Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 минута, gospodin X рече

Које?

Па то. Оглед о клирицима и приликама у епархији заслонској. Везама и проче... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Предраг М рече

контам да ће избор бити прост само да се још мало искристалише све: опција бр. 1. на страну руса опција бр. 2 код турског патријарха. 

vrlo moguc scenario na osnovu toga sto je i sve pocelo sa Fanarom i e.Maksimom i sada sa Ustav u daleku Ameriku....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, о.Небојша рече

Драги оче и брате, мене на овом форуму за разлику од неких знају као злу пару:D Ако знамо да ћемо за све учињено дати одговор на дан Суда, онда је све ово овде на земљи ситница. Не мислим да ћемо нашим писањем нешто промијенити, можда ћемо само скренути пажњу на неке ствари. Одувијек су људи с људима причали, па се и сад не треба затварати у себе. 

Треба вјеровати да Црква није као остале земаљске организације, него да је Дух Свети у њој и ако је водио 2 миленијума, води је и у наше дане. Свештеник сам 28 година и имам пуно повјерење  у свога владику Лаврентија, више него онога дана кад сам примио свештенички чин, јер сам се током протеклих година увјерио у његову мудрост и способност да води епархију. Па ако је он био у Жичи и Сава центру, шта ја имам да се бринем, ако неки новинар или политичар мисли супротно.

Сумња је почетак гријеха, али ако немамо повјерења одосмо у параноју. Да ли сам купио у апотеци лијек или отров, да ми нису сипали нешто у пиће кад сам био са друштвом у кафани, да ли је промијењен датум на производу који сам купио у продавници. Можда смо сви у неком риалитију као у филму Вејнов свијет или док ово куцам неко ме тамо негдје гледа на свом екрану што рече Сноуден....

Што се свештеничког удружења тиче има ово својих добрих и лоших ствари, али све је до људи који су у њему. Запамтио сам оно Удружење православног свештенства у СФРЈ које је било црква у Црквиу, чији чланови нису пуно зарезивали владике, а ни свештенике нечланове, бавили се свачим што не приличи чину, а опет били заштићени и уживали привилегије, просипајући демагогију.

Шабачка Епархија мудро вођена ???  Немам ништа против Владике Лаврентија и човек је у годинама али ако је наша Епархија добро вођена онда не знам како изгледа лоша .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Милан Ракић рече

Па то. Оглед о клирицима и приликама у епархији заслонској. Везама и проче... 

Јесам, наравно, писаним путем са изводом из Канона... Тад су некако престала рукополагања "без назначења"... Проблем се наставио тако што је рукоположених био буљук, слободних парохија тек једна годишње... Онда су некако на парохије ишли из редова "цивила" (обично само са средњим образовањем, са изговорм они немају ништа:unbelieveble:)... И ето, дођеш до тренутка када имаш нове кандидате са дипломама мастер теолога, високим просеком, и наравно не можеш да их ставиш на чекање само зато што неко три године уопште не покушава да усагласи своје образовање са траженим у Закону.

И ако имам пророштво и знам све тајне и сва знања, и ако имам сву веру да и горе премештам, а љубави немам, ништа сам. IКор.13,2

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Tελώνης  @о.Небојша  @gospodin X  @srb_Lo 

Баш ми је драго што се овде окупише људи који познају прилике у Шапцу.

Колико има свештеника, ђакона и других црквених службеника у Шапцу? Мислим на град не на целу епархију.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Vladan :::. рече

@Tελώνης  @о.Небојша  @gospodin X  @srb_Lo 

Баш ми је драго што се овде окупише људи који познају прилике у Шапцу.

Колико има свештеника, ђакона и других црквених службеника у Шапцу? Мислим на град не на целу епархију.

 

Al tu mog imena nema 12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Милан Ракић рече

Al tu mog imena nema 12:smeha:12:smeha:12:smeha:

Знам ја за сајт али ем се неки еп. сајтови ажурирају на сваких 10-ак година ем ме занима шта кажу људи који су тамо на терену.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Bokisd рече

vrlo moguc scenario na osnovu toga sto je i sve pocelo sa Fanarom i e.Maksimom i sada sa Ustav u daleku Ameriku....

и врло битна чињеница која иде у прилог том сценарију је та што је руски егзархат враћен под РПЦ... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, srb_Lo рече

@Vladan :::. У саборној Цркви у Шапцу има сигурно око 15так Свештеника .

Хвала! Сад ми неко рече на пп да има укупно 32 свештеника и ђакона.

Има, дакле, у Шапцу једна жена Рада Симић (https://twitter.com/rada_simic) која, колико знам, без икога, сама, са тешким болестима, једва покретна, "живи" у самоћи, немаштини, дуговима, глади и чека зиму.

Е сад ако у Цркви у Шапцу све одлично функционише занима ме следеће:

Како је могуће да 32 клирика, плус епархија која је у истом граду, плус остали верски службеници, одбори итд. итд. не могу да збрину једну жену?

И то је жена верујућа, причешћује се када позове свештеника, моли се и "живи" пред вратима богате Цркве у Шапцу.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Подаци су уредни, осим 14. пароха није Петар Ђукановић, о коме је скоро писала штампа, него јереј Никола Ковачевић.

Подаци имају и у календару Црква 2019.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Vladan :::. рече

@Tελώνης  @о.Небојша  @gospodin X  @srb_Lo 

Баш ми је драго што се овде окупише људи који познају прилике у Шапцу.

Колико има свештеника, ђакона и других црквених службеника у Шапцу? Мислим на град не на целу епархију.

 

Е, људи Лаврентијеви, да вас питам, а можда јавно и испричам.....занима ме ко зна од вас, да ли зна, шта је са оним манастиром Илиње, како се зваша....и онај калућер Бугарин....ономад беше пиасли таблоиди којешта....мало сам зракнуо наслове....али не питам ради таблоида, занима ме из прве руке....имам лично искуство, случајно тамо налитих једном, па реко да свратим....и шок.

Шта се тамо дешава? Питао сам једног попа у Шапцу...након шока (нисам био намерно, на пропутовању сврати, реко поклоним се светињи и то...) и након шока при сусрету са игуманом....одем намерно у Шабац, нађем неког попа, кажем му....овај псује каже "треба га обесити на тргу" (игумана)....шта је истина око тог Бугарина и манастира?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Ćiriličar рече

Е, људи да вас питам, а можда јавно и испричам.....занима ме ко зна од вас, да ли зна, шта је а онимманастиром Илиље, како се зваша....и онај калућер Бугарин....ономад беше пиасли таблоиди којепта....мало сам зракнуо наслове....али не питам ради таблоида, занима ме ис прве руке....имам лично искуство, случајно тамо налитих једном, па реко да свратим....и шок.

Шта се тамо дешава? Питао сам једног попа у Шапцу...након шока (нисам био намерно, на пропутовању сврати, реко поклоним се светињи и то...) и након шока при сусрету са игуманом....одем намерно у Шабац, нађем неког попа, кажем му....овај псује каже "треба га обесити на тргу" (игумана)....шта је истина око тог Бугарина и манастира?

Први пут чујем... ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Vladan :::. рече
Пре сат времена, srb_Lo рече

@Vladan :::. У саборној Цркви у Шапцу има сигурно око 15так Свештеника .

Хвала! Сад ми неко рече на пп да има укупно 32 свештеника и ђакона.

Има, дакле, у Шапцу једна жена Рада Симић (https://twitter.com/rada_simic) која, колико знам, без икога, сама, са тешким болестима, једва покретна, "живи" у самоћи, немаштини, дуговима, глади и чека зиму.

Е сад ако у Цркви у Шапцу све одлично функционише занима ме следеће:

Како је могуће да 32 клирика, плус епархија која је у истом граду, плус остали верски службеници, одбори итд. итд. не могу да збрину једну жену?

И то је жена верујућа, причешћује се када позове свештеника, моли се и "живи" пред вратима богате Цркве у Шапцу.

(very nefer si postupio sad....samo da konstatujem,... odma ko covek kazi, ne valjaju svestenici, sta se raspitujes prvo koliko ih ima,.....ne_shvata ...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...