Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 1 минут, Жељко рече

То што није објавио јавно податке о себи, јбг Риле знаш и сам да се није увек корисно све податке о себи објављивати.

Исто тако знам да није ни морално да расправљам о појединим темама у којима имам лични уплив иза аватара или лажних података, па не радим ни то.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, RYLAH рече

Исто тако знам да није ни морално да расправљам о појединим темама у којима имам лични уплив иза аватара или лажних података, па не радим ни то.

То ти причам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 часа, Поуке.орг инфо рече

Колико ми инсајдерски знамо, о. Зоран није клирик епархије крушевачке :)

 

Prema mojim insajderskim informacijama Ava je postao krušeBački klirik. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С једне стране стоји постојано, кано клисурине, а с друге стране може да пише што му воља, јер није под њиховом влашћу.

И баш би било поштено да каже коме припада, кад се сјетим колико је само прозивао Р.Лазића да каже ко му је владика.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 55 минута, RYLAH рече

Што значи да ипак ниси у Васељенској?

Не интересује ме где си, твоја ствар, ал је мало безвезе да се представљаш као нешто што ниси све време док се овде воде полемике.

Не, од пре неколико дана нисам. Имали смо интерни договор, али то се вас не тиче. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, RYLAH рече

Апсолутно не. Хвала.

Нема на чему. Објавићу када нађем за сходно. Само, српски клирик нисам. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево шта наручује Григорије преко ових: 

После као ми објављујемо писма!:))12:smeha::)) Бачановић ради за Максу и Гришу. Сигурно не ради за мене. И ветар му је донео ово писмо! :smeh1: Каква провидност.... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Zoran Đurović рече

Нема на чему. Објавићу када нађем за сходно. Само, српски клирик нисам. 

Е, мој Авво, шта да ти велим, ни сам не знам. Знаш како то код нас иде. Бука и брука, тресла се гора родио се миш. После за столом песма и дика, и сви су ту заједно, кад се крка. Само оне ''мале'' како Господ вели, пусте низ Морачу, и на њих забораве: пуј пике, не важи се. Него пусти ти фразе и стенице ових ''уминих'' ревнитеља, и гледај мало породицу. Веруј ми неће им сутра нико притећи, ако теби што год буде... Примири се где си да си, служи Господа и са својом паством молитву му узнеси. Уживај у доброј деци, а зла овога света је увек било, има и увек ће бити...

Caelum a non celando, quia apertum est.

http://www.pravoslavniistocnik.net/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, RYLAH рече

, ал је мало безвезе да се представљаш као нешто што ниси све време

Kada se predstavljao? Dok je bio njihov klirik - tako se i predstavljao, kada je prestao da bude - javno je napisao da vise nije ( ne pratite pomno, a optuzujete ). Ciji je sada - to nije vasa briga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, The Godfather рече

Kada se predstavljao? Dok je bio njihov klirik - tako se i predstavljao, kada je prestao da bude - javno je napisao da vise nije ( ne pratite pomno, a optuzujete ). Ciji je sada - to nije vasa briga.

Узми Сникерс.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, ana čarnojević рече

izi Rile, vidis kakva su vremena dosla, mozda i ovog kuma hirotonisu uskoro, koristan je bio, pa sta ces onda...

Исто што и до сад.

Евентуално ако будем можда морао кафану да променим :))) 

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

:s

izi Rile, vidis kakva su vremena dosla, mozda i ovog kuma hirotonisu uskoro, koristan je bio, pa sta ces onda...

Да ти изразим саучешће за Максу... То је тек почетак. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, о.Небојша рече

И баш би било поштено да каже коме припада

Oče i brate, svi se mi pomalo krijemo iza nekih nikova da bi slobodnije pisali i da nas ne bi boljela glava, ako štogod lanemo. Neki pod pseudonimima napadaju druge pod pseudonimima da su botovi, a i jedni i drugi isto pišu za "one druge" sve najgore... Tragikomedija! Ja sam isto imao veoma loše iskustvo sa nekima iz "južne struje" i generalno ih ne podržavam, ali iskreno volim vladike Atanasija, Joanikija, Dimitrija i posebno Maksima, samo što ne mogu da razumijem neke njegove poteze u zadnjih par godina.

Moje je mišljenje da je otac Zoran pošten, dobar sveštenik, malo jurodiv, ali da iskreno smatra da je ovo što radi dobra stvar za Crkvu. Možda je to zaista tako, ali čini to prvenstveno na svoju štetu. Nijedan od naših vladika (ako postoji izuzetak, ja za njega ne znam) ne voli da bude okružen ljudima koji misle svojom glavom. U to sam se nebrojeno puta uvjerio. Svaki voli da mu češeš uši, da ga hvališ, klimaš glavom i odobravaš svaku glupost koja izađe iz njegovih preosvećenih ili visokopreosvećenih usta. Čak i da oca Zorana neki od naših vladika postavi na kakvo mjesto, njegov oštar jezik i slobodno izraženo mišljenje ga na tom mjestu neće ostaviti ni godinu dana. Zato je "hercegovački klan" sve učinio da ga ne puste na BF, jer bi im kvario koncepciju. Sloboda je skupa stvar.

Osvrnuo bih se uopšteno na pisanje Bačanovića. Ima tu svega i svačega: istina, poluistina, laži... ali ono što mene najviše nervira kad su ovakva pisanija u pitanju je odsustvo bilo kakve kritičke misli prema "svojima". Da li to znači da su Begović i Bačanović isto botovi kao i ovi koji pišu pod pseudonimima? Kao da je ovo nešto bilo s neba pa u rebra i odjednom se dvojac Đurović/Perović obrušio na jadnog Amfilohija, Atanasija... Zar slični medijski napadi nisu uobičajena slika pred svaki Sabor, samo što je bački Irinej već godinama na tapetu. Zar nije licemjerno nekom spočitavati ružno prepucavanje preko medija, a da si ti sam takav način komunikacije započeo. Mislim naravno na Grigorija i ono njegovo pismo iz 2008. godine, kad mu je propao plan da bude izabran za patrijarha... Tada su bački i Grigorije bili na istoj strani. Od tada pa do danas, naša crkvena javnost bila je svjedok bezbrojnim spletkama i intrigama u stilu španskih serija, a vrlo često je upravo Grigorije bio "master of puppets" i dok su njegov vladali vukao sve konce. Sad se ponovo okrenulo, pa vuku neki drugi, a mi bezveze trošimo prste na tastaturama.

E, ako je nešto dobro u ovom galimatijasu, a nadam se samo da će duže potrajati i da će se naše vladike još dugo klati između sebe, to je da će sad malo manje da maltretiraju popove jer im treba mirna baza. Možda će, gledajući sve što se dešava, i nama doći u glavu da je već odavno bilo vrijeme za osnivanje nekog svešteničkog bratstva/društva/sindikata, koje će nam pomoći da malo dignemo glavu i ne prepuštamo se samovolji i despotizmu naših uvaženih glavara.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...