Jump to content

„Парада поноса“ – два дана касније и много једа у мени

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

Mihailo-Medenica-640x460.jpg

                                                                                 Михаило Меденица

 

Сачеках који дан да се умире страсти, оне у мени, јер вазда ме отужна „Парада поноса“ сети да Србијом понос одавно не парадира!
Поштујем ја различитости, но шта да поштујем кад је различитост топузина у рукама осионих и бахатих који се не боре за своја права већ за право да различитост наметну као данак у крви мученој Србији?!

Велим и поваљаћу довека- једнако презирем професионалне патриЈоте и националисте баш као и професионалне педере, јер су и једне и друге битанге од тога начиниле синакуре, професије, ваљане каријере, молећи Бога да вазда буде довољно муке за њихово добро и лоше Србије!

Реците ми, поносна господо, шта тачно добијате тим „Парадама поноса“ осим жучи и једа за којима толико вапите како би довека постојали једино у различитости коју ви потнцирате, којом ви претите не желећи никада да будете прихваћени, јер док год сте у улози жртве вазда ће бити западних „спаситеља“ вољних да одреше кесу како би Србија била пустахија страха, безнађа и зла!

Чему, господо, они ужасни транспаренти са ликовима наших владика и погрдним коментарима под њима?!

Ваш понос подразумева исмевање нашег?!

Ваша жеља да будете прихваћени значи да ћете то бити тек кад остали буду понижени?!

Ваша жеља да слободно корачамо једни крај других подразумева да за нас корака буде онолико колико нам разрежете да ваља и да је довољно?!

Наравно да у свему имате подршку и помоћ ове погани, баш као и претходне, која све чини да нас раскорени и опогани!

Где председник одлази папи на поклоњење тврдећи како је за тих неколико сати научио толико тога непроценљиво умног, а бежи од векова који му могу рећи све, баш као и од Хиландара којем се примакао није- понос у Србији не парадира већ бауља и проси ко сирак тужни!

Нисте ви, господо, различити због свог сексуалног опредељења већ због намере да све што је мимо ваших схватања, уверења и убеђења понизите и укаљате!

Мени и већини нас је вера, традиција, завет, црква наша света све, или, много тога, па не видим како да прхватим ваша права кад се попишавате на моја?!

Не бранимја владике, нису они црква, али јесу симбол цркве, а црква је и ваша и моја једнако па ударајући на њу бијете о најтврђи грудобран који ће вас заштити и счувати једнако колико и нас верујуће!

Господ верује у вас и кад ви не верујете у њега и хулите, не схватајући да за шаку јада коју добијате као лакеји западне погани- продајете свој а не само мој темељ, корен, праг и огњиште!!!

Извинте (или немојте) али никада нећу прихватити ваш понос док год значи да је све оно на шта сам поносан за вас блато у којем нама затуцанима и прљавима ваља нестати!

Проблем ћете имати довека, јер шта сте и ко сте ако постојите без проблема?!

Професионални педери баш као и професионалне патриЈоте и родољуби!

Парада поноса је, знајте, кад заједно будимо чинили да нам Србија буде поносница старица коју више никада нико неће моћи да изнајмљује, подводи и препродаје за шаку прљаве западне апанаже!

Парада поноса ће бити кад ћутке сви станемо на литургију преплављени таласом среће, мира и спокоја, не загледајући једни друге већ се радујући једни другима!

Студеница, Жича, Дечани, Сопоћани, Петрова црква, Ступови, Милешева, Морача, Острог…ваши су колико и моји, па добро размислите да ли је црква ваш проблем или спас?!

Воштаница једнако благо догорева и у вашој и у мојој руци, она нас не дели и не разликује, ви то чините!

Шетајмо за понос Србије а не наш лични, јер не могу бити поносан кад ми је мајка уплакана…

Шетајмо за понос векова, нашег пресветог Косова и Метохије, јер нема различитости у смрти и васрснућу!

Верујте, жвотом бих бранио живот сваког од вас јер хришћанин сам, светосавац, другачије не умем и не желим!

Имате ли ви шта вредније од живота осим оспене да је различитост једино што имате вредно живљења..?

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пука демагогија

пре 7 часа, JESSY рече

Парада поноса ће бити кад ћутке сви станемо на литургију преплављени таласом среће, мира и спокоја, не загледајући једни друге већ се радујући једни другима!

Ово је управо оно што владике не дозвољавају.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Панарет рече

Пука демагогија

Ово је управо оно што владике не дозвољавају.

šta ne dozvoljavaju? ja nikad nisma video da je neko izbačen iz crkve ili mu je onemogućeno da uđe u crkvu.

šta konkretno vladike ne dozvoljavaju?

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Панарет рече

Пука демагогија

Ово је управо оно што владике не дозвољавају.

Слажем се.Какво је то литургијско сабрање иконе Царства Божјега Вечнога,ако на њему будемо стајали један до другога,сви ми,страсни и непреображени,један до другога,робови својих слабости? 

Нека хвала! Ајмо ми,преображени,муком намучени али ослобођени,да стојимо један поред другога,да стојимо слободом којом нас Христос ослободи,збацивши са себе јарам греха.Да се тако радујемо једни другима.

 

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, dragisa рече

šta ne dozvoljavaju? ja nikad nisma video da je neko izbačen iz crkve ili mu je onemogućeno da uđe u crkvu.

šta konkretno vladike ne dozvoljavaju?

Па на претходној блокираној теми је Вукашин или Вилер Такс навео пример геј особе коме је в. Данило забранио причешће док се не ожени.

Знам и за друге примере у којима неко за кога се знало да је геј није могао да опстане у црквеној заједници.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Макрина рече

Слажем се.Какво је то литургијско сабрање иконе Царства Божјега Вечнога,ако на њему будемо стајали један до другога,сви ми,страсни и непреображени,један до другога,робови својих слабости? 

Нека хвала! Ајмо ми,преображени,муком намучени али ослобођени,да стојимо један поред другога,да стојимо слободом којом нас Христос ослободи,збацивши са себе јарам греха.Да се тако радујемо једни другима.

 

Ово је свакако поштеније од онога што Меденица пише.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Панарет рече

Па на претходној блокираној теми је Вукашин или Вилер Такс навео пример геј особе коме је в. Данило забранио причешће док се не ожени.

Знам и за друге примере у којима неко за кога се знало да је геј није могао да опстане у црквеној заједници.

Шта значи “опстати у црквеној заједници”? Или да преформулишем питање, шта значи “бити у црквеној заједници”? Конкретно, а не теоријски.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ђорђе Р рече

Шта значи “опстати у црквеној заједници”? Или да преформулишем питање, шта значи “бити у црквеној заједници”? Конкретно, а не теоријски.

Причешћивати се.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Панарет рече

Причешћивати се.

Meni je iznenadjujuce da je v. Danilo( misle na vl. Danila Krstica) reagovao na nacin kako su opisali Viler ili Vukasin. Mislim to je u totalnoj suprotnosti sa hriscanstvom. Pazi zabrana pricesca i jos uslov da se ozeni, ludilo. Ali nista me ne cudi od pojedinih episkopa.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Панарет рече

Па на претходној блокираној теми је Вукашин или Вилер Такс навео пример геј особе коме је в. Данило забранио причешће док се не ожени.

 

Нисам ја навео то. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Вилер Текс рече

Нисам ја навео то. 

Ок, онда Вукашин или неки други члан форума, може се погледати на теми о Икони на прајду.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ronald рече

Meni je iznenadjujuce da je v. Danilo reagovao na nacin kako su opisali Viler ili Vukasin. Misli to je u totalnoj suprotnosti sa hriscanstvom. Pazi zabrana pricesca i jos uslov da se ozeni, ludilo. Ali nista me ne cudi od pojedinih episkopa.

Он није био" поједини" него је БИО Епископ :) и ако ћемо поштено,тврд је био и тежак на лингвистици,желео је свако да разуме оно што је њему било дато,али када је практичан живот у питању,био је танана софистицирана душа,широка,педагог.Немој да мислиш да није разумео проблематику,већ је тражио жртву и труд,не себе ради,већ ради онога који жели заједницу са Христом.

Е,сад улазимо у једну другу проблематику.Видимо као редовну појаву у Цркви,када нам се народ причешћује о постовима.Па ту имамо курваре,па имамо пијанце што туку и малтретирају све по кући,па имамо жене што су вршиле абортусе а нису ни помислиле да се покају....сви они заједно чекају у реду да се причесте Светим Тајнама,па онда нека стане и хомосексуалац.Може да стане.Може да оде у Цркву где га нико не зна и да стане.Све то може да буде и бива али ако нам је мера свега Христос  :) онда је математика мало другачија,ту нема непоштења,изговора нити за хетеро нити за хомо,а поготово за хомо( јер је противно природи а то је посебна тема када причамо о томе може ли човек да се роди са хомо склоностима и да остане у тој природи под тим изговором) 

Ја сам имала много сусрета и разговора са хомосексуалцима.Признајем,давно је то било,девојка сам још била,добар мој пријатељ из детинства био је хомосексуалац.Много смо се волели као пријатељи.Он ми је отворио та врата његовог света,на неки начин,желео је избављење а опет и није.То је тужан свет,препун лажи,препун сенки и мрачних ходника.Најгори су они што су педери и у души( што би рекао о.Ђуровић) .

Нема слободе без Христа.Стојмо у слободи коју нам Христос даде,па нек падне и крв и нек се лије зној.Вредно је сваке сузе,сваког труда.

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Панарет рече

Ок, онда Вукашин или неки други члан форума, може се погледати на теми о Икони на прајду.

Мислим да је Ћириличар.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...