Jump to content

Anti-natalisti: Ljudi koji žele da prestanete da imate bebe

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пре сат времена, Милошшш рече

Malodušnost je boljka jaka, al je leči cura svaka, cura svaka.. :)))

Amen!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 344
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 2 минута, obi-wan рече

Brate, ako brt @Tumaralo. nije trola, onda ima neki zesci presing, treba coveku da se pomogne.
Mislim - ju nou vat aj min. :coolio:

Svestan si da postoje i ženske osobe koje su antinatalisti?

A postoje i sredstva za kontracepciju?

I bukvalno svi kontrolišu rađanje (čak i katolici) ?

x0Z_5GIe_lbWK7-75aNFmBX_yTiWfyPv3p8iew7eJYo.thumb.jpg.f11b1c0697627966edc145811038ef59.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, Tumaralo. рече

Nije loše unositi komične elemente u dijalog koji se odnosi na ovako ozbiljnu temu.

Tako se bavimo svojevrsnom dijalektikom, koja može imati pozitivan ishod (da razbije milijardu godina staru čaroliju kod vas začaranih individua).

Setimo se na ovom mestu onih mnogobrojnih ljudi koji su rođeni sa užasnim fizičkim i mentalnim nedostacima samo zato što su dve sebične osobe imale snošaj pa im se "omaklo" ili su mislile da će time "ostvariti sebe".

P.S. nije problem ako je neko invalid, problem je ako je invalid i kaže "jbt, ja uopšte ne cenim to što sam bačen u egzistenciju besmislene patnje".

Zato treba makar razmisliti pre bacanja kockice.

 

 

Zvučiš patetično, ne znam šta je razlog tome. 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 29 минута, Tumaralo. рече

Svestan si da postoje i ženske osobe koje su antinatalisti?

A postoje i sredstva za kontracepciju?

I bukvalno svi kontrolišu rađanje (čak i katolici) ?

Зато полни нагон и јесте тако јак. Баш да би надвладао све препреке које се постављају размножавању. Кад погледаш, упркос постојању полног задовољства, све и без постојања икакве антинаталистичке идеологије врло мало људи би се одлучивало да уопште има полне односе, а камо ли да се размножава, да нема полног нагона (непрактично, штрокаво...).

Али знаш, кад расправљаш с хришћанима треба да користиш отачке аргументе против натализма, а не мимове (Јован Златоусти, Григорије Ниски, итд.).

Католици броје дане. То је мало безвезе, као хајде да задржимо слово закона, али да заобиђемо суштину. Исто као и за развод што раде, пошто немају развод, прогласе да брак никада и није био важећ, и тако задрже и јаре, и паре.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Милошшш рече

Zvučiš patetično, ne znam šta je razlog tome. 

Da li je istina da roditelj to be zna da postoji mogućnost da rodi dete koje će imati strašnu kičmenu bolest?

Koji bi bio nesebičan razlog za tako nešto? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, mirko1929 рече

Зато полни нагон и јесте тако јак. Баш да би надвладао све препреке које се постављају размножавању.

Znam, zato postoji silovanje uprkos kaznama i stigmi. 

Uzgred, mi smo svi potomci silovanih žena, toga si svestan? 

пре 40 минута, mirko1929 рече

Али знаш, кад расправљаш с хришћанима треба да користиш отачке аргументе против натализма, а не мимове

Trudim se da ne raspravljam sa hrišćanima naširoko jer su kod njih deluzije drastično ojačane institucionalnim putem (crkva, porodica, sredina..). 

Mimovi su vrlo moćno sredstvo. I prilično su zabavni. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, Tumaralo. рече

Znam, zato postoji silovanje uprkos kaznama i stigmi. 

Uzgred, mi smo svi potomci silovanih žena, toga si svestan? 

Знам.

Џингис-Кан/Мехмед Освајач етика je сигуран пут до репродуктивног успеха.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, mirko1929 рече

Знам.

Џингис-Кан/Мехмед Освајач етика je сигуран пут до репродуктивног успеха.

Ne samo silovanje kroz rat.

Već i silovanje u braku (da li je čukun baba htela uvek da ima snošaj kada i čukun deda? da li je čukun baba zaista htela da se razvaljuje sa 10 životno opasnih porođaja?)

I silovanje kao način za zasnivanje braka. Da li ste prisustvovali na svadbi veselom običaju "otmica mlade"?

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, Tumaralo. рече

Ne samo silovanje kroz rat.

Već i silovanje u braku (da li je čukun baba htela uvek da ima snošaj kada i čukun deda? da li je čukun baba zaista htela da se razvaljuje sa 10 životno opasnih porođaja?)

I silovanje kao način za zasnivanje braka. Da li ste prisustvovali na svadbi veselom običaju "otmica mlade"?

 

Силовање у браку је контрадикција појмова (одбијање брачних дужности је довољан основ за развод брака), а отмица младе је стари пагански обичај. Тако је настао Рим. Искрен да будем све ми то делује мање болесно него два ексрема која имамо у данашње време. Један је инсистирање на апсолутном уздржању и тоталној чистоти (што је мени уништило живот), а други је оно хиперблудничење. Та два ексрема ми никако не делују добро, упркос томе што су на добровољној бази. Све оно што ми се десило је драстично пољуљало моја уверења. Више не видим неку сврху у монаштву, нити у презиру живота, a самим тим ни у антинатализму. Убијање деце да би ова отишла у Рај је био чест метод „безгрешног“ самоубиства (дете оде у Рај, а ти се пред смртну казну покајеш за учињено убиство) међу хришћанима, мада има и дан данас родитеља који су убијали децу, не би ли ова завршила у Рају. Чињеница да све то логички стоји из хришћанске тачке гледишта мени је врло забрињавајућа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, mirko1929 рече

Чињеница да све то логички стоји из хришћанске тачке гледишта мени је врло забрињавајућа...

Ne stoji Mirko, ipak si to lose iskronstruisao i ne moze nikako logicki da bude tako, ako si ti imao neka losa duhovna iskustva to ne znaci da to tvoje moze sad da bude neki reper u odnosu sta je je dobro ili lose u hriscanstvu. To trebas malo da preispitas da li si bas u pravu jer toliko samouvereno pises o tome na forumu i deluje kao da si uveren 100% da je to bas tako kako ti predstavljas stvari koje se ticu monastva u veri i evo sad i ovo oko tih ludjackih :0426_feel: prica oko nekih antinatalista.

I ovaj nas Tumaralo i sto misli da u hriscanstvu ima nekih antinatalistickih ideja sto je ko da trazis iglu u plastu sena, nemoguca misija bre Tumaralo. :0201wink:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Bokisd рече

Ne stoji Mirko, ipak si to lose iskronstruisao i ne moze nikako logicki da bude tako, ako si ti imao neka losa duhovna iskustva to ne znaci da to tvoje moze sad da bude neki reper u odnosu sta je je dobro ili lose u hriscanstvu. To trebas malo da preispitas da li si bas u pravu jer toliko samouvereno pises o tome na forumu i deluje kao da si uveren 100% da je to bas tako kako ti predstavljas stvari koje se ticu monastva u veri i evo sad i ovo oko tih ludjackih :0426_feel: prica oko nekih antinatalista.

I ovaj nas Tumaralo i sto misli da u hriscanstvu ima nekih antinatalistickih ideja sto je ko da trazis iglu u plastu sena, nemoguca misija bre Tumaralo. :0201wink:

Јел хришћанство проповеда како је живот небитан, како је он само пут, а дестинација је битна? Проповеда. Јел убијене бебе иду у Рај? Иду. Е па зато је неком пало на памет да убија бебе да би их послао право у Рај. Е па ти који су то радили јесу послали децу у Рај... Зар није забрињавајуће што та логика стоји? Гледано из хришћанске перспективе поставља се питање зашто уопште живети? Зар не би било логично јурити мучеништво?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Pobeđuj ti smrt do mile volje, kako god znaš i umeš.

Revnuj, trudi se .. ali ne preko TUĐE PATNJE.

Зар нисам ја и рекао да ти не требају деца  за спасење.  Мада ми јесте скроз безвезе кривити родитеље за срања у животу . 

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Tako je, i to je zastrašujuće.

Ужасавајуће. Зато већина људи избегава и да помиње смрт а камоли да размишља о томе. 

пре 8 часа, Tumaralo. рече

Na primer, ne zna ovaj komodo zmaj da se "bori za život" dok proždire čedo iz utrobe majke, on jednostavno radi onako kako je isprogramiran da izbegne patnju (od gladi u ovom slučaju).

Не зна ни најпростији вирус, нити зна за патњу. У ствари једва се може сматрати живим бићем, па се опет на свој начин бори да постоји.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, mirko1929 рече

Јел хришћанство проповеда како је живот небитан, како је он само пут, а дестинација је битна? Проповеда. Јел убијене бебе иду у Рај? Иду. Е па зато је неком пало на памет да убија бебе да би их послао право у Рај. Е па ти који су то радили јесу послали децу у Рај... Зар није забрињавајуће што та логика стоји? Гледано из хришћанске перспективе поставља се питање зашто уопште живети? Зар не би било логично јурити мучеништво?

Nebitan u smislu toga sta je preteznije i bitnije, ne i smislu da treba da ignoriramo ovaj zivot i razne stvari koje postoje u ovom zivotu, pa recimo brak koji je blagosloven od strane crkve jer u zajednici dvoje i dece kao jedno telo i dusa mogu da imaju spasenje i blagodat, pa i to je kroz brak pokazivanje onoga sta je preteznije tj. spasenje i blagodat, znaci imamo i vodimo i ovaj zivot kroz brak i imamo i da se kroz taj isti brak i spasavamo.

Pa koliko sam citao od svetitelja trebalo bi da idu u Raj, iako opet imamo i sa druge strane i krstenje beba i to treba nesto da znaci i ima svoju svrhu i smisao.

A ko je taj ludak koji je ubijao bebe da bi isle u Raj, to nikako nema veze sa duhom i porukom hriscanstva.

Zasto ziveti ? Pa recimo pada mi napamet, radi sebe i drugih, radi vere i duhovnog napredovanja i spasenja.... itd.... ' juriti ' mucenistvo mislim da je specijalan i bas poseban dar i podvig za Boga.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svakako.

Mada, čovekov život inače nema smisla. Čovek može imati samo deluziju smisla.

To znamo pouzdano.

Прочитај више  

@Tumaralo. Да не спамујемо тему тамо.

Шта ти је то поуздано?  Ваљда је исправно рећи да човек живи и трага за смислом и то трагање је опет део смисла јер свако у животу прима Божанске благодатне енергије али опет пуноћа смисла је само у сједињењу са Богом. Као што рече Исус Христос, иштите и даће вам се, тражите и наћи ће те, куцајте и отвориће вам се. Па неко путем целибата а неко у породици, неко путем политике а неко другачије. Ето и Никола Тесла није имао деце, посветио човек читав живот човечанству. Док је наш св. Сава као монах служио Богу и роду.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, mirko1929 рече

Јел хришћанство проповеда како је живот небитан, како је он само пут, а дестинација је битна? Проповеда. Јел убијене бебе иду у Рај? Иду. Е па зато је неком пало на памет да убија бебе да би их послао право у Рај. Е па ти који су то радили јесу послали децу у Рај... Зар није забрињавајуће што та логика стоји? Гледано из хришћанске перспективе поставља се питање зашто уопште живети? Зар не би било логично јурити мучеништво?

Које је ово лудило, брате јел си ти чуо за реч прелест или духовна обмана? Где си ти прочитао да је живот небитан? Каква дестинација? Па не идеш на море или планину па ти је потребно само пут да пређеш. А шта ако је Бог имао неки план за ту децу, да нешто допринесу на земљи а неки лудак их пре времена пошаље тамо и шта онда? Мислим да таквим размишљањем искушаваш Бога и да то баш није добро.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...