Jump to content

Anti-natalisti: Ljudi koji žele da prestanete da imate bebe

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, Tumaralo. рече

Živimo u sekularnoj državi, silovanje je krivično delo.

Čl. 178 KZ

(1) Ko prinudi drugog na obljubu ili sa njom izjednačen čin upotrebom sile ili pretnjom da će neposredno napasti na život ili telo tog ili njemu bliskog lica,
kazniće se zatvorom od pet do dvanaest godina.

Као прво, причамо о етици, а не законодавству. Као друго, чак и из секуларне тачке гледишта замисли уговор између двоје људи, где се полни одност између њих обавеза кадгод се једном од њих прохте, а по другом члану уговора полни односи са трећим лицем су забрањени. Онда онај који то одбија, или ради нешто са стране крши тај уговор. Ето, зато је одбијање вршења брачних дужности кршење брачног уговора, па самим тим и основ за развод. Исто тако и прељуба.

 

пре 2 минута, Tumaralo. рече

Onda se vrati na temu pa obrazloži zašto je dobro kockati se sa patnjom deteta.

Зато што је бити нерођен ултимативна патња. Овако имаш избор. Увек можеш да се  убијеш. Твоји аргументи против самоубиства ми не стоје. Постоје начини да се човек на сигуран и ефикасан начин среди...

 

пре 4 минута, Tumaralo. рече

Misliš da ateisti treba da budu mučeni? Ili da ne budu zabrinuti što se oko njih muče ljudi? 

Ово друго. То је само последица те самообмане да су људи нешто битни. Неко коме су очи отворене о правој природи људског бића би требало да може да надиђе ту самообману. Ти си свестан да патња нема сврху и да нећеш за њу бити награђен у будућем веку. Зар не би требало онда свој век да проведеш у што већем угођају (или, алтернативно, да се убијеш) уместо да се бринеш стресираш... патиш, што се други пате?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 344
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 19 часа, mirko1929 рече

Силовање у браку је контрадикција појмова (одбијање брачних дужности је довољан основ за развод брака)

Логичка грешка...

Из чињенице да је развод дозвољен ако брачни друг одбија секс не следи да имаш право да тај секс добијеш силом. Имаш право да одеш, а не да силујеш.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Tumaralo. рече

 

isus.jpg.12a598e2ebfc3d01832088345fdac088.jpg

 

Ovo je opet ljudska logika, pre svega pogrešna, a stavlja se u usta Gospodu. Ne treba tumačiti Sveto Pismo bez pomoći Svetih otaca, jer je za to potrebno imati dar Svetog Duha, koji mi nemamo. Ali zato postoje napisana tumačenja, pa izvoli. :dobro:

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, mirko1929 рече

Као прво, причамо о етици, а не законодавству. Као друго, чак и из секуларне тачке гледишта замисли уговор између двоје људи, где се полни одност између њих обавеза кадгод се једном од њих прохте, а по другом члану уговора полни односи са трећим лицем су забрањени. Онда онај који то одбија, или ради нешто са стране крши тај уговор. Ето, зато је одбијање вршења брачних дужности кршење брачног уговора, па самим тим и основ за развод. Исто тако и прељуба.

Ако једна страна крши уговор, свакако да немам право да је пребијем, заробим и принудим да уговор испоштује, нити било шта слично. Имам право на једнострани раскид уговора и могућу надокнаду штете ако то уговор предвиђа.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, mirko1929 рече

Као прво, причамо о етици, а не законодавству

Misliš da je etički ispravno silovati ženu samo zato što se upisani u Matičnu knjigu venčanih?

пре 8 минута, mirko1929 рече

Ето, зато је одбијање вршења брачних дужности кршење брачног уговора, па самим тим и основ за развод.

Eto, zamisli da su blizu razvoda...

Npr. ako muž hoće da ima svaki dan snošaj a žena hoće jednom u 7 dana jbg, šta je tu je. Ali ako se muž ne pomiri sa time pa prinudi ženu, fizićkom silom dok se ona brani, zove u pomoć, i pokušava da ga odgurne itd - to je onda silovanje.

Ne živimo više u patrijarhatu gde su žene i deca imovina glave porodice.

пре 8 минута, mirko1929 рече

Зато што је бити нерођен ултимативна патња.

Besmislica.

Kada nema rođenja, nema ko da pati.

3-Figure1-1.thumb.png.b4a3e6b8cb2557a25922b59feff07f10.png

пре 9 минута, mirko1929 рече

Увек можеш да се  убијеш

Nije tačno.

Pod dva, zašto bi rizikovao da se neko nađe u takvoj situaciji?

пре 10 минута, mirko1929 рече

Постоје начини да се човек на сигуран и ефикасан начин среди...

 

Ako ode u Švicu u kliniku Dignitas za šta mu treba oko 10.000 evra.

Ali ni to nije jednostavno, zbog urođenih mehanizama koji te teraju da gmižeš po svaku cenu.

пре 12 минута, mirko1929 рече

Ово друго. То је само последица те самообмане да су људи нешто битни. Неко коме су очи отворене о правој природи људског бића би требало да може да надиђе ту самообману. Ти си свестан да патња нема сврху и да нећеш за њу бити награђен у будућем веку. Зар не би требало онда свој век да проведеш у што већем угођају (или, алтернативно, да се убијеш) уместо да се бринеш стресираш... патиш, што се други пате?

Svakako da živim u što većem dostupnom ugođaju u datom momentu kao i svako drugo živo biće. Svi se mi trudimo da budemo u stanju što većeg dostupnog komfora. Monaha peče savest ako ne metaniše, masturbator je frustriran ako ne onaniše. Svako radi šta mora.

Međutim, to nije tema. 

Tema se odnosi na etičke implikacije rađanja dece.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Juanito рече

Логичка грешка...

Из чињенице да је развод дозвољен ако брачни друг одбија секс не следи да имаш право да тај секс добијеш силом. Имаш право да одеш, а не да силујеш.

Ех, Economics of Consent, тo je сад посебна тема. Игре и игрице, и све остало кад су питању пони односи, мени се чини да је у питању нека дводимензионална, а можда и тродеимензионална фази логика. Или сматраш да би требало да се људи зауставе усред заноса да попуне формуларе?

  • Збуњен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Милошшш рече

Ovo je opet ljudska logika, pre svega pogrešna, a stavlja se u usta Gospodu. Ne treba tumačiti Sveto Pismo bez pomoći Svetih otaca, jer je za to potrebno imati dar Svetog Duha, koji mi nemamo. Ali zato postoje napisana tumačenja, pa izvoli. :dobro:

Oci su pisali svašta.

Istina je da svako uzme ono što mu najviše odgovara.

Zato će neko za isto pitanje da prihvati avu Sisoja a drugi avu Miloja.

Međutim, očigledno je da ako stvoriš dete rizikuješ da će ono završiti u večnom paklu. Ako ne rodiš dete nego umesto toga putuješ i gledaš netflix: nema tog problema. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Juanito рече

Ако једна страна крши уговор, свакако да немам право да је пребијем, заробим и принудим да уговор испоштује, нити било шта слично. Имам право на једнострани раскид уговора и могућу надокнаду штете ако то уговор предвиђа.

Не треба никога да пребијаш, али чињеница је да је силовање данас правно гледано на многим местима у свету много шири појам него што је у твојој глави, што је довело до овога:

Sexual-Consent-Form.thumb.png.c5b9124bdcc2027f21a74c4dce500a6b.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Tumaralo. рече

Oci su pisali svašta.

Istina je da svako uzme ono što mu najviše odgovara.

Zato će neko za isto pitanje da prihvati avu Sisoja a drugi avu Miloja.

Međutim, očigledno je da ako stvoriš dete rizikuješ da će ono završiti u večnom paklu. Ako ne rodiš dete nego umesto toga putuješ i gledaš netflix: nema tog problema. 

Tumaraj brate još malo :) a meni praštaj što ne mogu da te razumem

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, mirko1929 рече

Ех, Economics of Consent, тo je сад посебна тема. Игре и игрице, и све остало кад су питању пони односи, мени се чини да је у питању нека дводимензионална, а можда и тродеимензионална фази логика. Или сматраш да би требало да се људи зауставе усред заноса да попуне формуларе?

Овај... да! Без икакве дилеме, да! Ако жени из било ког разлога није пријатно да у том тренутку има секс, чак и ако је првобитно кренуло са обостраним пристанком и уживањем, наравно да је моја људска дужност да се зауставим. ОК, имам оправдање ако се не зауставим баш исте секунде јер сам допингован и под дејством хормона. Али да, разум је дужан да превлада што пре може у тој ситуацији. Можда је боли нешто, можда јој је прорадила нека неизлечена траума, можда има неки други изузетно оправдан разлог. Ако се то понавља, онда ћемо да седнемо и поразговарамо шта је узрок. Ако постоји непремостива препрека, онда ћемо као људи да се разиђемо. Ако наставим кад она тражи да станем, то је силовање и за то ми не треба закон, него признавање жени да је људско биће и уверење да су живот, тело и слобода другог људског бића светиња коју је дозвољено нарушити само у самоодбрани.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Juanito рече

Силовање најчешће најмање везе има са сексуалним нагоном...

Moguće.

Kompleksno je pitanje. 

Kod muškaraca ima neki deo amigdale koji utiče na seksualni nagon, a isti deo reguliše i agresiju (a kod žena samo agresiju) pa se poremećaji tog dela hardvera dovode u vezu sa ponašanjem silovatenja itd.

Slušao sam to na predavanju Sapolskog.

 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, mirko1929 рече

Не треба никога да пребијаш, али чињеница је да је силовање данас правно гледано на многим местима у свету много шири појам него што је у твојој глави, што је довело до овога:

Sexual-Consent-Form.thumb.png.c5b9124bdcc2027f21a74c4dce500a6b.png

И опет имаш проблем с логиком... из чињенице да је данас свет гледе тога отишао у три лепе не следи никако да секс у браку кад га друга особа не жели није силовање.

То што није силовање све што се данас тако назива не значи да не постоје ствари које јесу силовање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Милошшш рече

Tumaraj brate još malo :) a meni praštaj što ne mogu da te razumem

Trebalo bi da promenim nick.

Bio sam Gandalf sivi a sada sam Gandalf beli. :D

Govorim prostu stvar, sigurno možeš da razumeš.

Ali razumevanje je zamagljeno putem miliona i miliona godina selekcije.

Mozak nam se kupa u adaptivnoj hemiji i kognicija nam je prožeta adaptivnim deluzijama.

Ova istina o kojoj pričamo je tačno neadaptivna.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Tumaralo. рече

Trebalo bi da promenim nick.

Bio sam Gandalf sivi a sada sam Gandalf beli. :D

Govorim prostu stvar, sigurno možeš da razumeš.

Ali razumevanje je zamagljeno putem miliona i miliona godina selekcije.

Mozak nam se kupa u adaptivnoj hemiji i kognicija nam je prožeta adaptivnim deluzijama.

Ova istina o kojoj pričamo je tačno neadaptivna.

 

Napredovao si u beloga, svaka čast.

Ma jok brate, pusti to, ne mogu više :) 

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...