Jump to content

У Кини уводе систем оцењивања лојалности верских храмова држави

Оцени ову тему


Препоручена порука

On 1.11.2019. at 0:16, Августин рече

Evo jedne moderne da nam ne kažu NATOvci da smo zaostali.

Чек, ви стварно величате Стаљина и мислите да је он био позитивна историјска личност?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Православни Србин рече
Катедрални храм посвећен Рождеству Господњем у Москви, познатији као Храм Христа Спаса, подигнут је у захвалност Господу Спаситељу због победе над Наполеоном 1812. године. Бољшевичке власти су по наредби Кагановича уништиле овај храм 1931. године у намери да на његовом месту подигну велелепно здање - Дом совјета. Бољшевици нису били у стању да изграде ову палату. По паду СССР је овај велелепнихрам обновљен.
 
Толико о ,,заслугама" другова Стаљина и Кагановича. Страшно је коме се ви клањате. 
WWW.PECAT.CO.RS

Пише Ранко Гојковић Иза проглашавања Стаљина за највећег зликовца крију се подмукли разлози. Један о

љуби тебе деда мој,кажи му фала што си жив... ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Стаљиново унуче рече
WWW.PECAT.CO.RS

Пише Ранко Гојковић Иза проглашавања Стаљина за највећег зликовца крију се подмукли разлози. Један о

љуби тебе деда мој,кажи му фала што си жив... ;)

Стаљин је прогонио Цркву док није дошао рат и пошто је схватао значај Цркве за патриотизам, он је то прекинуо. Из прагматичних разлога, а не из неке љубави према Цркви. 

Па и немачки војници су чували на Хиландару неке манастире. Треба ли сад и Хитлера (Стаљиновог компањона једно време, иначе) да славимо као некаквог ,,заштитзника Православља"?

Не, не, Стаљин је био доследни бољшевик, који је следио Лењинову политику ликвидације Православља, стаљинисти су исто затварали цркве и манастире и убијали свештенштво и монаштво и верни народ, отимали имовину Цркве. Чињеница да је рат пореметио њихове намере не значи да је Стаљин ,,бранио Православље".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Православни Србин рече

Стаљин је прогонио Цркву док није дошао рат и пошто је схватао значај Цркве за патриотизам, он је то прекинуо. Из прагматичних разлога, а не из неке љубави према Цркви. 

Па и немачки војници су чували на Хиландару неке манастире. Треба ли сад и Хитлера (Стаљиновог компањона једно време, иначе) да славимо као некаквог ,,заштитзника Православља"?

Не, не, Стаљин је био доследни бољшевик, који је следио Лењинову политику ликвидације Православља, стаљинисти су исто затварали цркве и манастире и убијали свештенштво и монаштво и верни народ, отимали имовину Цркве. Чињеница да је рат пореметио њихове намере не значи да је Стаљин ,,бранио Православље".

Немој се нервирати ево ти једна дивна песма,,,пс укључи мозак избриши германску пропаганду

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Стаљиново унуче за тењбе, али и за све љубитеље крвника и убице Стаљина:

Други човек РПЦ: Стаљин није заслужан за победу у Другом светском рату

"Никако се не сме говорити да је победа СССР у Другом светском рату Стаљинова заслуга. Уверен сам да је та победа заслуга народа"

%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%

Руски митрополит Иларион, који у Московској патријаршији руководи везама са другим црквама, апеловао је да се победа у Великом Отаџбинском рату не приписује Јосифу Стаљину.

Указао је да је управо Стаљин одговоран за „репресије 30-их година“. „Недалеко од Москве је Бутовски полигон. Тамо треба да оду сви који се усхићују Стаљином и савијају колена пред његовом фигуром. Да виде до каквих је последица доводила његова политика“.

Иларион је посебно указао да је Стаљин игнорисао упозорења совјетске шпијунаже да се спрема Хитлеров напад на СССР, да је совјетска армија била потпуно неспремна за рат, а да су многи војници и официри били баш пред рат стрељани:

„Зато се никако не сме говорити да је победа СССР у Другом светском рату Стаљинова заслуга. Уверен сам да је та победа заслуга народа. Сама победа је – у условима владајућег култа личности – била приписана Стаљину“. На Бутовском полигону је од августа 1937. до октобра 1938. било стрељано преко 20.000 људи. Више од 300 њих Руска православна црква је прогласила за новомученике.

 

Извор Факти, 12. мај 2019.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Стаљиново унуче рече

Немој се нервирати ево ти једна дивна песма,,,пс укључи мозак избриши германску пропаганду

 

Не нервирам се, није ми јасно да неко ко је хришћанин (ако си хришћанин) може да велича човека који је убијао православне хришћане. Човека који је одговоран за Бутовски полигон. Ево:

 

Највећи број жртава су били свештеници и верници Руске Православне Цркве. Несхватљиво ми је да неко може да се одушевљава песмама у славу црвеног Нерона. 

Бољшевици, а међу њима и Стаљин, су у Русији организовали такав прогон над Хришћанством какав је незапамћен још од врем,ена Диоклецијана. Мислите о томе пре него што кренете да величате Стаљина. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Православни Србин рече

Нерона. 

Владика Данило га назива горим од Нерона

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Православни Србин рече

@Стаљиново унуче за тењбе, али и за све љубитеље крвника и убице Стаљина:

Други човек РПЦ: Стаљин није заслужан за победу у Другом светском рату

"Никако се не сме говорити да је победа СССР у Другом светском рату Стаљинова заслуга. Уверен сам да је та победа заслуга народа"

%D0%BC%D0%B8%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%

Руски митрополит Иларион, који у Московској патријаршији руководи везама са другим црквама, апеловао је да се победа у Великом Отаџбинском рату не приписује Јосифу Стаљину.

Указао је да је управо Стаљин одговоран за „репресије 30-их година“. „Недалеко од Москве је Бутовски полигон. Тамо треба да оду сви који се усхићују Стаљином и савијају колена пред његовом фигуром. Да виде до каквих је последица доводила његова политика“.

Иларион је посебно указао да је Стаљин игнорисао упозорења совјетске шпијунаже да се спрема Хитлеров напад на СССР, да је совјетска армија била потпуно неспремна за рат, а да су многи војници и официри били баш пред рат стрељани:

„Зато се никако не сме говорити да је победа СССР у Другом светском рату Стаљинова заслуга. Уверен сам да је та победа заслуга народа. Сама победа је – у условима владајућег култа личности – била приписана Стаљину“. На Бутовском полигону је од августа 1937. до октобра 1938. било стрељано преко 20.000 људи. Више од 300 њих Руска православна црква је прогласила за новомученике.

 

Извор Факти, 12. мај 2019.

 

нађи азвера тзхачовског..за лакше разумевање,после првог рата Немачка не сме да има армију,обуку официера и восјек врши у СССР, јако се зближавају пиојединици из армије СССР са потоњим официрима вермахта... 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Драшко рече

Владика Данило га назива горим од Нерона

Па и јесте био. Читао сам давно у неким руским сведочанствима о Бутовском полигону, да су припадници Стаљиновог НКВД-а или како се то већ звало, одведене православне хришћане изводили пред строј и питали их ,,Да ли се одричете Христа", и они који би рекли ,,Да", били би пуштени, они који би рекли ,,Не" били би убијени. 

Дакле, најгори облик богоборства и мржње према Хришћанству. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Православни Србин рече

Искрено, мислим да не смета теби дужина коментара, већ ти смета то што немаш одговор на чињенице изнете у њему, као што немаш одговор ни на постављена питања. Двоструки су ти стандарди, те браниш сваку  тоталитарну деспотију (конкретно, и ову кинеску која удара на верску слободу људи) само зато јер је анти-амерички настројена. Мада, у случају Кине није баш тако, али опет, ти си то тако схватио и зато тако наступаш. Имаш манихејско виђење где су једни (Русија, Кина, Иран и не знам кога још ту убрајате све) силе добра, а други (Америка и њени савезници) силе зла. А то је погрешно и нереално. Јер и једни и други имају исти циљ, као и све велике силе- да доминирају што већом територијом и обе стране су врло сурове и често неправедне у спровођењу својих циљева. 

Јел није сад ,,предугачко"? 

Zaista mi smeta, a ti ga brale naširoko odeš kao kiša oko kragujevca... Jedno okolišanje koje si pisao je "zamisli da je Iran super sila"...izvni brajko, ali ne da mi se odgovarati na neka totalno nerealna scenarija...i kako to da ti nije palo napamet "Zamisli da Saudijska Arabija...". Zašto baš Iran, najčovječniju državu na čitavom bliskom? Šta je o tebi da mislim, ako ti o meni misliš da branim totalitarne režime?

Ja branim geopolitičku poziciju Kine, Rusije i Irana, u odnosu na to kako se ponaša Amerika sa svojim satrapima prema njima. Branim ih prema tome jer se oni stvarno brane u odnosu na Ameriku koja napada. Branim ih jer imaju pravo na postojanje, a pod konstantnim su udarom Vasingtona i njihovih saveznika sa neumornom propagandom, sankcijama i kršenjem svih mogućih dogovora i sporazuma. Ne smatram ih nikakvim anđelima, već samo silama kojima želim da postoje u ovom svijetu, jer svijet treba da ima više alternativa, a ne da jedna sila ima previše moći, jer će tada mnogi stradati, a mi smo to vrlo dobro osjetili na svojoj koži. 

Ova tema je u vezi navodne kineske prisile da uvedu sistem lojalnosti hrišćanskim crkvama, i ja sam pozvao na obazrivo informisanje u vezi ovog jer često se ono što se dešava u Kini što namjerno što nenamjerno prenosi u lošem svjetlu i sa pogrešnim razumjevanjem, i da se treba vidjeti o čemu se ovdje radi, jer taj sistem lojalnosti nije ništa pravno obavezujuće nego ako se u tom sistemu imaš benefite od države, ako nisi ne ispaštaš, i nećeš izgubiti ništa više osim onoga što već imaš. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Православни Србин рече

Па и јесте био. Читао сам давно у неким руским сведочанствима о Бутовском полигону, да су припадници Стаљиновог НКВД-а или како се то већ звало, одведене православне хришћане изводили пред строј и питали их ,,Да ли се одричете Христа", и они који би рекли ,,Да", били би пуштени, они који би рекли ,,Не" били би убијени. 

Дакле, најгори облик богоборства и мржње према Хришћанству. 

не читај ,причај са Русима али у Русији,сведочанства породица су скроз другалија,ови што се досељавају у Србију су углавном екстремни либерали

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Стаљиново унуче рече

нађи азвера тзхачовског..за лакше разумевање,после првог рата Немачка не сме да има армију,обуку официера и восјек врши у СССР, јако се зближавају пиојединици из армије СССР са потоњим официрима вермахта... 

 

Зачуђујуће је да Стаљин није био тако ,,параноичан" када су му совјетски обавештајци јављали да ће Немачка напасти СССР. Нер, он је до краја веровао да га његов компањон Хитлер неће напасти. 

Толико о томе. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Стаљиново унуче рече

не читај ,причај са Русима али у Русији,сведочанства породица су скроз другалија,ови што се досељавају у Србију су углавном екстремни либерали

Најболесније што сада можеш урадити јесте да све који не воле Стаљина прогласиш ,,либералима" и ,,издајницима" и тако их дискредитујеш. Онда је и Руска Црква ,,издајничка" и ,,либерална" јер је њен став да је Стаљин био крвник и злочинац, пошто она слави Стаљинове жртве на бутовском полигону као ,,свете руске новомученике". 

Иначе, итекако има Руса који не деле твоје одушевљење Стаљином и они нису никакви либерали и издајници, већ Руси, монархисти, хришћани, многфи од њих и потомци Стаљинових жртава. 

Тако да. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Православни Србин рече

Зачуђујуће је да Стаљин није био тако ,,параноичан" када су му совјетски обавештајци јављали да ће Немачка напасти СССР. Нер, он је до краја веровао да га његов компањон Хитлер неће напасти. 

Толико о томе. 

и у старту стратешка грешка до бола

камо среће да је веровао Зоргеу

obrazov_zpsdsretmxk.jpg

"Верујем Господе, помози мом неверју"

"О жено, велика је вера твоја, нека ти буде како хоћеш"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...