Jump to content

Anti-natalisti: Ljudi koji žele da prestanete da imate bebe

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 часа, Tumaralo. рече

Svaki roditelj je pogrešio jer je rodio.

Kockao se sa tuđom patnjom radi svog sebičnog interesa.

Bacio je kockicu i rekao "nadam se da će sa detetom sve ispasti OK".

jm7b6gap6mk41.jpg.0acd35a4c3bd9388fd9d6e2b5b7ead98.jpg

Što bih ja osećao krivicu?

Pa nisam ja ništa skrivio :))

Ако је нешто продукт грешке онда то није добро, тако да не знам по чему си задовољан животом или просто нисти прави нихилиста како се покушаваш представити.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 344
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Kao i obično, svako ima svoju "istinu"- Pilat svoju, Juda svoju, Apostoli svoju, Irod svoju, i Gospod nikoga nije sprečio da živi i mre sa svojom istinom. 

Često zaboravljamo da je duhovna stvarnost nama nedostupna da je vidimo spolja. Zato se preporučuje smirenje i krotost, jer mi ne znamo kakvog smo duha. Ne vidimo dalje od nosa, jer smo nošeni palom prirodom, strastima. 

Šta onda da pričamo kad nikome ništa ne možeš da objasniš. Blagoslovena sveta tajna ispovesti. To je prava duhovna stvar. Ove razgovore vidim kao ispovesti grešnih i pogrešnih, od kojih sam prvi.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

пре 9 часа, Просечан србенда рече

Које је ово лудило, брате јел си ти чуо за реч прелест или духовна обмана? Где си ти прочитао да је живот небитан? Каква дестинација? Па не идеш на море или планину па ти је потребно само пут да пређеш. А шта ако је Бог имао неки план за ту децу, да нешто допринесу на земљи а неки лудак их пре времена пошаље тамо и шта онда? Мислим да таквим размишљањем искушаваш Бога и да то баш није добро.

Па не говорим то ја, баш напротив ја у последње време, након свега што сам преживео, мислим баш супротно, да је живот битан. Али, зар није порука коју добијаш у хришћанству да треба презрети живот, да човек треба да умре за свет још док је жив, и сл.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, mirko1929 рече

 

Па не говорим то ја, баш напротив ја у последње време, након свега што сам преживео, мислим баш супротно, да је живот битан. Али, зар није порука коју добијаш у хришћанству да треба презрети живот, да човек треба да умре за свет још док је жив, и сл.

Iznutra brate treba biti slobodan od strasti, a ne spolja da se ubija život.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 минута, Милошшш рече

Iznutra brate treba biti slobodan od strasti, a ne spolja da se ubija život.

Која је разлика? Оно што ми зовемо страстима су често здрави инстинкти и нагон за преживљавањем. Аристотел је говорио како је вишак врлине мана. Тако је и са страстима, бестрашће није неко идеално стање, него мртав човек. Преједање није здраво, али без осећаја глади могао би да умреш од глади а да то и не приметиш. Слично као што сам горе навео опсервацију да се људи малтене не би ни размножавали да тај нагон није толико снажан. Тако и гнев. Зар би људи устајали против неправде да не осећају гнев? Устанчење против турака не семо што је то било предавање себе гневу, већ је било и кршење заповести апостола Павла -- Рим. 13.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, mirko1929 рече

Силовање у браку је контрадикција појмова

Nije. Silovanje u braku je krivično delo baš kao i silovanje van braka.

пре 17 часа, mirko1929 рече

oтмица младе је стари пагански обичај

Kakve veze ima? Primenjivali su ga u Srbi u 19. veku.

Legalno zasnivanje braka putem silovanja je gotovo univerzalni institut.

пре 17 часа, mirko1929 рече

Искрен да будем све ми то делује мање болесно него два ексрема која имамо у данашње време. Један је инсистирање на апсолутном уздржању и тоталној чистоти (што је мени уништило живот), а други је оно хиперблудничење

U svetlu ove teme, i jedan i drugi ekstrem koji si naveo su OK sve dok ne dovedu do rođenja deteta.

Imaj snošaje do mile volje samo koristi kontracepciju.

пре 17 часа, mirko1929 рече

Чињеница да све то логички стоји из хришћанске тачке гледишта мени је врло забрињавајућа...

Pazi, ako kao ateisti gledamo na problem rađanja onda znamo da se kockamo sa tuđom patnjom iz sebičnih interesa.

Međutim, ako kao hrišćani gledamo na to, onda je još gore jer rizikujemo da dete, pored ovozemaljske patnje, rizikuje i večnu patnju u paklu.

Zato je bolje ne kockati se sa time.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, -Владимир- рече

Мада ми јесте скроз безвезе кривити родитеље за срања у животу

Krivi su jer su se kockali sa tuđom patnjom iz sebičnog interesa.

Naterali su dete da igra ruski rulet. Što bi to radio?

пре 15 часа, -Владимир- рече

Зато већина људи избегава и да помиње смрт а камоли да размишља о томе

I ne samo to. Nego ljudima rukovode adaptivne deluzije koje im onemogućavaju da vide istinu.

Istina je da rađati decu = kockati se sa tuđim životom.

Prosto.

пре 15 часа, -Владимир- рече

Не зна ни најпростији вирус, нити зна за патњу. У ствари једва се може сматрати живим бићем, па се опет на свој начин бори да постоји.

I to je odvratno.

Čovek koji ima razum da spozna sve to kroz visoku inteligenciju ima odgovornost da kaže STOP sa patnjom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, Justin Waters рече

Ако је нешто продукт грешке онда то није добро, тако да не знам по чему си задовољан животом

Ne razumem šta si pokušao da kažeš?

пре 6 часа, Justin Waters рече

или просто нисти прави нихилиста како се покушаваш представити.

Odakle ti da sam nihilista?

Sasvim suprotno, vrednujem ukidanje patnje.

Stalo mi je da vi omađijani ljudi shvatite istinu da je rađanje dece = kockanje sa tuđom patnjom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 26 минута, mirko1929 рече

Која је разлика? Оно што ми зовемо страстима су често здрави инстинкти и нагон за преживљавањем. Аристотел је говорио како је вишак врлине мана. Тако је и са страстима, бестрашће није неко идеално стање, него мртав човек. Преједање није здраво, али без осећаја глади могао би да умреш од глади а да то и не приметиш. Слично као што сам горе навео опсервацију да се људи малтене не би ни размножавали да тај нагон није толико снажан. Тако и гнев. Зар би људи устајали против неправде да не осећају гнев? Устанчење против турака не семо што је то било предавање себе гневу, већ је било и кршење заповести апостола Павла -- Рим. 13.

Pa ima razlike, samo što ih teško uočavamo, jer se stalno smeštamo u svoje iluzije odakle nam je udobno da posmatramo svet oko sebe. Ego pravi problem, te je potrebno da se povremeno povlačimo od ljudi, ukusne hrane i praznih priča i molimo se Bogu, što umanjuje zavisnost od ljudskog "ja", tj. od želja, intelekta, sposobnosti itd. Da li su ljudska i božanska logika iste? Nisu. Bog upravlja, a ja treba da sačuvam ljubav prema životu uprkos svemu. 

Treba da postoji dijalektika, tako mislim. Najbolje da popričaš sa nekim dobrim duhovnikom.

cool.lie.talker

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, djordje.pesic рече

Na primer, skocis sa Brankovog mosta. :D

Šteta je već učinjenja (kao što kaže Sioran - "besmisleno izvršiti samoubistvo, jer kad god ta pomisao kome padne na pamet, prekasno je").

Zato je najbolje ne kockati se sa rađanjem potencijalnog samoubice in the first place.

Što se tiče samoubistva to uopšte nije lako.

Postoji briga za bliske ljude, postoji strah od neuspeha (jer idioti "spašavaju" samoubicu i teraju ga da pati i dalje, takođe postoji i rizik teškog invaliditeta), zatim, nerazumni nagon za opstankom milijardama godina star ti ne dozvoljava itd itd.

Ako rodiš dete i ono se toliko pati u životu da izvrši samoubistvo budi svestan da si znao da postoji takva mogućnost i da si pristao na to zbog svog sebičnog interesa.

WWW.TELEGRAF.RS

Danas se navršava pet godina od tragične smrti dečaka Mahira Rakovca iz Sarajeva. Tada 14-godišnji dečak, počinio je samoubistvo skočivši sa osmog sprata zgrade u kojoj je...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Nije. Silovanje u braku je krivično delo baš kao i silovanje van braka.

Брате, то није никада постојало док га нису феминисти измислили крајем 20. века, а није постојало зато што је контрадикција. Ако су двоје једно тело постали, онда силовање једноставно није могуће.

 

пре 12 минута, Tumaralo. рече

Kakve veze ima? Primenjivali su ga u Srbi u 19. veku.

Legalno zasnivanje braka putem silovanja je gotovo univerzalni institut.

Па?

 

пре 14 минута, Tumaralo. рече

U svetlu ove teme, i jedan i drugi ekstrem koji si naveo su OK sve dok ne dovedu do rođenja deteta.

Imaj snošaje do mile volje samo koristi kontracepciju.

Баш напротив, мислим да треба што више деце да се роди. И целибат и контрацепција су творевине које се противе животу.

 

пре 16 минута, Tumaralo. рече

Pazi, ako kao ateisti gledamo na problem rađanja onda znamo da se kockamo sa tuđom patnjom iz sebičnih interesa.

Međutim, ako kao hrišćani gledamo na to, onda je još gore jer rizikujemo da dete, pored ovozemaljske patnje, rizikuje i večnu patnju u paklu.

Zato je bolje ne kockati se sa time.

Бесмислено је кукати на патњу или говорити о себичлуку као атеиста. Шта те који клинац брига за људе ако си свестан да човек није ништа друго до биолошки робот који се самообмањује? Антинатализам управо из атеистичке тачке гледишта нема никаквог смисла...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, mirko1929 рече

Брате, то није никада постојало док га нису феминисти измислили крајем 20. века, а није постојало зато што је контрадикција. Ако су двоје једно тело постали, онда силовање једноставно није могуће.

 

Živimo u sekularnoj državi, silovanje je krivično delo.

Čl. 178 KZ

(1) Ko prinudi drugog na obljubu ili sa njom izjednačen čin upotrebom sile ili pretnjom da će neposredno napasti na život ili telo tog ili njemu bliskog lica,
kazniće se zatvorom od pet do dvanaest godina.

пре 8 минута, mirko1929 рече

Баш напротив, мислим да треба што више деце да се роди.

Onda se vrati na temu pa obrazloži zašto je dobro kockati se sa patnjom deteta.

isus.jpg.12a598e2ebfc3d01832088345fdac088.jpg

 

пре 9 минута, mirko1929 рече

Бесмислено је кукати на патњу или говорити о себичлуку као атеиста

Što?

Misliš da ateisti treba da budu mučeni? Ili da ne budu zabrinuti što se oko njih muče ljudi? 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...