Jump to content

HRVATSKI ISTORIČAR UZNEMIRIO SRBIJU: ZNA LI VUČIĆ ZAŠTO CAR LAZAR I OBILIĆ NISU MURATU PONUDILI PODELU KOSOVA?

Оцени ову тему


Препоручена порука

goran-saric-600x330.jpg
SRPSKIDNEVNIK.COM

Jedan od prvih i najljepših opisa Kosovskog zavjeta donosi Dubrovčanin Ludovik Crijević Tuberon, povjesničar iz 15. stoljeća.

 

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Iz perspektive današnjeg sebičnog i kukavičkog čovjeka zapada Kosovski zavjet se čini apsurdan, ali iz perspektive Kosovskog zavjeta apsurdno je zapadnjačko društvo.

Амин! Амин! Амин!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дошла задња времена!

Хрват нам отвара очи, а Синод наше Цркве одликује издајника!!!

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Golub рече

Синод наше Цркве одликује издајника!

Stvarno, sta li ce reci - zbog cega mu daju orden? Lavovska borba za Kosovo ili sta? A pogotovo Selakovicu, sta on uradi pa da dobije orden?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваљда што су наумили да Грачаницу, Дечане, Љевишку, Призрен... (додати још хиљаду светих места) предају Шиптарима...  

Важно је да Београд, Нови Сад и Крушевац остану у Србији... :( :kupanje:

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I kako su car Lazar i Miloš Obilić reagirali? Nisu se poturčili, nisu se poklonili, niti Muratu ponudili podjelu Kosova, nego su Murata podjelili na pola, od učkura do bijelog grla.

Поделише Мурата на равне части :))

... и сав живот свој Христу Богу предајмо

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Kafanski amater рече
goran-saric-600x330.jpg
SRPSKIDNEVNIK.COM

Jedan od prvih i najljepših opisa Kosovskog zavjeta donosi Dubrovčanin Ludovik Crijević Tuberon, povjesničar iz 15. stoljeća.

 

Како сте само наивни, па тај Хрват је убачени елемент да би завадио Србе са Вучићем!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Спаси, Господе, народ свој, и спаси мене.
Ако не спасеш народ Твој и мој, а спасеш мене, ја ћу се у Рају осећати у туђини.
Услиши, Господе, молитву праведника Твојих Саве и Немање, те грешни народ спаси Твој, иако је грешан.
Како си спасавао Јерусалим од незнабожаца и кривоклетника, тако спаси и Београд од безверника, да се гласи спасење од Тебе, а не од људи.
Изнеможе народ Твој од чекања, не кушај до краја стрпљење његово, Господе. Господе, изнеможе народ Твој од чекања.
Сва се земља покри труповима верних Твојих, не можемо да копамо, а да мотика не звекне о кости сродника наших и не одјекне болно у душама нашим.
Нема њиве која није гробље, нити дрвета које није надгробни споменик. Сва је српска земља гробље.
Смилуј се, Господе и спаси народ свој, са мном или без мене.
Амин.

(Св. Николај Српски)

 

image.png.8059bdcb84fa6c20d6bc6a9ee28470b5.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, Golub рече

Дошла задња времена!

Хрват нам отвара очи, а Синод наше Цркве одликује издајника!!!

On prica slicno zadnjih nekoliko godina. Nije on neponat a ima i veliku armiju ljudi koji ga podrzavaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...