Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 9 минута, Ronald рече

Manje vise ti je situacija u svakoj Eparhiji slicna, apsolutna diktatura episkopa i pritisak na svestenike i monahe, sto prati stres, bolest itd. Samo oni koji su sa njima bez obzira na ispravnost njihovih postupaka su zasticeni.

Како је по другим епархијама не знам, али овде је деценијско управљање над Епископом Бачким од стране секретара и уништавање личности, часних свештеника и оспоравање мишљења епископа....Јеронима, Порфирија, Андреја....деценијско...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bonsenjo рече

@МилошБГ svojevremeno je bila prica da su manipulisali i sa patrijarhom Pavlom, svetim covjekom, a sto bi onda ovaj bio izuzet? To je nazalost uvjek tako sa ljudima na visokim pozicijama, saradnici mogu da ih pokopaju za sva vremena. I za to ih ne treba osudjivati. Takvi su kakvi su, mi ih prihvatamo, bolje nemamo.

Nije svojevremeno bila, neho jesu msnipulisali itekako, narocito kad je bolest uzela maha, lesinari se bore za pozicije i to ne treba da cudi. Isto je slucaj sa svakom hijerarhijom

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bonsenjo рече

@МилошБГ svojevremeno je bila prica da su manipulisali i sa patrijarhom Pavlom, svetim covjekom, a sto bi onda ovaj bio izuzet? To je nazalost uvjek tako sa ljudima na visokim pozicijama, saradnici mogu da ih pokopaju za sva vremena. I za to ih ne treba osudjivati. Takvi su kakvi su, mi ih prihvatamo, bolje nemamo.

Управо зато што кад је изабран патријарх Иринеј било је речи да је он само играчка у рукама моћних других епископа СПЦ, а онда сам сазнао да у патријаршији и није то баш тако. Не кажем да еп. Иринеј Бачки нема утицаја на патријарха или да су противни једни другима, али напросто да он управља патријархом је по мени претерано.

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bonsenjo рече

@МилошБГ svojevremeno je bila prica da su manipulisali i sa patrijarhom Pavlom, svetim covjekom, a sto bi onda ovaj bio izuzet? To je nazalost uvjek tako sa ljudima na visokim pozicijama, saradnici mogu da ih pokopaju za sva vremena. I za to ih ne treba osudjivati. Takvi su kakvi su, mi ih prihvatamo, bolje nemamo.

Не осуђујем никога, таман посла. Само констатујем да све оно што је секретар радио многим свештеницима у Бачкој, то је сада пренето на Синод, на Сабор на епископе, од стране секретара, јер он управља Бачким.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јеленче рече

Како је по другим епархијама не знам, али овде је деценијско управљање над Епископом Бачким од стране секретара и уништавање личности, часних свештеника и оспоравање мишљења епископа....Јеронима, Порфирија, Андреја....деценијско...

Isto ti je bilo i u Milesevskoj i u ZT i u BP sve je cista diktatura ali od episkopa. Vise me je iznenadilo zasto sekretar ima toliki uticaj na episkopa Irineja, sto je on toliko bitan?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Ronald рече

Manje vise ti je situacija u svakoj Eparhiji slicna, apsolutna diktatura episkopa i pritisak na svestenike i monahe, sto prati stres, bolest itd. Samo oni koji su sa njima bez obzira na ispravnost njihovih postupaka su zasticeni.

Eto i tebe, ko bi rekao. Kako ovo mozes da tvrdis, imas licno iskustvo u svakoj eparhiji pa mozes to da kazes?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Isto ti je bilo i u Milesevskoj i u ZT i u BP sve je cista diktatura ali od episkopa. Vise me je iznenadilo zasto sekretar ima toliki uticaj na episkopa Irineja, sto je on toliko bitan?

Кажем Вам да има. Склоњени су многи јер су се управо успротивили његовом систему....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Јеленче рече

Нисам то прочитала нигде, може да се представи како хоће ако је он , он је.

Zo me vise zanima iz razloga jer ako se lazno prestavljao onda mu je misija jasna bila na forumu. Je li zo Vladan koji je pisao tekstove a pise ih i sad vezano za raskol itd.?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Јеленче рече

Кажем Вам да има. Склоњени су многи јер су се управо успротивили његовом систему....

Ako je tako kako kazes onda je on samo sredstvo u rukama ep. Irineja koji djeluje preko njega, kako ne bi on radio direktno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Ronald рече

Zo me vise zanima iz razloga jer ako se lazno prestavljao onda mu je misija jasna bila na forumu. Je li zo Vladan koji je pisao tekstove a pise ih i sad vezano za raskol itd.?

Јесте и можда сте приметили његову сталну бригу за Цркву и његову сталну потребу да сценира...шта би било кад би било....и као неки страхови за Цркву...изрежирани само у његовој глави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, feeble рече

Eto i tebe, ko bi rekao. Kako ovo mozes da tvrdis, imas licno iskustvo u svakoj eparhiji pa mozes to da kazes?

Mogu licno da tvrdim zbog mojih prijatelja, ili preko poziva, ili na pp, ne zelim niciji identitet da otktijem i dostojanstvo da povrijedim.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, feeble рече

A krenuli smo od toga da nema plate i pop gladan. Pa onda parohijani daju priloge. Izdasni neki parohijani, aferim!

Да, он је ишао код епископа Максима да види ситуацију јер је тада већ увелико тражио канонски отпуст и очекивао одговор. Требао је да замени једног свештеника у Саратоги док је тај на годишњем одмору. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...