Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 22 минута, Стаљиново унуче рече

неможе она да сагледајер је блокиран болом и агонијом која се мултиплицира, збго немогућности опроста ,углавном таква стања су код људи који су свесни да су сами допринели свом стању па себи немогу да опросте,

 Како бих ја волела да је ово само дело моје фикције у мозгу. Најсретнија бих била, но нажалост, ово је жива истина!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али никако да чујемо какво је то зло починио Иринеј бачки попадији и њеној породици!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ромејац рече

Али никако да чујемо какво је то зло починио Иринеј бачки попадији и њеној породици!

Написала сам у претходним коментарима, прочитајте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А да не дирамо породице? Сећам се да је једаред то на форуму било. Не са Јеленчетом. Већина ће се сетити те приче о радном месту на факултету, о одласку ван земље....

Да оставимо Господу будуће? Да кренемо даље? Није то ништа књишки, али јесте стварност.

Праштајте.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Milan Nikolic рече

Nisi napisala ništa konkretno, navela si samo moguće klevete.

Ма какве клевете, нисте читали, пронађите Милане...селио, гонио, укидао плате, није пуштао из Епархије, није дао да се иде на годишњи где хоћемо, није дао да се иде на Свету Гору супругу. Кад нам је дао канонски није било слободне парохије, рок за исељење 10 дана, у сред зиме, лажне исказе против мог супруга, од стране других свештеника, само да потпише и сам неистине против самог себе, да бих се спасао.  Прогутали смо толико зла само да бих изашли из тог логора и примили етикету лоши смо...књига лоши смо, само да би изашли из логора....спаси Господе. Враћали смо годинама по његовом благослову некаве паре, за друге свештенике, за туђе кривице, за земљишта Цркве која је подигнута његовим благословом кад смо ми били на сасвим другом месту. Страховлада на сваком кораку....а све то под велом спасавамо Цркву од узурпатора...а то смо ми....

За 10 дана смо морали напустити црквени стан и претили су нам ако га не вратимо окреченог и сваку рупицу од ексера за иконе ако не закрпимо ићи ћемо на црквени суд...без здравственог осигурања....много патње...много...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Биљана, два рече

А да не дирамо породице? Сећам се да је једаред то на форуму било. Не са Јеленчетом. Већина ће се сетити те приче о радном месту на факултету, о одласку ван земље....

Да оставимо Господу будуће? Да кренемо даље? Није то ништа књишки, али јесте стварност.

Праштајте.

Да хвала Биљана, имам осећај да сам у Арени пред џелатима, опет и опет....мора се знати граница и поштовати туђи живот и приватност. Жао ми је што су ме довели у ситуацију да ако не напишем истину, као да се није ни десила.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Иринеј захвалио се свима који су се одазвали позиву да саборно и на тлу Епархије источноамеричке прославимо 800 година Аутокефалности СПЦ. Он се захвалио и Епископу Максиму у своје име, у име свештенства и верног народа Епархије источноамеричке због тога што је дошао да предводи Свету архијерејску Литургију, прву Литургију која је служена над новоосвећеним антиминсима Епархије источноамеричке. Како је истакао то за њега представља велику част јер је Владика Максим један од највећих данашњих теолога и признат је као такав у читавом свету.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Јеленче 

Са једне стране, може бити да све то измишљаш као из Карамазова о Зосими и Аљоши да су обили манастирску касу и побегли. Са друге стране, може бити да све то пројектујеш из своје перспективе ваших сукоба са епископијом. Често повређене жене измишљају много страшније ствари него што су им се десиле. То је у свакој социјалној установи познато. Из твог сценарија испада драматично као да сте били везивани за столицу и избијан вам ваздух ударцима. То што сте, евентуално, морали да кречите и глетујете рупе по зидовима стана, може бити једна дивна и безазлена Божија промисао на ваше спасење смиреношћу и послушношћу. Људи су садили суве шипове у историји црквене послушности. Ако вам се нешто није свидело, свакако сте били слободни да промените живот, посао и место било када. Можда је твом супругу и теби једини начин за спасење управо да проживите нешто од тешкоћа, као и велика већина обичних људи који се пате за кору хлеба. Може бити да ћете управо оваквом побуном показати право лице и позадину ваше упитне вере, ма колико умели да причате и улепшавате у украшавате себе јеванђељским врлинама. Треба људи да вас упознају. Анонимност на интернету не вреди ни пет пара.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Јеленче Vidiš, ako bih ja rezonovao kao ti onda bi odavno trebao da napustim crkvu. No ja sam nekako ukapirao da važi ono što reče Jov: Job 2:10 A on joj reče: Govoriš kao luda žena; dobro smo primali od Boga, a zla zar nećemo primati? Uza sve to ne sagreši Jov usnama svojim. Lično sam ubeđen da nisi bolja od Jova koji je čak i po Gospodu postradao nevin. Kada jednom predaš sebe u ruke Gospodu onda nije bitno šta ti se dešava i od koga ti se to dešava jer si u Božjim rukama. Nismo li pozvani na: Matt 5:11 Blago vama ako vas uzasramote i usprogone i kažu na vas svakojake rdjave reči lažući, mene radi.Matt 5:12 Radujte se i veselite se, jer je velika plata vaša na nebesima, jer su tako progonili proroke pre vas. Matt 5:43 Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog.
Matt 5:44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;
Matt 5:45 Da budete sinovi Oca svog koji je na nebesima; jer On zapoveda svom suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima.
Matt 5:46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne čine li to i carinici?
Matt 5:47 I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?
Matt 5:48 Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski.
Po onome što si pisala ovde ti si učinila sve nasuprot ovome što Gospod zahteva od nas. Razmisli malo. 

Merilo pravednosti i istinitosti u onome što neko čini nije u odnosu koji je imao ili ima prema tebi već u nečemu drugom. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 36 минута, Јеленче рече

Ма какве клевете, нисте читали, пронађите Милане...селио, гонио, укидао плате, није пуштао из Епархије, није дао да се иде на годишњи где хоћемо, није дао да се иде на Свету Гору супругу. Кад нам је дао канонски није било слободне парохије, рок за исељење 10 дана, у сред зиме, лажне исказе против мог супруга, од стране других свештеника, само да потпише и сам неистине против самог себе, да бих се спасао.  Прогутали смо толико зла само да бих изашли из тог логора и примили етикету лоши смо...књига лоши смо, само да би изашли из логора....спаси Господе. Враћали смо годинама по његовом благослову некаве паре, за друге свештенике, за туђе кривице, за земљишта Цркве која је подигнута његовим благословом кад смо ми били на сасвим другом месту. Страховлада на сваком кораку....а све то под велом спасавамо Цркву од узурпатора...а то смо ми....

За 10 дана смо морали напустити црквени стан и претили су нам ако га не вратимо окреченог и сваку рупицу од ексера за иконе ако не закрпимо ићи ћемо на црквени суд...без здравственог осигурања....много патње...много...

Како вам је укинуо плату?

Како мислиш није вас пуштао из епархије? Како?

И ово за годишњи одмор. Он вам је одређивао где ћете ићи? Или шта?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Trifke рече

Matt 5:46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne čine li to i carinici?

:sunce:

пре 11 минута, Ромејац рече

И ово за годишњи одмор. Он вам је одређивао где ћете ићи? Или шта?

немојте, повређујете ближњег свога...праштајте

Неки пут треба пазити, и на форумима, а и иначе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Trifke рече

@Јеленче Vidiš, ako bih ja rezonovao kao ti onda bi odavno trebao da napustim crkvu. No ja sam nekako ukapirao da važi ono što reče Jov: Job 2:10 A on joj reče: Govoriš kao luda žena; dobro smo primali od Boga, a zla zar nećemo primati? Uza sve to ne sagreši Jov usnama svojim. Lično sam ubeđen da nisi bolja od Jova koji je čak i po Gospodu postradao nevin. Kada jednom predaš sebe u ruke Gospodu onda nije bitno šta ti se dešava i od koga ti se to dešava jer si u Božjim rukama. Nismo li pozvani na: Matt 5:11 Blago vama ako vas uzasramote i usprogone i kažu na vas svakojake rdjave reči lažući, mene radi.Matt 5:12 Radujte se i veselite se, jer je velika plata vaša na nebesima, jer su tako progonili proroke pre vas. Matt 5:43 Čuli ste da je kazano: Ljubi bližnjeg svog, i mrzi na neprijatelja svog.
Matt 5:44 A ja vam kažem: ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone;
Matt 5:45 Da budete sinovi Oca svog koji je na nebesima; jer On zapoveda svom suncu, te obasjava i zle i dobre, i daje dažd pravednima i nepravednima.
Matt 5:46 Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne čine li to i carinici?
Matt 5:47 I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?
Matt 5:48 Budite vi dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski.
Po onome što si pisala ovde ti si učinila sve nasuprot ovome što Gospod zahteva od nas. Razmisli malo. 

Merilo pravednosti i istinitosti u onome što neko čini nije u odnosu koji je imao ili ima prema tebi već u nečemu drugom. 

У праву сте, скроз. Ја сам гора од свих на овом свету. Питање за Вас да ли треба да ћутите ако видите да се дешава нека неправда на Ваше очи?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Такође сам рекла да сам голуб који у свом кљуну носи воду да угаси огроман пожар, иако зна да га сам не може угасити али хоћу да се зна на чијој сам страни и да дајем свој мали прилог за гашење пожара.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...