Jump to content

Која је будућност Huawei телефона?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Најновија перјаница кинеске компаније Huawei је врхунски телефон Mate 30 pro, који сада долази без Google апликација и нелиценцираног Android OSa.

PRI_85810107.jpg?quality=90&strip=all&zo

Да ли та прича може да опстане? У Европи је питање да ли ће се уопште продавати, у Америци ни говора... Једино тржиште за сада је Кина, којима , btw, нису ни потребне Google апликације.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Normalno da moze da opstane. Samo njihovo trziste je prostim brojem visestruko vece od cele Evrope i Amerike zajedno. Osim toga, oni vec rade svoju verziju Androida, ili kako ce vec da ga zovu, a krenuli su da rade i laptopove sa Linux OS-om. Sve je to samo pitanje vremena.

Ameri su ovaj deo odigrali izrazito stupidno, kao neki zadnji ocajnici, a sami bukvalno zavise od fabrika koje imaju u Kini.

Ovim su samo Kinezima dali bokserske rukavice, nista drugo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovaj udar na Huawei je tehnološka prekretnica. Možda je dobro što se desilo da se neko pokrene, ko za to ima sredstva i mogućnosti da napravi alternativni ekosistem američkim softverskim zverima. 

Očekujem da će Huawei ne samo opstati nego postati još popularniji u dogledno vrijeme, samo ovaj put na sopstvenoj softverskoj i hardverskoj tehnologiji. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ucinite sebi uslugu, i pogledajte ovo kratko a briljantno predavanje jednog renomiranog ekonomiste. Covek je pre 9 godina (predavanje i snimak su iz 2010.) izrsno objasnio gde je u stvari koren ovakvog nezadrzivog rasta Kine, i kako se njihova civilizacijska osnova i sve sto je prati temeljno razlikuje od zapada.

Poenta je da na zapadu misle da ako se zemlja (ovde Kina) modernizuje, onda se ona i pozapadnjaci u svemu. A to je. kaze Martin, potpuna iluzija.

Jedno sjajno i izvrsno poredjenje kultura, i sjajno razotkrivanje greski zapadnih u razumevanu ostalih.

Sto rece jedan komentar ispod snimka - Martin danas (2019.) ima pravo da kaze svima "rek'o sam vam".

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da dodam - u videu imate vec ugradjene titlove, osim engleskog i drugih, tu je i hrvatski, za one koji ne razumeju engleski.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, obi-wan рече

Poenta je da na zapadu misle da ako se zemlja (ovde Kina) modernizuje, onda se ona i pozapadnjaci u svemu. A to je. kaze Martin, potpuna iluzija.

Jedva čekam da pogledam video. Svaka čast za klip. :aplauz:

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Justin Waters рече

Jedva čekam da pogledam video. Svaka čast za klip. :aplauz:

Brate, gledao sam ga vec jedno 10 puta. Covek lepo razvaljuje kako bistro i trezno gleda na sve to, odlican je. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

.

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@obi-wan

Kao što sam i pretpostavio, video je fenomenalan. Pogledao sam ga sa velikom pažnjom i svaku riječ sam doslovno upio jer je pričao sa takvim utemeljenim činjenicama da cjelovitije od toga ne može da se objasni. 

Zapad mislim neće nikad naučiti lekciju. Kako je samo fenomenalno iznio premise o Kini kao "civilizacijskoj državi". Oni to stvarno i jesu civilizacija u svom najdubljem kontekstu. Četiri milenijuma geografsko, filozofskog, kulturnog i državotvornog uniformizma!! Kinezi su uspjeli zadržati svoju državotvornost, kulturu, način života i vrijednosti koje gaje vijekovima se braneći od raznih hordi i zavojevača. Mongolske horde, britanski imperijalisti, nakon njih japanski fašisti, i danas američki korporativni fašisti. Milienijumi surove borbe da očuvaju svoju kuću, i pored toga uspjeli su biti i još uvijek su vrlo plodotvorna nacija koja je iznjedrila pronalaske od koga je zapadni svijet imao debele koristi, čak nije pogrešno reći i suštinske. Kako su smješna prebacivanja zapada Kini da nešto kopira, a dobro su poznate priče o evropskim putnicima koji su tražili načina da prokrijumčare recept za svilu i druge u tajnosti čuvane pronalaske.

Zapad da bi koegzistirao sa drugim kulturama, i da bi im prodavao svoja dobra, misli da  mora da ih prevede u svoje kulturne i društvene kalupe. Kinezi to ne moraju, oni ostaju svoji, a sa drugim žive. To se jasno vidi u istorijskom kontekstu, gdje Kina nikad nije težila ka tome da se hegemonski širi svijetom, a zapad drugačije ne zna jer kad god neka nacija na zapadu postane sila, oni nastoje okupirati i podjarmiti čitav svijet. 

Kina na unutrašnjem planu kao društvo ima svoje slabosti, ali nikad ne udara toliko nisko, a dubina do koje zapad ide je onda kada čovjek osjeti da mu se želi uzeti identitet i prevesti kultura i stil života u druge obrazce. Zato nijedna evropska kolonijalna sila nije uspjela ostaviti razvijenu naciju ukoliko je ta nacija preživjela genocid, ako je ta nacija prethodno imala istorijsko utemljenje u razvijenoj kulturi. Ostavili su razvijena područija poput Kanade, SAD, Australija i Novog Zelanda gdje su pomeli malobrojno stanovništvo i preslikali Englesku na pokoreno tlo. 

Ako poredim hamburger naciju, nastalu prije 200 godina, evropski feudalni isprdak nastao na genocidu koji nikad za svog postojanja nije osjetio neprijateljski metak, a soli pamet danas čitavoj planeti o pravima i demokratiji koji je u debeloj krizi identiteta koji ne može da vidi svijet nikako drugačiji osim jednopolarno i jednoobrazno sazdan od "american dream" (be)životnog stila, ostarjelu, razjedninjenu i izapelu Evropu sa Kinom, i Azijom generalno koja je već čvrsto stoji milenijumima, koja vrvi od ljudi, resursa koji je za opstanak i napredak jednog društva uvijek najvažniji nema uopšte sumnje ko će izaći pobjednik u zadrtom napadu zapada na istok.  

 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Justin Waters 

Ja sam skinuo video i titlove da imam za svaki slucaj. Ovakva predavanja su suvise dragocena da ih covek nema kod sebe.

A jeste covek razvalio kako je sve potkovao briljantno, nema sta.

:)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, obi-wan рече

@Justin Waters 

Ja sam skinuo video i titlove da imam za svaki slucaj. Ovakva predavanja su suvise dragocena da ih covek nema kod sebe.

A jeste covek razvalio kako je sve potkovao briljantno, nema sta.

:)

Skidam ga i ja zasigurno, i stavljam negdje u arhivu, služiće mi kao priručnik. :)

  • Свиђа ми се 1

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 24.9.2019. at 12:20, obi-wan рече

Ucinite sebi uslugu, i pogledajte ovo kratko a briljantno predavanje jednog renomiranog ekonomiste. Covek je pre 9 godina (predavanje i snimak su iz 2010.) izrsno objasnio gde je u stvari koren ovakvog nezadrzivog rasta Kine, i kako se njihova civilizacijska osnova i sve sto je prati temeljno razlikuje od zapada.

Poenta je da na zapadu misle da ako se zemlja (ovde Kina) modernizuje, onda se ona i pozapadnjaci u svemu. A to je. kaze Martin, potpuna iluzija.

Jedno sjajno i izvrsno poredjenje kultura, i sjajno razotkrivanje greski zapadnih u razumevanu ostalih.

Sto rece jedan komentar ispod snimka - Martin danas (2019.) ima pravo da kaze svima "rek'o sam vam".

...

 

 

Ne znam sta ste tolko dobro nasli ovde. Covek je pun kontradikcija, laze, i sam je marksista i komunista, pa nije ni cudo sto obozava takvo uredjenje.


Prvo kaze kako je to multi civilizacijska drzava, a posle 1 min kako se 90% identifikuje isto, kao ,,han" valjda.

Kaze drzava ima najveci legitimitet medju gradjanima, a ne kaze da u tom sistemu ne smes da pisnes. Isto kao sto je i jugoslovenska komunisticka vlast bila neprikosnovena.

Kaze da je to prosto drugacija, nova paradigma, drzava je glava porodice, kao da svet nikad nije video monarhiju i komunizam.

Ajme, nisam mogao da slusam dalje. Taj Martin je komunista i marksista i tera svoju ideolosku agendu. Predavanje je bljuvotina

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Иван ♪♫ 

Vidis, ja ne znam ni ko je ni sta je on. Ja sam gledao predavanje.
A ti si prvo stavio filter ko je navodno on, pa onda gledao predavanje.

Zato i nisi dobro video.

Drugim recima - ideoloski je ovde obojen samo tvoj komentar, nista drugo.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...