Jump to content

Епископ западноамерички Максим: Као варалице и као истинити (2 Кор. 6, 8) (или: о номадима и о надилажењу свог ега)

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 30 минута, The Godfather рече

@Hadzi Vladimir Petrovic @Zoran Đurović 

Jel' moze kratak osvrt na likove koji se kriju u masni od marame ( ako je uopste masna od iste ) ili je kosa vezana...( ne mogu da razlucim trenutno )?

Не знам шта је насликано: коса или крајеви у чвор мараме. Питање ликова је за Роршаха. Мени делују као ликови из преисподње...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[mention=11561]Hadzi Vladimir Petrovic[/mention] [mention=14509]Zoran Đurović[/mention] 
Jel' moze kratak osvrt na likove koji se kriju u masni od marame ( ako je uopste masna od iste ) ili je kosa vezana...( ne mogu da razlucim trenutno )?
Не бавим се ликовном критиком осим за лову, тешко је и захтјева подробну анализу, колико се год говорило о слободи овде се то тек покушава у детаљу, ако је то детаљ о коме говориш и то је тек немушто угледање.
Добро је да теолози сликају да виде како ради њихова теологија, или како би то рекао Шејка сликарство је молитва.
Имао је за учитеља оног есперанто сликара Стаматиса, кога су дизали у небеса јер се у сликарство разумију мање него у политику.
Дакле лоша подлога, мој бесплатан савјет би био да више експериментише у сликарству, а мање у теологији.
Мада аутентични иконопис је само једно исихастичко рукодеље.
А аутор није поставио ни добар почетак него се прерано и неправилно наслонио на традицију која му сада смета, па је негира.
У богословском смислу она је једним дјелом била добра, ликовно то је франкенштајн.

Али пред платном и у крајњим - есхатолошким - богословским стварима помажу само оне везе које си сам изградио у Логосу, па ни оне него опет и опет чудо избављења огољене егзистенције.

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Zoran Đurović @Hadzi Vladimir Petrovic 

Видите, мени се страшно допада и сликарство вас двојице, а са потпуно истим укусом вам тврдим да је ова слика владике Максима успело уметничко дело. Његов остали ликовни опус не познајем, а чак ни насловни текст нисам читао. Такође, нити волим његов литерарни стил, нити сам његов фан. Уосталом, још мање ми се свиђа ваш литерарни стил, али ми се јако допада како сликате. 

Можда не би било лоше да сва тројица баталите перо на неко време, сувише сте га брате зашиљили...а четкица је тако мека и нежна. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Рече в. Атанасије : “ hoce da smene  vladiku Maksima koji je pohvala pravoslavlja celoga.

Јел то већ спреман тропар ?  Ispovedniku ili muceniku ? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Протомајисторе ,имаш ли ти неке компетенције пошто ти је укус оптерећен?

 

 

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дакле, Нато је једна мирнодопска асоцијација која нема никакве претензије да опколи Русију? Зашто су се проширили у Немачкој? Зашто имају базе у балтичким земљама? Зар нису тражили да Украјина уђе у Нато, а све се крвљу завршило? Да ли Нато има неке везе са Сиријом или Либијом? Ти се правиш наудрен као Максим Неисповједалац. Или као нека хистерична риба (не сећам јој се имена) која заступа Нато и говори да рак у Србији нема везе са осиромашеним уранијом. Слободан си у избору. Једино што мислим да је јајарски да подржаваш Нато пројекат који се врши преко Фанара. То не могу да разумем, али сада не провоцирам (камо среће да је провокација), него те видим свесно да си придружен том јату. И јасно је да смо на супротним позицијама. Зато немој да качиш више погинуле авијатичаре које су убили Нато зликовци, јер је дегутантно.     
Јуче сам имао дуел са НАТО Четником, прост, храбар са искуством у борби, зомбиран ауторитетом, без храбрости да сабере 2+2 и да се ужасне.
Ваљда ће се усудити бар да размисли...

Послато са 5026D користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Zoran Đurović рече

Старац Силуан је говорио да је хула на Духа Светога кад неко ради посао за који нема дара.

Nisam znao za ovo. Ima logike u tome. Da li se to odnosi na svaki posao? I da li se uzimaju u obzir okolnosti zbog kojih neko radi posao koji mu ne odgovara? Hvala.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Zoran Đurović рече

Дакле, Нато је једна мирнодопска асоцијација која нема никакве претензије да опколи Русију? Зашто су се проширили у Немачкој? Зашто имају базе у балтичким земљама? Зар нису тражили да Украјина уђе у Нато, а све се крвљу завршило? Да ли Нато има неке везе са Сиријом или Либијом? Ти се правиш наудрен као Максим Неисповједалац. Или као нека хистерична риба (не сећам јој се имена) која заступа Нато и говори да рак у Србији нема везе са осиромашеним уранијом. Слободан си у избору. Једино што мислим да је јајарски да подржаваш Нато пројекат који се врши преко Фанара. То не могу да разумем, али сада не провоцирам (камо среће да је провокација), него те видим свесно да си придружен том јату. И јасно је да смо на супротним позицијама. Зато немој да качиш више погинуле авијатичаре које су убили Нато зликовци, јер је дегутантно.     

Ако Ви казасте, то није нужно једнако истини. Тога сте и сами свесни. Нити сам дужан да Вам се правдам и убеђујем се са Вама. Нарочито када учитавате и импутирате. Што Вам је тренд у последње време. 

А ако уредништво има проблем са било којим досадашњим и будућим "качењм" она нека уклони. Ви просто немојте читати оно што напишем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 48 минута, Zoran Đurović рече

Дакле, Нато је једна мирнодопска асоцијација која нема никакве претензије да опколи Русију?

Наравно да има. Русија је мафијашка држава са нуклеарним наоружањем, тоталитарном историјом и КГБ-овцем на власти. Свако нормалан би хтео да њих спута колико је год могуће. НАТО је и створен за одбрану од њиховог дивљања.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Grizzly Adams рече

Наравно да има. Русија је мафијашка држава са нуклеарним наоружањем, тоталитарном историјом и КГБ-овцем на власти. Свако нормалан би хтео да њих спута колико је год могуће. НАТО је и створен за одбрану од њиховог дивљања.

confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Grizzly Adams рече

Наравно да има. Русија је мафијашка држава са нуклеарним наоружањем, тоталитарном историјом и КГБ-овцем на власти. Свако нормалан би хтео да њих спута колико је год могуће. НАТО је и створен за одбрану од њиховог дивљања.

Биће да си ти подивљао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

НАТО је створен за одбрану долара и низашта друго.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Hadzi Vladimir Petrovic рече


И шта сад? Посље ј...нема кајања.
 

Jel to Mat 6:15 ili iz nekog drugog jevanđelja?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слика коју је Максим употребио -благо речено у предметном тексту.Наиме он скоро директно директно позива на мпобилизацију или побуну студената уз употребу ове слике која је познати мобилизацијски плакат СССР из 1941.Колико је он за Русију свако нек сам види и закључи.И сам је под сликом написао наслов тог плаката Отаджбина мајка зове.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...