Jump to content

Лепота давања


Препоручена порука

Да ли сте размишљали о лепоти давања? О радости када је неко спреман од срца да подели, понуди, почасти свог ближњег даром...са пола крушке, пола чоколадице, пола пице, пола столице кад су уморне ноге, пола јакне да се седне кад је хладан зидић или клупа....или цело..цело небо да лепше види и воли, целу чоколаду, јер се уздржава ради другог, цело своје срце преда у молитву кад је други у невољи..и могли би још тако набрајати до небројено много примера.

И замислите те лепоте и радости. Дешава ли вам се да мислите да је лепо давати и да се одлично осећате тада...Дуго времена мислим, ако очекујемо да нам се на неки начин врати оно што смо дали, онда нема лепоте у давању, јер нисмо слободни...ако очекујемо па се и разочарамо не дај Боже јер нам тај неко није узвратио кад је требало, или кад смо ми мислили да је нама потребно. Ту престаје и лепота и радост и слобода....Ако волите и желите да даривате...хајте али не мислите, не мислите....нека вас сви забораве, радост је са вама...дајте и заборавите.....

 

Морам да напоменем да није било @Сања Т.  ове теме, неби било. Хвала Сања.:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Istopljeni kamen рече

Да ли сте размишљали о лепоти давања? О радости када је неко спреман од срца да подели, понуди, почасти свог ближњег даром...са пола крушке, пола чоколадице, пола пице, пола столице кад су уморне ноге, пола јакне да се седне кад је хладан зидић или клупа....или цело..цело небо да лепше види и воли, целу чоколаду, јер се уздржава ради другог, цело своје срце преда у молитву кад је други у невољи..и могли би још тако набрајати до небројено много примера.

И замислите те лепоте и радости. Дешава ли вам се да мислите да је лепо давати и да се одлично осећате тада...Дуго времена мислим, ако очекујемо да нам се на неки начин врати оно што смо дали, онда нема лепоте у давању, јер нисмо слободни...ако очекујемо па се и разочарамо не дај Боже јер нам тај неко није узвратио кад је требало, или кад смо ми мислили да је нама потребно. Ту престаје и лепота и радост и слобода....Ако волите и желите да даривате...хајте али не мислите, не мислите....нека вас сви забораве, радост је са вама...дајте и заборавите.....

 

Морам да напоменем да није било @Сања Т.  ове теме, неби било. Хвала Сања.:)

Bogu hvala.

Tvoje razmišljanje je kao rosa posle sušnih dana.

Čisto, neikvareno. Prosto osvežava.

Neka bi Gospod dao da te ništa ne razočara u životu i da ti da snage da svoj optimizam preneseš na druge.

Za sada toliko, potrudiću se kasnije da pišem na temi. Potrebno je naći i izvući dobre misli iz sebe....bar meni. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Сања Т. рече

Bogu hvala.

Tvoje razmišljanje je kao rosa posle sušnih dana.

Čisto, neikvareno. Prosto osvežava.

Neka bi Gospod dao da te ništa ne razočara u životu i da ti da snage da svoj optimizam preneseš na druge.

Za sada toliko, potrudiću se kasnije da pišem na temi. Potrebno je naći i izvući dobre misli iz sebe....bar meni. :)

Хвала ти пуно, код мене је то хвала Богу, углавном , стање оптимистичног духа, не знам, није то ни на какву силу, то само навире и навире, још од раног детињства...посебно кад ми се неко пожали да му није добро..али било је момената кад сам и ја падала... веру нисам губила..то се вероватно посади семе, па се залива, брине, храни али и умножава кад помажемо другом....живот је чудо....хвала ти:grouphug123:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Često kažete: ''Dao bih, ali samo potrebitima.'' Ali voćke u vašem voćnjaku ne kažu tako, ni stada na vašem pašnjaku. 

Oni daju da bi mogli živeti, jer zadržavati znači propadati.''

Khalil Gibran

Screenshot_2019-10-18-12-48-03-1.png

"Ја сам спреман - нашао сам шлем."

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ништа,ништа, хајде, идемо даље....

Сетила се једне реченице из детињства. Као неко завештање, оставила једна жена нама свима који смо је познавали.И сетих се  да, је цитирана реченица, и још неке које памтим, изговорена онако успут. Смисао сам додала касније, својим искуством, из сусрета са људима.:sunce:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Биљана, два рече

Ништа,ништа, хајде, идемо даље....

Сетила се једне реченице из детињства. Као неко завештање, оставила једна жена нама свима који смо је познавали.И сетих се  да, је цитирана реченица, и још неке које памтим, изговорена онако успут. Смисао сам додала касније, својим искуством, из сусрета са људима.:sunce:

Тако је! Управо то кад дамо, само кажемо ништа ,ништа идемо даље!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Дуња рече

''Ništa ništa, hajde, idemo dalje'' 

- kaže onaj koji daje ❤, nikad onaj koji trguje.

Не дај Боже трговине, то ме тако увек растужи, чак и увреди.а некад сам се знала и наљутити...увек сам имала проблем са тим стварчицама код неких пријатељица, код свекрве....док их то нисам научила...ух...моји ближњи знају..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...