, слику уклапа ово што Јеленче/Истопљен камен/и осталих 20 псеудонима уклапа не знам. Мислим, субјективно, наравно, да је због других обавеза владика иринеј запоставио епархију, и не верујем да има добар увид у стање или чак саму контролу. Све то иде у прилог овоме што дотична говори. Мада, не верујем да владика иринеј може потпасти под утицај неког Владана, па да буде његова марионета. То никако. А да, посебно у околностима као у Бчакој, секретар може имати моћ - па то је скоро па сигурно. Како ко пролази у тим парохијским чаркама не знам. Ипак, ради се о судбинама људи, пореодца, деце.

Зато ја, упркос што има лоших попова, изузетно поштујем свештенике. И никако ми се не свиђа тај фараонски однос епископа и према клиру и према народу. Чак мислим да велики број епископа потпуно изгуби тло под ногама, у тим својим висинама, и изгубе реалну слику стварности око њих,

Jedino mu Vladan moze biti sredstvo preko koga drzi konce u rukama u svojoj eparhiji. To bi se uklopilo u ono sto Jelence prica, marocito u ono vezano za ucutkivanje drugih itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, feeble рече

Ok, samo jos ovo da pitam i da zavrsimo. Tvrdis da vladika Fotije u Zvornicko-Tuzlanskoj eparhiji maltretira svestenika kao sto popadija tvrdi da Irinej u Backoj maltretira svestenike?

Govorio sam za Kacavendu, vezano za ZT Fotije nije imao vremena ni za sta, mislim da se on slabo sta i pita, moze samo on da bude maltretiran od Kacija kao sto je i Hrizostom, koji se zalio par puta. Ali Kaci i Fotije se bolje slazu.

Vladika Atanasija Rakita u Milesevskoj je za sad ok, ali vidjecemo, treba vremena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...