Jump to content

Иконе и Дуге: Why I carried a rainbow Icon of the Bogorodica to Belgrade Pride 2019

Оцени ову тему


Ромејац

Препоручена порука

пре 1 минут, Вилер Текс рече

@Поуке.орг инфо

Увек је рекација на онога који је испровоциран. Али провокатор се ретко санкционше. Први је @Ronald рекао Срђано да "лапрда".

Не бих да се мешам у посао али само примећујем.

Опомена је због вређања по сексуалној основи. То овде није дозвољено. Можда то некоме није јасно, али нека прочита правилник сајта. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Поуке.орг инфо рече

Опомена је због вређања по сексуалној основи. То овде није дозвољено. Можда то некоме није јасно, али нека прочита правилник сајта. 

 

У реду. Постоји ли опомена када неко назива лапдрањем нечији став против популаризације и правдања хомосексуализма или било које друге страсти?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Вилер Текс рече

У реду. Постоји ли опомена назвати лапдрањем нечији став против популаризације и правдања хомосексуализма или било које друге страсти?

То је његов став, "лапрдање" нисмо санкционисали али вређање јесмо и увек ћемо...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Поуке.орг инфо рече

То је његов став, "лапредање" нисмо санкционисали али вређање јесмо и увек ћемо...

 

Није ли нечији став који је утемељен  (Срђан све време прича исто што и Црква да је хомосексуалност промашај) ружно тако називати и вређе ли то човека? Причамо само о томе који ниво увреде је дозовљен а који не. 

Не оправдавам Срђана за увреду.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хвала ти, што си ту где јеси... Овде очигледно више нико и не сме да каже шта је вера Православна и став Цркве... Ја нисам никога вређао, та тужибаба је испроворицала...

Нећу више ни ја овоме. Свако има свој живот, па нека ради шта му је воља. Волео бих само да овде читам корисне ствари за спасење, а не шта желе појединци и њихово противљење Богу и Цркви Његовој.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 47 минута, Срђан Шијакињић рече

То се слажем да није разлог, али ако се појаве нове чињенице, нова животна искуства везана за неку појаву, то може бити разлог. Ево дао си добар пример - марихуана (кратко ћу пошто није тема). Чињеница је, потврђена искуством свих људи који су икада били у друштву људи који пуше марихуану (био сам доста пута, иако никад нисам конзумирао), да су људи под утицајем траве много нормалнији и "трезнији" него људи који се опију од било ког алкохола... После једног џоинта, човек је нормалан, после 3-4 ракије многи људи су неподношљиви... Значи, утицај марихуане, и краткорочан и дугорочан, јер бољи него утицај алкохола. Упркос томе, манастири производе вино и ракију, хришћани пију (требало би умерено, али омакне се многима :)), а марихуана се сматра грехом. Како то објаснити? Немам појма... Не мислим да Црква треба да се бави посебно тиме, небитно је, али не би била грешка и да се уједначе мало ставови по питању алкохола и марихуане...

Marihuana je opasna za one koji imaju genetsku predispoziciju za šizofreniju. Može da trigeruje.

Takođe, kod dugoročnih korisnika su uočene promene na mozgu a dobro je poznato da ubija motivaciju.

Međutim, alkohol je svakako štetniji.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Поуке.орг инфо Ако може само одговор на предходно питање, али да буде људски а не дипломатско лађење које ништа не значи.

Ако не може, и то већ нешто говори.

Хвала.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Tumaralo. рече

Marihuana je opasna za one koji imaju genetsku predispoziciju za šizofreniju. Može da trigeruje.

Takođe, kod dugoročnih korisnika su uočene promene na mozgu a dobro je poznato da ubija motivaciju.

Međutim, alkohol je svakako štetniji.

 

Сигурно да није здрава, а ни потребна... Али у поређењу са алкохолом, лековима за смирење и других стварима којима људи лече нервозу и досаду, не делује страшно. :)

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Поуке.орг инфо рече

Опомена је због вређања по сексуалној основи. То овде није дозвољено. Можда то некоме није јасно, али нека прочита правилник сајта. 

 

a skrnavljenje ikone Presvete Bogorodice?Dozvoljavate pozdravljanje i promovisanje hule na Svetu Djevu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Otkrivenje 3,15, Znam tvoja djela, da nijesi ni studen ni vruć, O da si studen ili vruć!

Ово горе речено важи за Поуке орг. Нећете добити одговор, од њих. То је то. Млакост у целој Цркви. То што су овде угрожена моја верска права, то нема везе. Важно је да се њих неколико не увреди. О томе морамо водити рачуна.

Овим путем јавно молим Поуке.орг да угасе мој профил. Није ми потребан више. Хвала. Збогом.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вилер Текс рече

@Поуке.орг инфо

Увек је рекација на онога који је испровоциран. Али провокатор се ретко санкционше. Први је @Ronald рекао да Срђан "лапрда".

Не бих да се мешам у посао али само примећујем.

Mislim da to nije uvreda, i on je meni to uzvratio vec dvije rijeci nakon toga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Tumaralo. рече

Marihuana je opasna za one koji imaju genetsku predispoziciju za šizofreniju. Može da trigeruje.

Takođe, kod dugoročnih korisnika su uočene promene na mozgu a dobro je poznato da ubija motivaciju.

Međutim, alkohol je svakako štetniji.

 

Marihuana je dosta opasna za ljude koji imaju potencijala za sizofreniju, izuzetno opasna.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Bokisd рече

Pa, da , to je bila takva realnost sluzenja robova gospodaru, ali zapazi da Pavle to prica samo za hriscane ... po meni to znaci da kada bi se desila politicka promena to bi Pavle prihvatio kao opet novu realnost i pravo coveka na slobodu...." Oni koji su robovi pod jarmom neka svoje gospodare smatraju dostojnima svake časti, da se ne bi hulilo na ime Božije i na učenje.."  ... vidis da Pavle ovde stavlja duhovno ispred sistema, a kada dodje sloboda ljudi i promena sistema, onda ce hriscani moci slobodnije da slave ime Bozije....itd...

Ali opet to se pokazalo i kasnije pogresno jer mnogi svetitelji su odbijali da sluze raznoraznim Carevima, i svoju slobodu nisu dali ni za sta na svijetu, mnogi su i postradali jer nisu prihvatili da budu neciji robovi. Robovi su vlasnistvo gospodara i on im odredjuje sta i kako ce da rade. Ljudi su mnogo postradali dok se u mnogim zemljama nije ukinulo robovlasnistvo u klasicnom smislu. Mislim da ti pokusavas opravdati to u istorijskom kontekstu u kojem je Pavle zivio, ali to je tesko jer on nije bio nepogresiv. Mislim da ti je ava ukazao i ranije da slicno pokusavas izvrnuti kako bi opravdao odredjene rijeci.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...