Jump to content

Који је то сајт "Политикон" на коме пише г. Вук Бачановић и напада вл. Давида и свештеника Зорана Ђуровића?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, feeble рече

Istina, mogao se makar pohvaliti :)

Колико ми инсајдерски знамо, о. Зоран није клирик епархије крушевачке :)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Протомајстор рече

Какве реакције на текст, значи истина је!? :unbelieveble:

Мене под број један занима да ли је истина да је отац Зоран клирик крушевачке епархије већ два месеца? То уопште није небитно у целој причи...

Nisi stigao da ga pitaš sam?

 

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Amsterdan Holandija IP adresa sajta

Hostovano kod Adriahosta znači iz Srbije.

Plaćeno skrivanje imena vlasnika

Svaki drugi intervju sa Ivanom Ivanovićem iz pokreta 1389. Bio nekada zajedno sa Mišom Vacićem, pa se razišli.

Uglavnom promoviše Ivana Ivanovića.

Dakle Ivan Ivanović

 

 

Потврђена информација из десничарских кругова Политикон је сајт Ивана Ивановића кога финансира Бошко Обрадовић.

 

Screenshot_15.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zoran već dugo vremena radi kao sekretar Patrijarha Moskovskog i sve Rusije. Kad nas je obavestio da je dobio kanonski otpust posle svoje briljantne odbrane na tužakanje vl.Maksima  fanaru.

Trenutno radi na preseljenju istinskih pingvina koji se osećaju kao kreacije Božje a ne evolutivni slučajevi, na novonastalu planetu pingvinolimaks koja ožive u dan koji se poklopio bratskim odlaskom iz vaseljene.

Vatikanska arhiva svakodnevno dobija užurbane informacije o raspoloženju i ubrzanom duhovnom napretku istinskih pingvina u odnosu na one pingvine koji još nisu sigurni da li su istinski i da će takvi ostati, jer evolutivni proces nije završen pa se pingvini sa pravom pitaju da li su pingvini.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Жељко рече

Dakle Ivan Ivanović

Класичан рекеташ, али не ниво Курира већ оно ниво дај шта даш, може и џак кромпира.

Иначе ова власт га је ослободила, прошле године, оптужбе коју је против њега дигла Србијанка Турајлић и жене у црном и још неки због неких спискова које је правио. За време Боте је лежо у ћорки, нису га ослободили. Колико знам био је на сиси или како се то данас модерно каже на буџету почетком СНС владавине али је лик потпуно нестабилан и није издржао дуго те се окренуо против својих ментора, ипак опозиција га није прихватила као свог. Сад се спекулише да је пао на Милову сису.

 

Мада мислим да би се задовољио и да му Ђука понуди да му буде појац у цркви, с обзиром да је био вероучитељ неко време па су га и одатле испикерили. Дакле Ђука кад пређеш у Крушевачку понуди му да буде појац и биће ти послушан неких месец дана.

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Жељко рече

Amsterdan Holandija IP adresa sajta

Hostovano kod Adriahosta znači iz Srbije.

Plaćeno skrivanje imena vlasnika

Svaki drugi intervju sa Ivanom Ivanovićem iz pokreta 1389. Bio nekada zajedno sa Mišom Vacićem, pa se razišli.

Uglavnom promoviše Ivana Ivanovića.

Dakle Ivan Ivanović

 

Screenshot_15.jpg

Да...

тачно је то...

nasisrbija

 

https://www.facebook.com/nasisrbija

На лично профилу бившег вероучитеља, а сада политичког активисте Ивана Ивановића се налазе линкови ка овом сајту 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Поуке.орг инфо рече

Да...

тачно је то...

nasisrbija

 

https://www.facebook.com/nasisrbija

На лично профилу бившег вероучитеља, а сада политичког активисте Ивана Ивановића се налазе линкови ка овом сајту 

Добио сам потврду из десничарских кругова да је његов сајт и ко му води сајт. Сад сам контактирао лика што води сајт.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жељко рече

Добио сам потврду из десничарских кругова да је његов сајт и ко му води сајт. Сад сам контактирао лика што води сајт.

Ако је Бачановић написао овај текст зато што је плаћен или како већ, а објављен на једном оваквом сајту, то више говори о њима и њиховим мерилима вредности.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пратим писања Вука Бачановића повремено већ неколико година. По струци је историчар и делује ми да је интелигентан и искрен. Можда није написао овај текст или је под утицајем неких (како ава каже љубав му мути разум). У сваком случају текст је глуп и како видимо нетачан, али мислим да Вука не треба тек тако одбацити. Што се тиче Ивана Ивановића, шта рећи а сузу не пустити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Протомајстор рече

Какве реакције на текст, значи истина је!? :unbelieveble:

Мене под број један занима да ли је истина да је отац Зоран клирик крушевачке епархије већ два месеца? То уопште није небитно у целој причи...

Potpuno se slazem. Da ne spekulisemo, pitala sam o. Zorana na onoj njegovoj temi pa cemo videti sta ce da odgovori.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, александар живаљев рече

Вук Бачановић

Вук Бачановић је Санчо Панса епископа Максима, беспоштедни борац против педофилије и моралне нечистоте у СПЦ. Пре него што пређем на питање да ли је то баш тако, морам да га назидам теолошки, јер га његов учитељ није добро научио. Наиме...

пре 9 часа, александар живаљев рече
пре 9 часа, александар живаљев рече

 

Како неко ко приноси бескрвну жртву Јагњету Божијем може да бљује толики отров на рачун неистомишљеника?

Јагњету Божијем се не приноси жртва, већ Богу Оцу се принси само Јагње чијег мистичког тела смо учесници. Литургијски текст вели: ти си онај ко приноси и онај који се приноси

пре 9 часа, александар живаљев рече

Наиме, презвитер Зоран Ђуровић је 9. августа 2019. године добио канонски отпуст из Митрополије Италије и Мелите за Епископију крушевачку, на захтјев епископа крушевачког Давида од 2. августа 2019. године. Овај трансфер је услиједио као награда Ђуровићу за сав његов прљави посао.

Ниси се добро информисао. Ја нисам крушевачки клирик. Ружно изненађење? За тебе није, јер вам образ добро знамо. Твој информатор нека ти напише, тј. ископира неку уплатницу која би ишла на мој рачун. Живи сте се појели да сазнате чији сам клирик. Нисам српски. Последње што сам од вас чуо је да сам Порфиријев. 

 

пре 9 часа, александар живаљев рече

у 4. веку Јероним Стридонски је са Запада (а и на самом Истоку) клеветао и ружио своје неистомишљенике у Палестини

И ово можеш да продајеш неупућенима, јер те Перишић свакако није могао научити. Јероним је светац у нашој цркви и Отац Цркве. Кад свеца можеш да опљунеш, што не би могао мене и Давида?, ми смо ситне рибе. Иначе, реч је о пелагијанским и оригенистчким споровима у које је овај светац био укључен. За тебе би сви Оци који су учествовали  догматским проблемима клеветници и мрзитељи, а не следбеници Тао мира твог учитеља. Но, да те не учим овде. 

пре 9 часа, александар живаљев рече

Па тако на Ђуровићевом фејзбук профилу који служи као главни полигон његове морбидне циркуске тачке дословно читамо: „Данас смо имали част да будемо угошћени код Владике Иринеја. Велики господин. Дођосмо празних руку, а вратисмо се са даровима да смо их једва могли носити. Да не помињемо част да разговарамо са њиме. А имамо и најновију максимијаду…“ Дакле, Ђуровић не само да није исто што и древни црквени оговарачи, већ се спушта на ниво „Парова“ и „Задруге“, чији учесници свјесно пристају да од себе праве идиоте за храну и нешто сиће.

Овде се превазилазиш!:)) Наравно је да је за мене част да седнем са таквим духовником и теологом. "Храна и сића"  су биле књиге које можеш видети и на фотки. Исту плату су добили и моји пријатељи из Смедерева који су били са нама. Које текстове пишу Ниџа и Ксенија? За шта они добише "плату"?

пре 9 часа, александар живаљев рече

А можда би и благочестиви клир ове епископије могао да се запита како је његов епископ у свезу свога клира могао да причисли театралног оговарача, сплеткароша, клеветника, ругача, завидљивца?

Ја и владика Давид смо пријатељи из првих студентских дана. Од 1988. Чуди ме да се не познајемо... 

пре 9 часа, александар живаљев рече

Црквено гледано, лаицима није дозвољено да осуђују оне у свештеничком чину. Као што примјећујемо, Златоустове речи су значајне и актуелне и данас.

Сада све ово примени на себе. Ти си лаик, Давид је епископ, ја сам презвитер. Ви болујете од једног чудног феномена, а то је пројектовање. Оно што приписујете нама су само ваше опрелешћене идеје које не видите у себи него мислите да смо ми као ви, тј. да су сви људи као ви. Значи, тебе крпе сви канони које си цитирао. 

Ево примера опрелешћености - велиш: 

пре 9 часа, александар живаљев рече

крушевачки владика г. Давид тренутно заузима положај члана Светог архијерејског синода Српске православне Цркве.Многи су били непријатно изненађени оглашавањима овог епископа који је својим писменим саставима злоупотријебио службени положај члана Синода тако што је јавно коментарисао одлуке и дописе који су повјерљиве природе и небратски и уврједљиво писао о другим личностима, посебно архијерејима.

Корисподенцу између умировљеног еп. Атанасија и Патријарха пустио је уз јавност сам Атанасије преко Тврдоша. Патријарх свакако то није могао да уради, јер би онда поседовао коефицијент интелигенције који му приписује Ломи, Амфилохијев пријатељ, нити неко из Синода јер је писмо упућено лично Патријарху. Ерго, Таса је све пустио у етар.

пре 10 часа, александар живаљев рече

разлог томе није његова луда храброст, како он то дефинише, него још један у низу његових марифетлука. Зашто откривати своју епархијску припадност у тренутку када можете под плаштом Васељенске патријаршије да се хвалите како сте храбри јер, ето, можете Вартоломеју да у лице саспете све што имате против њега?!

Ругање врлини је друга "врлина" која вас краси. Ја сам 2 пута био тужен Фанару од Максима (не могу да се закунем, али нема никог другог; он не избија са Фанара) и писао сам оправдања. Публиковаћу их једног дана. Од почетка године сам отворено писао против политике Фанара иако нам је наређено да не смемо да зуцнемо против ни приватно: In questo periodo in cui la Chiesa Madre cerca di risolvere alcuni degli scismi esistenti all'interno della nostra Chiesa Ortodossa -per esempio unità della Chiesa Ortodossa in Ucraina- non è consentito a nessun sacerdote di esprimere in forma orale che scritta opinioni differenti dalla linea del Patriarcato Ecumenico, in quanto appartenete a una Arcidiocesi del Patriarcato Ecumenico... 

Venezia, 17 settembre 2018

Il Vicario Generale

† Archimandrita del Trono Ecumenico Evangelos Yfantidis

Само храбар и луд човек може да после овога пише против политике свог Патријархата! То су јако добро знали Џомић и тамбураши са Цетиња па су ми плели мрежу. Отворено су овде претили Камени, Макарије Чудотворац и разни како ће ме Барт рашчинити и да ћу бити нови Дедеић. На жалост свих вас, Ава је био недодирљив јер знам нешто што ви не знате, тако да више није било ни усмених претњи из Венеције телефоном. Остао сам за њих carissimo e reverendissimo Padre.

Пошто си ти "морална громада", као и твоји учитељи, са тим аргументом бих закључио овај одговор. Ти си мој фб пријатељ. Очигледно је да ми захтев  ниси био послао из пријатељских мотива него да би ме шпија! И то је врлина у вас. Ниси се само тиме задовољио него си молио неку кртицу у Крушевцу, али је вероватније да ти је Максим дао информацију из Венеције, о канонском да би могао да нас динегрираш овде као задњи шакал. 

Твоја, тј. ваша борба у СПЦ је селективна. Бирате само оне који нису уз Амфилохија. У махнитој кампањи, на којој би и Гебелс могао да вам позавиди, исфабриковали сте да Бачки штити неморалне епископе, а ја знам из прве руке да то није тако и да су сами Амфилохије и Атанасије покровитељи оваквих који су им одани. Како то није тема, зауставио бих се овде. 

Како те твој епископ неће гонити за овај опадачки текст, нека те походи Епископ. Ћао.   

       

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...