Jump to content

Драгослав Бокан - Институт за националну стратегију

Оцени ову тему


Препоручена порука

Вреди погледати. Упашће ће вам у очи невероватни аутошовинизам водитетља који се окомио на Светог Владику Николаја и Живојина Мишића, зарад "интелектуалне објективности" која је уствари духовно слепило и гордо штреберство.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свакако је дивно слушати звона, а често је корисно и Бокана.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
On 20.6.2021. at 15:51, Вилер Текс рече

Вреди погледати. Упашће ће вам у очи невероватни аутошовинизам водитетља који се окомио на Светог Владику Николаја и Живојина Мишића, зарад "интелектуалне објективности" која је уствари духовно слепило и гордо штреберство.

Mislim da ne postoji emisija tj. voditelj  koji mi je više iskidao živce od ovog. Doslovno se divim Bokanu sa kakvim ga je strpljenjem gazio, gazio i na kraju zgazio.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, slovoA рече

Бокана само вриједи слушати кад прича искључиво о српским националним интересима. Чим се дотакне Цркве, ту већ бунца.

Bokana vredi slušati o svemu što govori, jer je živa enciklopedija i riznica, jednostavno čovek koji posloži stvari tačno na mesto. Ponekad ih posloži idealistički u odnosu na to gde se nalaze i mogućnosti, ali to ne znači da tamo ne treba da budu. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Prozor na krovu рече

Bokana vredi slušati o svemu što govori, jer je živa enciklopedija i riznica, jednostavno čovek koji posloži stvari tačno na mesto.

Можда, ако је то тачно мјесто негдје између твојих ушију. Али, ако није, ни сви Бокани овог свијета неће ту смјестити Цркву. Па сад бирај, или је то тачно мјесто црква коју разни Бокани чешкају по ушима, или ту нема шта да тражиш. Јер сама Црква у којој се Христос открива као глава је нешто сасвим друго од тога, између ушију.

Волим и ја да чујем да сам добар, још кад би ми неко рекао да сам бог, до гроба бих му био захвалан.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, slovoA рече

Можда, ако је то тачно мјесто негдје између твојих ушију. Али, ако није, ни сви Бокани овог свијета неће ту смјестити Цркву. Па сад бирај, или је то тачно мјесто црква коју разни Бокани чешкају по ушима, или ту нема шта да тражиш. Јер сама Црква у којој се Христос открива као глава је нешто сасвим друго од тога, између ушију.

Волим и ја да чујем да сам добар, још кад би ми неко рекао да сам бог, до гроба бих му био захвалан.

A ti izgleda tačno znaš gde je čemu mesto. I Crkva je samo ono što ti misliš da jeste. 
Meni nema potrebe da govore o dobroti, ne volim ni da čujem o sebi, jer znam koliko može da bude pogrešno, precenjeno ili podcenjeno. O tome da mi neko kaže da sam Bog i da to uzmem za ozbiljno ne bih ni da komentarišem, kako onoga ko bi to rekao, tako ni sebe. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Prozor na krovu рече

O tome da mi neko kaže da sam Bog i da to uzmem za ozbiljno

Али зашто си то онда узео за озбиљно? Зар ту не видиш апсурд тог бога, захвалног до гроба? А о таквој Цркви уче разни Бокани, која је сва од земље.

То, што национални корпус заиста треба да брани своје интересе на земљи, то не значи да се у тим рововима треба наћи и Црква, да је свако користи по потреби, за своје националне интересе. То једноставно није Црква. Она, и кад се нађе у рововима, ту је због нечег сасвим другог.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Читав тај наш унутрашњи проблем по питању нације и Цркве, на крају се своди на просту ствар.

Ако националисти побједе Цркву, или просто превагну, изгубићемо све, и Цркву, и нацију. А ако Црква побиједи националисте, добићемо једну здраву нацију, слободну од сваке идеологије, те ни сами националисти ту неће бити поражени. Напротив, тек тад ће се српска нација сасвим слободно бранити и одбранити од сваког непријатеља. И то је та разлика, између цркве која је сва од земље (у којој све градимо на земљи), и Цркве у којој је Христос и глава и крајеугаони камен, на којем све градимо и ту се возглављујемо као народ Божији.

Лично мислим да је ту кључни проблем националиста, што тај крајеугаони камен доживљавају само као један реликт. Па им је Христос тако објекат вјере, а они сами једини ту субјекти. А шта је то, него го индивидуализам? Осуђен на погибељ којој, ево, већ два вијека свједочимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...
  • 6 months later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...