Jump to content

Ђорђе Балашевић, Србин

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 2 часа, ana čarnojević рече

@Снежана 

razumeću ovaj post samo kao potrebu da se odgovori čisto da bi se nešto odgovorilo. prvo zvuči kao krajnje nategnuta duhovitost a drugi stav je toliko besmislen da šta reći. 

sve okej, pijemo kafu.

Razumi kako hoćeš Ana, nemam potrebu ni da ti se pravdam, niti da ti se obrazlažem, a ponajmanje potrebu da odgovaram samo da bih odgovarala pogotovo po forumima, tviterima...

Opušteno, ne moramo ni kafu da natežemo.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ana čarnojević evo sedim na terasi, pijem kafu, gledam gde ću na godišnji i lakiram nokte, nemoj da me teraš da ti odgovaram...:smeh2:

 

 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Снежана рече

Hvala Bogu što nisu rođeni i odgajani u onoj nakaradnoj tvorevini od države i što nemaju potrebu da se odlučuju.

Ako si mislila na Slo, verovatno tamo nikad nisi bila, te je ovo što si napisala netačno.

Btw, Balašević koliko znam ima nekoliko pesama u kojima pominje Svetog Luku, Badnje veče, Bogojavljensku noć...

Ne znam da li je negde rekao da se stidi što je Srbin ili da je prećutao. A možda je po tome što ne ističe svoju nacionalnost i veći hrišćanin od mnogih koji sebe smatraju hrišćanima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Srdjan Kotur рече

A možda je po tome što ne ističe svoju nacionalnost i veći hrišćanin od mnogih koji sebe smatraju hrišćanima.

Видимо да истиче своју хрватску националност и да попљуцкује на српску, као фол шалећи се.

А то да си већи хришћанин ако не истичеш своју националност, нешто не видим да има везе. И свети Јустин и свети Николај су се врло залагали за српство, па не знам ко је у новије време већи хришћанин од њих.     

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ђорђе Балашевић јесте одиста велики стихоклепац, човјек који има смисла за хумор, али мени није ни најмање симпатичан, јер осим у стихотворству (у којем је константно квалитетан), ни у чему другом он није постојан и самим тим не заслужује нити један грам поштовања, па тако и његова лиричка достигнућа губе на вриједности. 
Прво се поспрдно односио према Словенцима (ако се сјећате краја осамдесетих и почетка деведесетих), а касније ће се острвити и на нас, Србе, али су га, ипак, најбоље изанализирали људи који говоре или пишу "исправну" верзију српског језика. Марцел Хољевац је написао текст који сасвим довољно говори о Ђоки, као реалтивно љигавом типу, што он, у суштини, и јесте. 

 

balasevictrobojka.jpg?fit=655%2C412&ssl=
KAMENJAR.COM

Zagreb i Balašević vole se javno. Naslovi u novinama nisu skrivali oduševljenje gostom: “Ne morate ga voljeti, ali ga morate cijeniti”, napisao je Večernjak, dok ostali mediji ionako ne skrivaju oduševljenje gotovo bilo...

 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Караконџула рече

Прво се поспрдно односио према Словенцима (ако се сјећате краја осамдесетих и почетка деведесетих)

Иначе, на сличан, врв и за коју зеру више се према Словенцима односио также један стихоклепац, како кажеш, са овијех страна.

Иначе врло добро позициониран међу "национално напредном омладином" и патриЈотама подразумевано. 

Па на концу ошо у Словенију даживи. Дође само повремено. Додржи концерт за АВ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.9.2019. at 7:43, Снежана рече

Po priči Mome Kapora, Arsenu Dediću otac je bio Srbin, majka Hrvatica, kada se povela neka priča o nacionalnom identitetu, otac mu je rekao: "sine ti moraš da se odlučiš šta si, ali znaj šta god da odlučiš, **baće te i jedni i drugi", i on se odlučio, ceo život je bio Hrvat, to se poštuje.

Арсенов отац је био предсједник Црквеног одбора у Шибенику и сјећам се да је "Православље" средином 80-их објавило вијест о његовом упокојењу. И Ђорђе Новаковић је Србин, родом из Владимираца.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.9.2019. at 7:53, ana čarnojević рече

zasto bi neko morao da se odluci...

btw  Kapora bih pljuckala redovno, rekreativno. salonska shatro Srbenda.

moja deca pola Srbi pola Slovenci.  kakvo crno odlucivanje na tu foru...

 

Па нека буду оно што је између Србије и Словеније - Босанци :D

Најбољи хумор бивше Југе и бурек само са месом. Алаха ми.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.9.2019. at 16:28, Родољуб Лазић рече

Видимо да истиче своју хрватску националност и да попљуцкује на српску, као фол шалећи се.

 

Daj mu sendvič.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Караконџула рече

јер осим у стихотворству (у којем је константно квалитетан)

Брате, прошле седмице пусте на послу Балашевићеву плејлисту и ја сам, кунем се, постао поспан и уморан да су мисе очи затварале и осјећао се као пребијена мачка. Зграбио сам прву прилику и промијенио на нешто друго.

Просто нисам могао поднијети тај "панонски мелос". Равно и досадно као Војводина...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Čovek je otvoreni autošovinista. Ide na godišnjicu oluje da peva kod ustaša sa tompsonom.... Onda nas pljuje tamo i ismeva, vrati se ovde i opet uzmi novce za koncerte. Apsolutno nema razlike između njegovog koncerta i koncerta Dina Merlina... On je teški licimer toliko prefrigan i namazan da je to bezobrazluk... Izuzetan umetnik i stvaralac ali teško đubre, nemam sažaljenja za takve ljude ako može posle svega da nađe mir srećno mu. Al dođe satana po svoje kad tad...

Послато са ANE-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koliko se sećam, ova priča oko jezika je bajata, stara nekiliko godina, ne znam otkud sada opet u tabloidu.
Inače Balašević toliko "mrzi" Srbiju da je ostao da živi u Novom Sadu, a koliko znam poseduje slovenački, a i pasoš UN. Teško je poverovati da pojedinci sa foruma koji su poprilično aktivni i verovatno sebe vide kao kakve pametne ljude ispoljavaju uskogrudost.
Štaviše, smatram da će Balašević biti upamćen kao poprilično značajan srpski umetnik jednog dana bez obzira na svoje političke stavove. E sad, kako će proći ovi koji ga pljuju, to ne znam.
On ima slovenački pasoš, a imao je i pesmu "janezi, je*o nas ko nas sastavi" koja je nekim čudom skinuta sa interneta, ali on je ipak ambasador mira [emoji23][emoji23][emoji23] al najjače, što je snimao pesme za tita a onda pričao kako juga nije valjala. A ovde živi jer zaradjuje pare od glupih Srba, što bi se selio bilo gde??

Послато са ANE-LX1 користећи Pouke.org мобилну апликацију

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Срндаћ рече

 

 

Пријатељу, ово нема везе са оним што сам ја написао, него показује да те нешто генерално жуља у вези са мном. Али то је твој проблем. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...