Jump to content

Пројекат "Кана Галилејска" успешно врши своју мисију

Оцени ову тему


Препоручена порука

og_image.jpg
 
Пројекат "Кана Галилејска" -упознавање ради хришћанског брака доноси нове резултате. Са радошћу доносимо ново сведочанство о успешној мисији наведеног пројекта.
 
 
69458252_10217333476561411_1092635166091771904_n.jpg
 
"Денис и ја смо ступили у брак на Духове ове године. Њему је тридесет девет година, а мени двадесет седам. Живимо у Београду, близу Вождовачке цркве, где смо се и венчали. Наша заједничка прича је почела годину и по дана пре тога на форуму Живе речи утехе. Денис је у то време већ био активан члан Цркве и молио је Бога да му подари супругу такву да једно другом буду на спасење. Пошто дуго није наилазио на "ону праву" уживо, сео је за рачунар и учланио се у клуб Кана Галилејска. Ја у то време нисам била активан члан Цркве али сам искрено желела да будем. Осећала сам потребу да се удам за православца, човека који искрено верује, воли молитву, пост, богослужење... и да уз њега добијем ту снагу да се цела предам Богу кроз служење мужу и ближњима. Била сам у веома лошем стању, изгледало ми је као да је испред мене непробојни зид, без врата и прозора, и ја немам куда даље да идем. Посећивала сам сајт "Има наде" и тако сам сазнала за Кану Галилејску. Идеја тог клуба ми се мотала по глави, али нисам била сигурна да је то право решење за мене. У једном одсудном тренутку сам одлучила да се учланим и оно што је уследило је мени равно Божијем чуду. Догодило се да је прво (и једино) представљање које сам прочитала било баш представљање мог будућег мужа. Уз Божију помоћ сам заједно са Денисом пребродила своје муке и отпочели смо нови, брачни, заједнички живот у Христу, баш као што смо желели. Слава Богу!"
 
Посетите сајт пројекта Кана Галилејска

View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

divne vesti.....:slavaaa::uraaaaaa:

želimo srećan i Bogom blagosloven brak.....:sunce:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bilo bi lepo da nam se jave i pohvale slicnom porukom jos neki naši članovi....:D

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још лепше да нам се ово двоје јави.:1405_love:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Драгана Милошевић рече

Још лепше да нам се ово двоје јави.:1405_love:

Imaju oni sad pametnija posla. :ani_biggrin:

porukom-dobrote-nahrani-gladnog.thumb.jpg.e6722ef9e536dc201ac006f5bb88acb0.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Мене много радују овакве вести! Искрено се радујем свим срцем, јер видим да се нисам узалуд трудио и моје пријатеље малтретирао да ми помажу око кодирања, сервера, дизајна и свега осталог што је потребно да би један пројекат функционисао.

Уједно, имао сам иницијативу, која није баш уродила плодом, да се људи окупљају о одрђеним храмовима у сваком граду, где ће се, на пример, после свете Литургије читати молебан за брак, а потом у црквеним салама наставити дружење. Некако то није прихваћено на најбољи начин, не знам зашто.

У мојој парохијској цркви, сваке прве недеље у месецу служимо молебан за брак где дође приличан број оних који желе да ступе у брак. Наравно, како то бива у животу, има оних који искрено то желе те се у том смислу и труде, али има оних који очекују од мене да их ја удам или оженим - што је бесмислено! Ја се не бавим проводаџисањем, већ проналазим начина да се лакше ступи у комуникацију о ово доба отуђености. О овом проблему бих могао много да говорим. Дакле драги брате @Ćiriličar овај пројекат КАНА имаће своје потпуно испуњење у црквеним сабирањима, у литургији. Ја то тако видим.

Поздрави пријатеље који су се овде упознали. Драго ми је да све то чујем. То ми даје вољу да још радим, и ако од свега овога немамо никакву личну корист сем задовољство да смо некоме помогли и учинили их срећним. А то је, заправо, највеће задовољство и радост!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Ćiriličar рече

Не верујем да ће да вам се јаве

nikad se ne zna....:D

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Док ово двоје из уводног поста не одлуче да се јаве....ево да се ја јавим . :D

Кумовала нам Кана, на Петровдан ове године прославили 3 године  брака. 

Упознали се на форуму (јавном делу). Љубав према поезији нас повезала. Мени се испунила  не могу рећи жеља а ни молитва, већ више оно унутрашње  устројење душе да ми будући  буде супруг песник (уметничка душа)и тако се зби, захваљујући Кани .  :D 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Хвала на лепим речима. Каже Марк Твен да се од лепе речи и комплимента живи наредних два месеца :)

Волео бих када би наша Црква, мислећи на наше оце-епископе, боље увидели овај проблем данашњице, проблем породице, разорених породица и бракова. Имам разних идеја како може да се помогне тим људима. Наравно, није све то једноставно, али шта је то у животу једноставно?

Овакве пројекте као што је КАНА треба подржати, не треба само одмахивати главама у фазону "нема од тога ништа"... то није тачно!

Надам се да ће неко увидети и показати жељу да конкретно помогне.

Такође, овом приликом се захваљујем нашим другарима и пријатељима из туристичке агенције Ходочашћа за благословом

https://www.facebook.com/hodocascasablagoslovom/?hc_location=ufi

који су изразили жељу да нашим младенцима подаре бесплатно путовање :)

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Драги брате,

није проблем у идејама. Идеја имам и одвише :). Доста тога сам управо од Руса научио, али и од других...

Да би се нека идеја реализовала у Цркви, да би она заживела на најбољи начин, МОРА да постоји подршка, што морална - што финансијска, црквених власти. Знам да је то за нас одвише тешко да разумемо, али тако је то.

Такође, мора да постоји и медијска подршка. На пример, не знам да ли је некад ТВ Храм објавио било шта везано за пројекат КАНА. Да не грешим душу, али мислим да није никад. Мени то прилично много говори.

Незаинтересованост...

Тако да ћу се лично борити докле будем имао снаге.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Vladan :::. рече

Ово организујте:

@Dominika може да вам објасни како, из искуства :) 

 

Haha, pesacka hodocasca su jako bitne za poljsko pravoslavlje i naravno, jedan od njenih cila je da se izbegava mesovite brakove (znaci, pravoslavna-katolicka, posto vecina ovde to su katolici). Ove godine hodocasce iz Varsave za Svetu Goru Grabarku bilo je organizovano vec 17. put i za to vreme zahvaljajuci ovim hodocascom postalo je nekoliko brakova (cak sad njihova deca ucastvuju u ovom hodacascu) i parova i u stvari su dobra, samo za jedan znam da nesto pokvarilo (muskarac je nasao neku drugu, katolikinju koja je zbog njega primila pravoslavje ako se dobro secam, devojka nazalost jos je sama, a sad nije bas tako mlada). Hodocasce je dobro za upoznavanje, posto provede se sa drugim covekom nekoliko dana bez prestanka, posto zajendo se molimo, idemo, spavamo u skolama; ima razlicith situacija, i radosna ali i bola, patnje, pa moze da se vidi reakcije druge osobe, a takodje kako izgleda ne samo u toku izleta u grad ;) ali i posle 30 kilometara pesacnenja u suncu ili kisi, ili kad se probudi, ili posle tusiranja.

 

Ja nazalost nikog nisam nasla (verujem da ne zbog to kako izgledam, kad se probudim haha) - jedna je bila dobra situacija za mene, moma Srbin i Poljak kao ja iz Svedske, ali kad se vratio iz hodocasca, nasao je drugu devojku. Meni je tesko naci nekog u Poljskoj, posto 1. Sam dobro poznaja u Poljskoj Pravoslavnoj Crkvi 2. Posle drugog svetkog rata vecina pravoslavca u Poljskoj to su seljaci, a ja ipak sam magistar arabistike, iz varsavske familije sa strane mame itd.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Dominika рече

Ja nazalost nikog nisam nasla (verujem da ne zbog to kako izgledam, kad se probudim haha) - jedna je bila dobra situacija za mene, moma Srbin i Poljak kao ja iz Svedske, ali kad se vratio iz hodocasca, nasao je drugu devojku. Meni je tesko naci nekog u Poljskoj, posto 1. Sam dobro poznaja u Poljskoj Pravoslavnoj Crkvi 2. Posle drugog svetkog rata vecina pravoslavca u Poljskoj to su seljaci, a ja ipak sam magistar arabistike, iz varsavske familije sa strane mame itd.

Е па онда да дођеш у Србију и да организујеш једно лепо ходочашће па да видимо онда како ће ствари да иду :) 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Помаже Бог! Хвала вам на лепим жељама и хвала на путовању! Много сте нас обрадовали :)

:slavaaa:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И ја се захваљујем на путовању и на Кани галилејској. Хвала Богу за све!

Поздрав свима. Нека вам Бог да свако добро.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...