Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

човек кад мисли, а и човечица, користе поређења, паралелизме, и све нешто друго и треће еда би приближили другима то што желе да кажу

и понекад навикнемо да нам буде некако,па се и суштина тема се искриви јер их подредимо тој слици коју сликамо о себи, о другима, а на интернету све заводљиво

наш прота, а бачки, човек као и сваки други, једно време смо се дописивали електронским путем, кад нешто буде битно, а виђамо се сваки дан у храму на вечерњој...али ето, рече ми једаред Трпљен спашен...и то баш кад је требало, некако потрефио тренутак

свако претеривање није корисно, а ни лепо

помало је чудновато да се говори о Цркви као што се говори о политици, не исто, али личи, и мислим да то није истина

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Родољуб Лазић рече

1. Еп. Максима не подржавам ни у једном његовом јавном деловању (ставови о Украјинској "аутокефалији" и улози и праву Истанбулског ("Цариградског") патријарха, о аутокефалији СПЦ, о преименовању америчких епархија и самовољној промени Устава америчких епархија, о теорији еволуције...), сматрам то врло штетним.

2. Јеленче подржава еп. Максима из разлога које је овде навела. Не слажем се ни са њом у вези са том подршком, али сматрам да је то њено право. У делу који се тиче њеног сведочења о стању у Епархији бачкој и пострупцима еп. Иринеја и секретара не могу ништа да кажем јер немам никаквих личних сазнања. 

3. Сматрам да су поједини форумаши, пре свих Ћириличар и Жељко, умногоме прекорачили границе основне пристојности и хришћанског односа према Јеленчету. Желим да их подсетим да то што се не слажу са њом, па чак и да лаже у свему, не значи да имају слободу да пишу увредљиво и непристојно. Колико сам успео да испратим,  њено писање је било у границама пристојности и није изазивало такву харангу и бес. А погледајте мало и њене реакције на ваше увреде, па ћете видети велику разлику.

Праштајте сви.

Уосталом, уколико сматра да је овакво писање о Епрхији бачкој неадекватно, администрација може и да обрише поруке или да затвори тему. Нема потребе за оваквим понашањем 

Ако затворе или побришу ,онда ће да почне вриштање о "цензури" и "завери" то је одавно увежбана тактика. На жалсот на лаж се може одгворити само грубо и директно и то су и учинили обојица сасма примерено њеномписању.Мене је било жао ње јер сам мислио да је у неком болу због неправде док из свог њеног писања није испливало да је боле паре,И да је само то проблем, да су из свега како је писала били чак некомј милости епископа мнго већој него други  па да су ту милост изгубили због не умерености,И то нисма рекао ја него она,у свом писању,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Милан Ракић рече

Људи, ајд` оканимо се "прозивања" епископа.

Na zalost Milane, Ti si kao glas u pustinji. Svi oko Tebe se ponasaju kao zedna krvi rulja.  Jadno I bedno, osobito od strane svestenosluzitelja I svrsenih bogoslova. Sta god napisao Ti ili bilo ko drugi koji ne odobrava ovo ljigavo razvlacenje licnosti, osobito u liku nasih arhijereja, na ovom forumu, znaj da ces biti izvikan, izprozivan ispljuvan I razapet u virtuelnom svetu. Ja licno snosim deo te krivice, jer sam se usudila da dotaknem "glavno bozanstvo" na ovom forumu. Gle cuda, na neogranicenom sam odobravanju od strane administracije ovog foruma. Vidim da je I Ana u slicnoj situaciji, a cudi me da popadija Jelence nije volsebno iscezla sa ove neprijatne scene. Doduse, ona se odlicno suzdrzavala na direktne napade. Svaka joj cast.

 

umoljava se moderator da ne brise recenice iz mojih komentara/postova!??

Recenica u kojoj sam spomenula Djurovica I njegove istomisljenike je izbrisana sa ovog komentara!??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, о.Небојша рече

А ко ће нама из шабачке ни  ријечии хвале што смо вам послали тако доброг секретара?:)

Вала имате и ви достојног секретара :D

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Јеленче рече

Моја жеља је да се заустави прогон свештеника, епископа, професора...од истих налогодаваца и извршитеља који су гонили мене.

Немам друге прохтеве. Само да прекину са уништавањем људских живота, под велом бранимо Цркву од лоших. Ко је Црква?

Црква смо ми,то они кажу за себе т.ј. они су Црква , а ми сви остали а има нас сад...много, ми смо сви изгрдници и рушитељи Цркве, угледа, факултета......само су они, т.ј. секретар и епископ му,  Црква.

хм... 

Бачко-римски клан прети прогоном православних хришћана и по Северним Америкама и Канадама: 

image.png.c380b06fe94d0008511e88dbcfabe0c1.png

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, МилошБГ рече

Вала имате и ви достојног секретара :D

Милош, дечко који зна све секретаре у СПЦ, кекеке

Link to comment
Подели на овим сајтовима

овај је познатији

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, о.Небојша рече

А ко ће нама из шабачке ни  ријечии хвале што смо вам послали тако доброг секретара?:)

Хвала вам. Шта би ми без вас.

Ви сте истовремено и школски другови Максини и шаљете нам секретара против Максе. Какву ви то двоструку игру играте, хоћете да преузмете епартију бачску?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Жељко рече

Већих полтрона и увлакача нисам видео што у поповском свету.

Горих оштроконђи нисам видео што код вас попоадија.

Стеван Сремац вас је лепо описао.

Само су вам паре и ваше бенефиције важне, а народ ко јебе.

Ништа нисте учинили за мисију цркве протеклих 30 година. Буквално ништа!

Кад год бих се затекао окружен поповима, само се прича о материјалним вредностима, о колима, о парама, о томе ко је колико узео на венчању на сахрани, ко је добио бољу парохију. Једни другима због пара подмећете ноге. Нико од вас нема истинско ни смирење ни трпљење.

Вас рај неће видети, своју плату сте добили на овом свету!

Auuuh... ovo mi je malo teška hrana.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, "Tamo daleko" рече

Na zalost Milane, Ti si kao glas u pustinji. Svi oko Tebe se ponasaju kao zedna krvi rulja.  Jadno I bedno, osobito od strane svestenosluzitelja I svrsenih bogoslova. Sta god napisao Ti ili bilo ko drugi koji ne odobrava ovo ljigavo razvlacenje licnosti, osobito u liku nasih arhijereja, na ovom forumu, znaj da ces biti izvikan, izprozivan ispljuvan I razapet u virtuelnom svetu. Ja licno snosim deo te krivice, jer sam se usudila da dotaknem "glavno bozanstvo" na ovom forumu. Gle cuda, na neogranicenom sam odobravanju od strane administracije ovog foruma. Vidim da je I Ana u slicnoj situaciji, a cudi me da popadija Jelence nije volsebno iscezla sa ove neprijatne scene. Doduse, ona se odlicno suzdrzavala na direktne napade. Svaka joj cast.

 

umoljava se moderator da ne brise recenice iz mojih komentara/postova!??

Recenica u kojoj sam spomenula Djurovica I njegove istomisljenike je izbrisana sa ovog komentara!??

@Жељко  ko je tebe angazovao da budes moderator? @ the pouke.org ? Kakav promasaj! pazi moderator da rasprsava vatru! To vise nije dokonost, vec zlonamerno, maliciozno delo na "hriscanskom sajtu"!??

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Питање:
Пре двадесетак година, када сте пожелели да се одрекнете себе и пођете за Христом, ушли сте у Цркву без икаквих услова.
Шта се у међувремену десило?
Шта се променило?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 минута, Golub рече

хм... 

Бачко-римски клан прети прогоном православних хришћана и по Северним Америкама и Канадама: 

image.png.c380b06fe94d0008511e88dbcfabe0c1.png

Мени причате, преживела сам га хвала Богу! И да не раде ово што раде, на памет ми не би пало да било шта, било где прозборим а  камоли напишем против. Нека иду с милим Богом сви.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Opet da pomenem da je malo zabrinjavajuce ako to isto tvrdi vladika Atanasije. Pisao je patrijarhu da backi progoni neke casne svestenike koji njega mole da im pomogne i zadnji intervju kada kaze da mu je backi skoro preuzeo patrijarsiju. A on ga za razliku od nas poznaje decenijama. Zasto to ne ispitati i skinuti sumnju sa vladike Irineja (tj sekretara) ili utvrditi krivicu - jer ga za to optuzuje niko drugi do njegov visedecenijski prijatelj - episkop?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Јеленче Обрисана вам је порука где износите низ свакаквих произвољних реченица, које и одвише улазе у лични однос са епископом, секретарима итд...

Препорука: ако мислите да сте оштећени, ви лепо тужите... имате право то да учините у правној држави, а то што хоћете да кукате над злом судбом, не води ничему. 

Следеће изношење таквих порука ће бити санкционисано трајним баном са форума.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...