Jump to content

Зашто треба и како треба покривати тело (облачити се)?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Пошто је данас на улици све полу-голо да видимо шта теолози кажу на ову тему.

  • Ша голотиња (=део или делови голог тела) изазива код осбе супротног (а и код истог) пола?
  • Зашто (не) треба покривати тело и како?
  • Које последице изазива на личном и друптвеном плану разголићеност?
  • Како треба хришћанин да се облачи?

Пар примера:

  • "Хаљине им говоре, да се Богу не моле" (Владика Николај)
  • Владика Данило Крстић је најавио својој духовној кћери, мати Макарији да га је напусти демон блуда, и то је сматрао као близину смрти - окуд старцу, подвижнику блудне помисли које га нападају?
  • Монах калист, духовно чедо Владике Николаја, ако је истинита забилешка аутора књиге о њему, сведочи, аутору се исповеда да га у сну "посећује" млада лепа жена.
  • Старац Силуан није отишао девствен у манастир, имао је однос са женом, покајао се, наравно, али је, по сведочењу ученика му, потоњег старца Софронија Есешког преко деценије имао борбу са "тим"?

Причамо о облачењу, да напоменем, па све што се каже, молим да се контестуализује са тим, а не "с брда, с дола".

Навео сам драстичне примере подвижника и стараца, ако је тако а јесте, како ћемо ми реаговати на голотињу око нас свуда? И како треба онда да се ми сами облачимо? Видео сам студенте на ПБФ-у у шортцевима, док, рецимо, професорка руског језика на једној духовној академији у Русији носи сукњу испод колена и прекрије главу марамом. Ркли би "зилоткиња", а није, сматра, рецимо, Ткачова да је престрог.

 

Па изволте...праштајте за многоглаголање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 82
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Zeli njihovu paznju. A ako bi joj poklonili paznju ona bi ih " oduvala" ili prosipala price o finoci. 

Uvek je skromnije oblacenje dobro jer kada te svi ne vide, oni koji te vide te " zaista vide", a kad se oblacis da te " svi vide" niko te ne vidi, cak i ti koji treba da te vide ne videte od zbog utiska koji ostavljas na njih.

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar Интересантна тема. Не знам шта паметно да кажем. 

пре 32 минута, ana čarnojević рече

i bezobrazne su, evo bas sam posmatrala...dva tipa na lezaljkama i do njih jedna mala sa tim kupacim. oni jadni nesto pricaju a ona lezi zna stomaku i svesna je da je skoro gola. i namesta se, provocira, ova dvojica se preznojavaju ali pricaju.

Хахаха, баш ми причала комшиница која је дошла са мора: Ове данашње девојке нису нормалне, не могу ни да причам како се понашају и шта раде. Углавном, све је појефтинило. Пролупали и мушки и женски. 

Волим да чујем шта Драгана има да каже о томе. Мени је занимљиво увек да је чујем. 

 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@ana čarnojević Погледај онај клип горе од 12:30. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Опет се враћам на онај клип који сам поставио горе. 

Драгана објашњава да оне девојке које мисле да могу лепотом и оскудном одећом да привуку што већи број свиђања на инстаграму привлаче углавном мушкарце које у њима виде само сексуалне објекте и ништа озбиљније. Дакле, продају се јефтино. 

Са друге стране, мушкарци се продају јефтино ако зарад везе са неком девојком/женом дозвољавају да буду под њеном папучом. 

Дакле, не треба спуштати себи цену, радити на себи и кретати се у кругу људи који цени исте вредности као и ви. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lavandica рече

да у праву си...треба двоје да се удопуњују...да се ослушкују и ту је комуникација најбитнија...да лете заједно пазећи једно на друго...да се воле и деле...

Имаш ти неку сестру, сестричину, теткичину, неудату? :smeh1:

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Lavandica рече

имам :aplauz:

Давај, давај. Може и више, има овде доста бећара. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тело треба покривати тако да се не виде облине. Ко истиче своје облине споља, тај убија своје обличје изнутра.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Lavandica рече

имам само једну а ти си први питао...а ко први девојци нјему девојка:dobro:

А ко последњи, њему жена. :) Видиш шта значи брзина. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, ana čarnojević рече

znaci iskompleksirana je...?

imam utisak da tu postoji velika borba medju tim devojkama koje na taj nacin privlace paznju. kao i medju manekenkama, kada je fokus na spoljnjem izgledu gde ce uvek doci neko mladji, lepsi, zgodniji...uvek na oprezu i uvek lake na orozu. to podrazumeva...jos vece grudi, jos duze trepavice, jos pumpanja usana, jos kraca suknja...sta drugo?  

Da, kompleksi. Pa realno, obuces mercedes gace da bi ceo bazen gledao u tvoje dupe? I momci se klone takvih cura jer ostavljaju utisak cura za jedno vece. Ja razumem te cure one, se ocajnicki bore da nadju nekoga, da budu voljene i zapazene, ali na pogresan nacin.

Da ali ns zbog muskaraca, vec da im ne preotme druga to sto imaju. Mislim da  tu lezi odgovor zenskog nezadovoljstva i rata sa drugim zenama. 

Treba da bude donekle i na spoljasnjem, ali ako ti prenaglasis spoljasnji izgled kako ce neko da vidi tvoj unutrasnji, a svi ka tome tezimo.

Porfirije je pisao " da devojke mogu biti bas fine i dobre ali da ne znaju na koji nacin to da pokazu pa pokazu tako sto preveliki akcenat stave na spoljasnjost. Ali to ne znaci da su lose, samo nesigurne. "

Tako da, uglavnom zele da budu primecene ali biraju pogresne nacine za to, jer ostavljaju los utisak a toga nisu ni svesne.

 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Milan Nikolic рече

Тело треба покривати тако да се не виде облине. Ко истиче своје облине споља, тај убија своје обличје изнутра.

Оооо, добродошао Милане и хвала на одговору. :pivo:

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, БанеЛ рече

Опет се враћам на онај клип који сам поставио горе. 

Драгана објашњава да оне девојке које мисле да могу лепотом и оскудном одећом да привуку што већи број свиђања на инстаграму привлаче углавном мушкарце које у њима виде само сексуалне објекте и ништа озбиљније. Дакле, продају се јефтино. 

Са друге стране, мушкарци се продају јефтино ако зарад везе са неком девојком/женом дозвољавају да буду под њеном папучом. 

Дакле, не треба спуштати себи цену, радити на себи и кретати се у кругу људи који цени исте вредности као и ви. 

Ne slazem se u potpunosti sa Draganom. Pogledaj i njene predjasnje klipove, ona kaze da zena treba muskarca da pravi ljubomornim kako bi ga osvojila i zadrzala. Hm gde je tu logika. Nemoj mlogo da je slusas da i ti ne zastranis bajo. ?

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Lavandica рече

паметан си ти би одмах и да је жениш:mahmah:

Јесам, не много, али по мало. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Flojd рече

Ne slazem se u potpunosti sa Draganom. Pogledaj i njene predjasnje klipove, ona kaze da zena treba muskarca da pravi ljubomornim kako bi ga osvojila i zadrzala. Hm gde je tu logika. Nemoj mlogo da je slusas da i ti ne zastranis bajo. ?

Ко ће све да преслуша. :smeh1: Хвала ти, пазићу се! 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 50 минута, ana čarnojević рече

@БанеЛ 

moj sin,14.5 godina...Crna Gora, plaza, nisam bila prisutna

kaze mi...mama, rekla mi jedna od 20 godina...mali namazi mi ledja. a ima strava dupe istetovirano. a zasto mi nije rekla da joj namazem dupe?

ljudi su pogubili kompas. kao da ona ne zna kako deluje na decaka u tim godinama.

 

 

To bas prica i ova Bandzetova Dragana, da je to oke, mislim da zene to rade. 

Ona je znala sta radi ali ga je iz kurtuazije zamolila da to uradi. E sad sto se klinac nalozio, nije tu ona nista kriva. 

Када се ствари ставе на папир, ми вредимо онолико колико наша дела говоре о нама а не наше речи.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...