Jump to content

Препоручена порука

Месецима пратим ваше теолошке расправе на форуму,нема сумње сви сте ви теолошки потковани.Ја нисам. Али нисам видео да ће и једна ваша расправа,дискусија,  обичног човек приближити вери и Цркви. Једноставно преучени сте.Ваша наука више нема сврху ,бар је ја не видим као такву, да људима приближи веру и Цркву.Ваша наука је постала  ради себе саме . Ради вас а не ради људи.Ваше дискусије су надгорњавање и надмудривање.

Волео бих да ме демантујете.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Стаљиново унуче Nisu sve teme i nisu svi ljudi u tom raspoloženju. Meni se čini da je većina ovde dobroćudna, osim mene koja pravim probleme. :)

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sanja84 рече

@Стаљиново унуче Nisu sve teme i nisu svi ljudi u tom raspoloženju. Meni se čini da je većina ovde dobroćudna, osim mene koja pravim probleme. :)

ja nisma rekao da je to zbog svadja i raspravki ,nego da je  izgubila teologija svrhu ,bar je ja na forumu ne vidim

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље да си питао,  да ли теолози имају сврхе. :smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Рапсоди рече

Боље да си питао,  да ли теолози имају сврхе. :smeh1:

pa to je to

razglabanjem oniprave svrhu sebi

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Стаљиново унуче рече

Месецима пратим ваше теолошке расправе на форуму,нема сумње сви сте ви теолошки потковани.Ја нисам. Али нисам видео да ће и једна ваша расправа,дискусија,  обичног човек приближити вери и Цркви. Једноставно преучени сте.Ваша наука више нема сврху ,бар је ја не видим као такву, да људима приближи веру и Цркву.Ваша наука је постала  ради себе саме . Ради вас а не ради људи.Ваше дискусије су надгорњавање и надмудривање.

Волео бих да ме демантујете.

pa, ima teologija svrhu, drugo je kako je teolozi predstavljaju... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Запазила сам да је све некако у црквеном животу  почело да постоји због славе људске, више се скоро ништа не ради због Бога,  уместо да Бога задивимо,  сва наша стремљења /из свих области живота / иду ка томе да задивимо друге, да прославимо себе. Со је обљутавила. Не знам, можда грешим.Можда сам ја обљутавила.

 

 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Рапсоди рече

Запазила сам да је све некако у црквеном животу  почело да постоји због славе људске, више се скоро ништа не ради због Бога,  уместо да Бога задивимо,  сва наша стремљења /из свих области живота / иду ка томе да задивимо друге, да прославимо себе. Со је обљутавила. Не знам, можда грешим.Можда сам ја обљутавила.

 

 

:skidamkapu:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Стаљиново унуче рече

Месецима пратим ваше теолошке расправе на форуму,нема сумње сви сте ви теолошки потковани.Ја нисам. Али нисам видео да ће и једна ваша расправа,дискусија,  обичног човек приближити вери и Цркви. Једноставно преучени сте.Ваша наука више нема сврху ,бар је ја не видим као такву, да људима приближи веру и Цркву.Ваша наука је постала  ради себе саме . Ради вас а не ради људи.Ваше дискусије су надгорњавање и надмудривање.

Волео бих да ме демантујете.

Nije demant ali...

Nisam teolog, ne diskutujem uopste (tu i tamo nesto napisem) ali toliko sam naucio na ovim diskusijama, da mi je tesko da to artikulisano da izrazim, da bude dovoljno pohvalno koliko mi je namjera, a da ne odem u patetiku.

Dosta tema iako se bave nekim teoloski "uzvisenim" pitanjem, ako se promisljaju intenzivno, imaju prakticne posljedice u zivotu.

Na kraju, nemam zelju da diskutujem, nijesam kompetentan da ocijenim opsti uticaj na narod, ali meni je ovdje mnogo stosta na polzu i radost.

Mogu slobodno reci da je ovaj forum, kao i online aktivnost nekih svestenika, imao znacajan uticaj na mene i moje (ponovno) priblizavanje Crkvi. Pa i da je to jedino postignuto (a sigurno nije), imalo je smisla :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Bokisd рече

da li ides u crkvu ili verujes...

:scratch_head:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Flavius Belisarius рече

Nije demant ali...

Nisam teolog, ne diskutujem uopste (tu i tamo nesto napisem) ali toliko sam naucio na ovim diskusijama, da mi je tesko da to artikulisano da izrazim, da bude dovoljno pohvalno koliko mi je namjera, a da ne odem u patetiku.

Dosta tema iako se bave nekim teoloski "uzvisenim" pitanjem, ako se promisljaju intenzivno, imaju prakticne posljedice u zivotu.

Na kraju, nemam zelju da diskutujem, nijesam kompetentan da ocijenim opsti uticaj na narod, ali meni je ovdje mnogo stosta na polzu i radost.

Mogu slobodno reci da je ovaj forum, kao i online aktivnost nekih svestenika, imao znacajan uticaj na mene i moje (ponovno) priblizavanje Crkvi. Pa i da je to jedino postignuto (a sigurno nije), imalo je smisla :)

sam izbor tvog nika govori o toem da nsi"običan čoek" ja pričam o običnim ljudimakojih je 90% i da li teologija njima približava crkvu i veru...to sam i napisao u samom uvodu

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Bokisd рече

ima puno, ....nego, moram da te pitam da li ides u crkvu ili verujes...

odgovorio nbih ti kada bi tvoje pitanje imalo cveze sa teomom,nema veze samo ide u spam teme

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...