Jump to content

Vladika Maksim najzaslužniji za Trampov patriotski govor.


Препоручена порука

  • Одговори 133
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике


Стигле честитке од жречева који на свом глобалистичком олтару секу Хлеб Живота да Га преполове и разделе. 
 

Падобранство је кудикамо безопасније од овог (дипломатског) жртвоприношења. 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, o. Miroljub рече


Стигле честитке од жречева који на свом глобалистичком олтару секу Хлеб Живота да Га преполове и разделе. 
 

Падобранство је кудикамо безопасније од овог (дипломатског) жртвоприношења. 
 

Vesti iz sveta, šta ćeš...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Амерички председник Доналд Трамп честитао је јубилеј 800 година аутокефалности Српској православној цркви.

„Драги пријатељи, Меланија и ја упућујемо најтоплије поздраве Српској православној епархији у Источној Америци поводом прославе ваше 800. годишњице. Захвални смо за све године које је ваша епархија служила свом народу“, навео је Трамп у писму епископу западноамеричком Максиму Васиљевићу и источноамеричком Иринеју Добријевићу, чију копију је објавио Курир.

„Наша нација има дугу историју црпљења унутрашње снаге из вере и похваљујем ваше напоре за усађивање светих вредности које су веома важне за нашу државу. Ваша епархија је обезбедила места утехе и исцељења, као и велику радост, заједништво и мир у многим заједницама“, написао је први човек САД.

Амерички председник нагласио је да је епархија СПЦ у Америци у средишту најважнијих тренутака и прекретница у животима свих верника.

„Док размишљате о многим сећањима која сте направили заједно, наставите да уздижете све који се нађу на месту служења Богу и земљи. Желим вам све најбоље у будућности и Бог вас благословио“, закључио је Доналд Трамп у писму.

Како Курир сазнаје од извора из СПЦ, на адресе српских епископа у Америци писмо је стигло средином априла, а овим гестом амерички председник указао је велику част Српској православној цркви и свим њеним епархијама.

„Епископима је било веома драго када су добили Трампово писмо. То је заслуга владике Максима и владике Иринеја, који су успели да изграде сјајне односе са америчком администрацијом и напокон представљају српску цркву у америчком друштву и међу америчким народом онако како то српска црква заслужује“, каже извор листа из Српске православне цркве.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Треба му сада јавити да ће епископи код њега бити склоњени и да се опрости од планова дубоке државе.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Епископима је било веома драго када су добили Трампово писмо. То је заслуга владике Максима и владике Иринеја, који су успели да изграде сјајне односе са америчком администрацијом и напокон представљају српску цркву у америчком друштву и међу америчким народом онако како то српска црква заслужује“, каже извор листа из Српске православне цркве.

 

пре 26 минута, Volim_Sina_Bozjeg рече

Драги пријатељи, Меланија и ја упућујемо најтоплије поздраве Српској православној епархији у Источној Америци поводом прославе ваше 800. годишњице. Захвални смо за све године које је ваша епархија служила свом народу“, навео је Трамп у писму

confused1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Grizzly Adams рече

Trump-thumb.jpg

Жив нам био шефе!

+1

Sjajne vesti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, florenntina рече

+1

Sjajne vesti?

Jesu, g.Tramp je nabrojao Američke vrednosti i pohvalio SPC, da je svih godina postojanja,pomagala USA u izgradnji istih. Što govori i o našoj Američkoj zajednici. Tramp je u čestitki insistirao na sve godine postojanja naših eparhija u SAD. I niti jednim pokazateljem nije spomenuo, da je za čestitku i svoj patriotski tekst bio nadahnut time što su vladika Maksim i Irinej zaslužni za bilo kakvu promenu svojim zaslugama u predstavljanju SPC američkom društvu i među američkim narodom.

Naša Crkva se uklapa u vrednosti sistem Američke države a naša američka zajednica je u kontinuitetu na liniji istih vrednosti.

Naša Crkva koja okuplja oko sebe, naš narod nikada nije ni bila u suprotnosti u predstavljanju svojih vrednosti američkoj državi i narodu, pa me živo zanima kako je vladika Maksim uspeo da konačno svojim naporima predstavi našu Crkvu onako kako ona i zaslužuje, jer se u sve godine postojanja Crkve u Americi i naše zajednice nikad nije ni dovodio taj ugled u pitanje.

I ja bi možda u nekom transu želeo da popravljam i menjam ono što i ne postoji. 

No za mene je istinska sreća kad čujem pohvale predsednika SAD,našoj zajednici koja se od početka borila i čuvala vrednosti američkog i srpskog naroda a čestitka i pismo g.Trampa samo to i potvrđuje.

 

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Епископима је било веома драго када су добили Трампово писмо. То је заслуга владике Максима и владике Иринеја, који су успели да изграде сјајне односе са америчком администрацијом и напокон представљају српску цркву у америчком друштву и међу америчким народом онако како то српска црква заслужује“, каже извор листа из Српске православне цркве.

confused1

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Volim_Sina_Bozjeg рече

Jesu, g.Tramp je nabrojao Američke vrednosti i pohvalio SPC, da je svih godina postojanja,pomagala USA u izgradnji istih. Što govori i o našoj Američkoj zajednici. Tramp je u čestitki insistirao na sve godine postojanja naših eparhija u SAD. I niti jednim pokazateljem nije spomenuo, da je za čestitku i svoj patriotski tekst bio nadahnut time što su vladika Maksim i Irinej zaslužni za bilo kakvu promenu svojim zaslugama u predstavljanju SPC američkom društvu i među američkim narodom.

Naša Crkva se uklapa u vrednosti sistem Američke države a naša američka zajednica je u kontinuitetu na liniji istih vrednosti.

Naša Crkva koja okuplja oko sebe, naš narod nikada nije ni bila u suprotnosti u predstavljanju svojih vrednosti američkoj državi i narodu, pa me živo zanima kako je vladika Maksim uspeo da konačno svojim naporima predstavi našu Crkvu onako kako ona i zaslužuje, jer se u sve godine postojanja Crkve u Americi i naše zajednice nikad nije ni dovodio taj ugled u pitanje.

I ja bi možda u nekom transu želeo da popravljam i menjam ono što i ne postoji. 

No za mene je istinska sreća kad čujem pohvale predsednika SAD,našoj zajednici koja se od početka borila i čuvala vrednosti američkog i srpskog naroda a čestitka i pismo g.Trampa samo to i potvrđuje.

 

 

A joj brate slatki, neka bi Bog dao da ti pocnes da pises krace i direktnije, da ne moram tri puta da procitam svaki tvoj post pre odgovora... ?

Elem, salu na stranu... Stvarno ne znam koliko je vl. Maxim zasluzan ili nije, mada znam ko sigurno jeste ali to je sada manje bitno. Vazno je da mi Srbi imamo sada istorijsku sansu da raskrstimo vise jednom zauvek sa komunistickim destruktivnim idejama i nacinom zivota. Ja ne mogu cudom da se nacudim koliko nas Bog voli i kako nam i pored toliko uprskanih prilika opet daje novu sansu da se izvucemo i nesto napravimo od Srbije. Nema tu nikakve velike mudrolije ni mitologije, sve je do NAS.

A ako te bas zanima... evo pa zakljuci sam...

1-1.jpg
WWW.NASIUSVETU.COM

Princ Aleksandar razgovarao sa američkim državnim sekretarom za trgovinu Vilburom Rosom

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...