Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Ronald рече

Govorio sam za Kacavendu, Fotije nije imao vremena ni za sta, mislim da se on slabo sta i pita, moze samo on da bude maltretiran od Kacija kao sto je i Hrizostom, koji se zalio par puta. Ali Kaci i Fotije se bolje slazu.

A Sergije u Bihacko-Petrovackoj, isto tiranin?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, feeble рече

A Sergije u Bihacko-Petrovackoj, isto tiranin?

Mislio sam na vrijeme Hrizostoma dok je obitavao u BP, on je sad mitrpolit. Treba vrijeme da prodje i pokaze kako se ko odnosi prema monasima i svestenicima, mirjanima. Uzimam period od bar 15-20 godina.

Mada za tu eparhiju najmanje znam, vise preko ljudi koji su upuceniji, ali sve je slicno, nedavno mi je cini mi se i na forumu na jednoj temi neko opet potvrdio isto za vrijeme njegovog vodjenja eparhije.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ronald рече

Mislio sam na vrijeme Hrizostoma dok je obitavao u BP, on je sad mitrpolit. Treba vrdijeme da prodje i pokaze kako se ko odnosi prema monasima i svestenicima, mirjanima. Uzimam period od bar 15-20 godina.

Mada za tu eparhiju najmanje znam, vise preko ljudi koji su upuceniji, ali sve je slicno, nedavno mi je cini mi se i na forumu na jednoj temi neko opet potvrdio isto za vrijeme njegovog vodjenja eparhije.

 

Ok, mislim da sam dovoljno procitao. Od sada tvoje naucne radove ne shvatam ozbiljno. Niti bilo kakve tvrdnje. A mislio sam da si cool i dobronameran.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, feeble рече

Ok, mislim da sam dovoljno procitao. Od sada tvoje naucne radove ne shvatam ozbiljno. Niti bilo kakve tvrdnje. A mislio sam da si cool i dobronameran.

Haha pa ja postavljam naucne radove od ljudi koji se time bave. Ti mozes da ih provjeris, poredis, cujes drugo misljenje, kritiku i vjerujes u njihovo dobro ili lose objasnjenje, a ne meni ili naucnicima. Tako da je tvoj odgovor jednostavno los cim ti  kazes " da vjerujem u tvoje naucne radove".  Smijesan ti je pristup i naivan. A mozes da mislis kako hoces to je tvoj licni izbor. Ne vidim sta ti ovde smeta.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Људи, ајд` оканимо се "прозивања" епископа.

Та бихаћко-петровачка је довољно мученичка епархија, е да би сада "мерили" какав је епископ њен тренутни

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Људи, ајд` оканимо се "прозивања" епископа.

Та бихаћко-петровачка је довољно мученичка епархија, е да би сада "мерили" какав је епископ њен тренутни

Svaka je mucenicka u BiH ali to ne znaci da se ne desava sve i svasta ili nije desavalo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Ronald рече

Svaka je mucenicka u BiH ali to ne znaci da se ne desava sve i svasta ili nije desavalo.

Јесте брате.

А шта може да се "дешава" у бихаћко-петровачкој кацсу тамо Срби како се оно каже популарно-"статистичка грешка".

Ја пре неку годину кацсам ишо добиђем бихаћки аеродром, па са неком екипом класића из тог краја-Бошњацима, на концу завршио у Цазину, каже власник оног хотела у центру вароши, а преко пута Гимназије; ти си "једини Влах" тренутачно у кругу од 30 километара ако шестар "забодемо" у центар Цазина.

Ко кога ту да јебава, свети се, прогони и проче кад "до пре неки дан" ни нашег храма у Бишћу није било? Хамдију Липовачу дупрегну да га гоне. Скупљало се оно мало православних, док не постаде нови храм - по кућама на агапама к`о пре два миленија. Јбга. И сад гледамо поред свих до сада побројаних и Хриза...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Милан Ракић рече

Јесте брате.

А шта може да се "дешава" у бихаћко-петровачкој кацсу тамо Срби како се оно каже популарно-"статистичка грешка".

Ја пре неку годину кацсам ишо добиђем бихаћки аеродром, па са неком екипом класића из тог краја-Бошњацима, на концу завршио у Цазину, каже власник оног хотела у центру вароши, а преко пута Гимназије; ти си "једини Влах" тренутачно у кругу од 30 километара ако шестар "забодемо" у центар Цазина.

Ко кога ту да јебава, свети се, прогони и проче кад "до пре неки дан" ни нашег храма у Бишћу није било? Хамдију Липовачу дупрегну да га гоне. Скупљало се оно мало православних, док не постаде нови храм - по кућама на агапама к`о пре два миленија. Јбга. И сад гледамо поред свих до сада побројаних и Хриза...

 

Uvijek mogu svestenici da stradaju jer ni situacija u Milesevskoj nije nista bolja, niti je ikada bila, to je sve sirotinja, svestenici jedva sklapaju kraj sa krajem, ali to ne znaci da nisu dozivljavali torturu od Filerata. Takodje mnogi svestenici su iz Bosne, narocito na sjeveru CG i obicno su dolazili iz najsiromasnijih dijelova BiH.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Ćiriličar рече

Не знам ситуацију у Бачкој, али владика Иринеј је презаузет: Синод, факултет (пре) и друга ненепархијска питања....а секретари су копча између клира и епископа, и народа и епископа. Осим тога, секретар зна све тајне и интуму епископа, тако да су ти односи вероватно јако блиски. То је једноставно тако по самој природи функције и у Цркви и у полтици. Бирају се људи од највећег поверења.

Е сад, колико се у то, општу, слику уклапа ово што Јеленче/Истопљен камен/и осталих 20 псеудонима уклапа не знам. Мислим, субјективно, наравно, да је због других обавеза владика иринеј запоставио епархију, и не верујем да има добар увид у стање или чак саму контролу. Све то иде у прилог овоме што дотична говори. Мада, не верујем да владика иринеј може потпасти под утицај неког Владана, па да буде његова марионета. То никако. А да, посебно у околностима као у Бчакој, секретар може имати моћ - па то је скоро па сигурно. Како ко пролази у тим парохијским чаркама не знам. Ипак, ради се о судбинама људи, пореодца, деце.

Зато ја, упркос што има лоших попова, изузетно поштујем свештенике. И никако ми се не свиђа тај фараонски однос епископа и према клиру и према народу. Чак мислим да велики број епископа потпуно изгуби тло под ногама, у тим својим висинама, и изгубе реалну слику стварности око њих,

Па ето Лаврентија, човек је баш добар. Поп уби дечака наркомана, а има архимандрита који не зна ни српски, а физички дира жене и својим сенасама. Секретар каже да је и Св. Пантелејмон био чудан. То је ужас.

Nije zapostavio eparhiju

Link to comment
Подели на овим сајтовима

E sad pročitassmo, vidi bre poapadijo nisi ti u bolu ti si u besu, znači problem je to što  tvoj tata nije dobio procenat  od osiguranja,to tebe žulja,i što tvoj muž nije dobio dozvolu da otezgari mesec dana u Jamerici, Pa sram te bre bilo. Kakva si ti glumica, Ja msilo tebe boli nešto a tebe pare žuljaju! Tvoj muž izgleda dobar bio kod Vladike pa podivljaste i tedoste više i više, Sram te bilo tvog besa i alavosti.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, feeble рече

Da mu se oduzme katedra na BF kao i Maksimu ako ima previse obaveza

Ја сам своје о Макисму рекао. Иринеј је утемељио поново црквено школство, добрим делом...не сам наравно,наком комунизма. Мада не може ту један човек ништа. Наша Црква, по мени, има озбиљних, кључних пропуста. Првоје фараонство због кога нико ема куражи да делује, и има узак круг дејства. Даље, испаде да имам теолога који неамју посла, дакле вишак су, а милион ствари се не ради. Дакле то ти је да имаш сазрелу пшеницу за жетву, имаш жетеоце обучене, а домаћин им акжа: нема посла. Ту је квака.

СПЦ нема скоро ништа што треба да има: Богословску комисију рецимо. Ти одбори за просвету иликако се зову - све је то танко. Богословије су постале наадекватне за одговре на изазов времена. Факултет има милион мана у самом програму.

Та мисионасрка комисија или као већ са оцом Иваном, вл. Теодосијем и др....наљутиће се, али слабо је то све. Отац Иван ради мого и Поуке. Али не може то да ради пар људи. Проблем је у односу клир-лаици! А све од владике потиче. Јефрем у БЛ не сме нико брошуру да одштампа ако њега не пита....не може то тако. Да не говоримо о дроги, о медикаментозним терапијама где се душевни болсници зомбирају уместо да се многим од њима читају молитве, да имају духовника уместо психолога и сл. Милион је пропуста....владике живе у свом свету. Конзервативне гази време, а ови "модерни" претендују да оправсолаве свет, а њихов народ страда и ништа не чине. Ко је оснвао сиротиште? Ко душевну болницу? Ко прихватиште за бескућнике? Кажу "нисмо ми социјална служба"! Лаж! Збрињавајачи те људе, кљате и богаље, приводите  их Христу, а сама та мисја даље бива цењена од других и тако и њих приводите Христу.

Па нека је народ саблажњен: иде владика као фараон, у џепу (опрстите политиари, криминаци и владике у лимузинама....бре купите неки добар ауто да није исти као што нарко дилери возе, неки сиви, неки каравна, неки комби нека кошта 100 000 евра, само да није као нарко-дилерски) и ајде нека му ИКО од лаика приђе, пита га нешто или му пише? Ма јок...нема ту леба...то је горе организовано его комунисти и ЦК пре. Нема од тога ништа...

 

 

Треба укључити народу мисију Цркве, све удове ставити у функцију тела,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Милан Ракић рече

Људи, ајд` оканимо се "прозивања" епископа.

Та бихаћко-петровачка је довољно мученичка епархија, е да би сада "мерили" какав је епископ њен тренутни

Stvarno? To rade oni cija pisanija ovde podrzavas vec mesecima, a svojevremeno si progonio i banovao ljude za mnogo manje i agitovao neprestano kako Avva i drustvo ovde blate i prete itd. Eto to sad, kusaj sta si zakuvao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Ronald рече

Uvijek mogu svestenici da stradaju jer ni situacija u Milesevskoj nije nista bolja, niti je ikada bila, to je sve sirotinja, svestenici jedva sklapaju kraj sa krajem, ali to ne znaci da nisu dozivljavali torturu od Filerata. Takodje mnogi svestenici su iz Bosne, narocito na sjeveru CG i obicno su dolazili iz najsiromasnijih dijelova BiH.

Da. No "Fiki" je prošlost.

Zapravo, ako stvari "stoje" već tako kako stoje.

I već mesecima divanimo o episkopu zapadnoameričasnkom, "portparolu", Patrijarhu, umirovljenom Atanasiju, metropoli CGZBiS, povremeno Teodosiju, sada istočnoameričanskom i proče...

I nije Forum svakako mesto koje će doneti "rešenje" i sl.

A kada već ko što rekoh divanimo.

Sem avve Đurovića koji je svojim tekstovima pokrenuo "priču", a kojeg znamo tko je, Žinjca za kojeg isto znamo da je čovek od krvi i mesa, Vedrana Sozercanja i Vladana Sa Sedam Tačkica...

Kako god.

Ako je već uredništvo dozvolilo da "piše" i jedna i druga strana. Pa ako već "tražimo istinu", ajde onda neka i ostali kažu, koji imaju nešto reći o svim stranama u dijalogu, neka založe svoj obraz, ime i javno kažu to što imaju.

Ovako, imamo samo inflaciju forumskih profila koji istresu ponešto sa svih strana, svi znaju kao nešto, pričaju, da li istina ili ne, ali kacsi anoniman, što ti forumska diskusija i Forum kao takav svakako omogućava; da sakriven moš reći ili isitinu ili lupetati...

Nznm., men to sve bezveze.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...