Jump to content

Anti-natalisti: Ljudi koji žele da prestanete da imate bebe

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 344
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 3 минута, sanja84 рече

To nije istina

Prema Ustavu RS  trudnice i deca do 7 godine života imaju zdravstvo pokriveno iz javnih prihoda (ako nemaju na neki drugi način pokriveno).

Odakle se plaća obrazovanje dece?

I ostale beneficije koje imaju trudnice i deca.

Oni ljudi koji nemaju porodicu plaćaju onima koji imaju.

Ne bavim se vrednosnom ocenom toga samo govorim činjenice.

пре 6 минута, sanja84 рече

kad sam živela u Srbiji.

 Sad si u Nemačkoj?:)

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 24 минута, Tumaralo. рече

Životom deteta.

Radi zadovoljenja svoje potrebe dovodiš drugoga (dete) u opasnost.

Ne uviđaš to?

Не мењај тезе, рекао сам да у твојој причи тај живот не  постоји, укинуо си му смисао и све разлоге за постојање  и прича ти је празна, нема живота.Докажи да није тако?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Tumaralo. рече

Za svoja?

да, јер си овде директно оптужио своје родитеље и Бога за своју патњу, и нити једног момента се ниси упитао да ли је узрок те патње у теби самом.

 

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Ne, ja ovde govorim da radi zadovoljenja svoje potrebe drugoga dovodimo u opasnost.

ма да љубав је једна застрашујућа ствар, замисли створиш живот, одгајиш од "кило меса" ЧОВЕКА, гледаш како расте, учи, смеје се, игра се, заљубљује се...преболиш са њим све његове болести, разочарања и неуспехе и доживиш да видиш доброг, поштеног, срећног човека. Наравно, увек постоји ризик да ти сутра каже "ја патим, зашто си ме родила, ти си крива", ал` јбг радиш како најбоље умеш, волиш највише што можеш и уз Божију помоћ једног дана можеш да се увалиш у фотељу и кажеш "Слава ти Боже, добар посао смо одрадили"

пре 27 минута, Tumaralo. рече

Ja se trudim da minimalizujem manipulisanje drugima zarad sopstvenog zadovoljstva.

манипулишеш својом патњом и изиграваш жртву.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Tumaralo. рече

Prema Ustavu RS  trudnice i deca do 7 godine života imaju zdravstvo pokriveno iz javnih prihoda (ako nemaju na neki drugi način pokriveno).

Odakle se plaća obrazovanje dece?

I ostale beneficije koje imaju trudnice i deca.

Oni ljudi koji nemaju porodicu plaćaju onima koji imaju.

Ne bavim se vrednosnom ocenom toga samo govorim činjenice.

 Sad si u Nemačkoj?:)

 

dobro, ali pazi..ukrašavanje jelke i ulica za novu godinu, izgrada terena za fudbal...koje je bolja investicija...treba neko i  nama da briše guzu u staračkom domu12:smeha:

 

što se tiče obrazovanje dece, moraju i silni profesori da imaju posao. A i škola se sad uglavnom svuda plaća...

 

Цитат

Oni ljudi koji nemaju porodicu plaćaju onima koji imaju.

meni ne smeta. Sve dokle će me ta deca lečiti, voziti okolo, prodavati hranu, pružati usluge i ostalo kad ostarim. I posle mene potop filozofija mi je onako malo bezveze. ALi pazi, iz čisto sebičnih razloga. Trebaju mi tuđa deca. Jednom ću u penziju...

 

Цитат

 Sad si u Nemačkoj?:)

Pa znaš da nisam. Ali ipak se razlikuju zakoni iizmeđu SLovenije i Srbije.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Снежана рече

да, јер си овде директно оптужио своје родитеље и Бога за своју патњу, и нити једног момента се ниси упитао да ли је узрок те патње у теби самом.

 

ма да љубав је једна застрашујућа ствар, замисли створиш живот, одгајиш од "кило меса" ЧОВЕКА, гледаш како расте, учи, смеје се, игра се, заљубљује се...преболиш са њим све његове болести, разочарања и неуспехе и доживиш да видиш доброг, поштеног, срећног човека. Наравно, увек постоји ризик да ти сутра каже "ја патим, зашто си ме родила, ти си крива", ал` јбг радиш како најбоље умеш, волиш највише што можеш и уз Божију помоћ једног дана можеш да се увалиш у фотељу и кажеш "Слава ти Боже, добар посао смо одрадили"

манипулишеш својом патњом и изиграваш жртву.

Ипак се надам да он само тролује:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Просечан србенда рече

Ипак се надам да он само тролује:)

чак и да је тако, а не верујем, нико не може да изнесе нешто што не носи у себи, на жалост.

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Просечан србенда рече

Не мењај тезе, рекао сам да у твојој причи тај живот не  постоји, укинуо си му смисао и све разлоге за постојање  и прича ти је празна, нема живота.Докажи да није тако?

Ti menjaš teze.

Ja sam te pitao ono što se tiče ove teme  a ti skrećeš na nešto drugo.

Ima života, kako nema? 

Antinatalista može biti i hrišćanin i ateista, nebitno je.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Снежана рече

да, јер си овде директно оптужио своје родитеље и Бога за своју патњу,

Kada sam optužio svoje roditelje i Boga?

Kada sam ovde pričao o svojoj patnji?

Možeš li neki citat da ubaciš ili fantaziraš?

пре 38 минута, Снежана рече

ма да љубав је једна застрашујућа ствар, замисли створиш живот, одгајиш од "кило меса" ЧОВЕКА, гледаш како расте, учи, смеје се, игра се, заљубљује се...преболиш са њим све његове болести, разочарања и неуспехе и доживиш да видиш доброг, поштеног, срећног човека.

Nije tražio da bude rođen.

Roditelj rađa zbog sebe, zbog svoje priče. Da se "ostvari" kao roditelj.

Čist sebičan motiv pokušavaš da predstaviš kao altruizam.

пре 40 минута, Снежана рече

манипулишеш својом патњом и изиграваш жртву.

Umm ne,  tema je antinatalizam a ne moj dnevnik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 17.6.2021. at 15:39, Tumaralo. рече

Ne razumem šta si pokušao da kažeš?

Odakle ti da sam nihilista?

Sasvim suprotno, vrednujem ukidanje patnje.

Stalo mi je da vi omađijani ljudi shvatite istinu da je rađanje dece = kockanje sa tuđom patnjom.

Сам живот је ионако по себи увијек подложан патњи, без обзира да ли си донешен на свијет с правом или не. По тој логици да је рађање дјеце = коцкање с туђом патњом, и сам живот би потпадао под ту категорију и могло би се причати како "живимо = мучимо се, или имамо потенцијал да се мучимо" и онда би једина оправдана мисао била, па треба да се убијемо одмах. Ако сматраш да ниси ништа крив, онда имаш фалинку у свом размишљању. Или се одлучи да рађање дјеце није коцкање са туђим живота, па онда немаш потребе да осјећаш кривицу, или ако ти је став да генерално сви људи који рађају дјецу - коцкају се са туђим животима, онда да би ти став био утемељен требаш сматрати себе грешком природе. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Tumaralo. рече

Dakle, nisi tipičan lekar  (jer on ide u Nemačku) :D

Ima nas svuda. Naštancali nas ko majce na buvljaku pa pošao pošten svet da nađe negde neki posao... Ja sam upoznala "Slovenca" zato sam otišla... Nisam tipičan lekar. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Tumaralo. рече

Antinatalista može biti i hrišćanin i ateista, nebitno je.

Netačno, Hrišćanin ne može.

A na ličnom planu, ti ne moraš da rađaš decu, ali ne možeš to da propovedaš.

  • Свиђа ми се 1

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милошшш рече

Netačno, Hrišćanin ne može.

 

Može, bilo je mnogo antinatalističkih hrišćanskih sekti, to je opštepoznato.

Možda pravoslavni hrišćanin ne može.. a možda i može, ko zna.

пре 3 минута, Милошшш рече

ali ne možeš to da propovedaš.

Mogu ako hoću, što ne bih mogao?

Ali ovde prvenstveno pozivam na razmišljanje i razumnu diskusiju. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...