Jump to content

Римокатоличка миса служена на темељима православног храма Св. Николе у Новом Брду - Епархија Рашко-призренска изразила озбиљно разочарење и протест

Оцени ову тему


Препоручена порука

4-Qk9l-La-HR0c-Dov-L29j-ZG4u-ZXUva-W1h-Z

Црква Светог Николе, замишљени изглед цркве средином 15. века
ФОТО: МОНОГРАФИЈА ЦРКВА СВЕТОГ НИКОЛЕ-КАТЕДРАЛА ГРАДА НОВОГ БРДА / ПРОМО

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 31
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 15 минута, Вилер Текс рече

О чему причате- такви сте. Нажалост.

Тема је отимање српског православног храма од стране  шиптарске терористичке квази државе и римокатоличких бискупа. 

Ти се држи цврчка и мрава.

Ne trebaš se uzrujavati svi smo mi ljudi a ovdje se jedno vidi da su biskupi napravili glupost za koju će se sigurno morati ispričati.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, kopitar рече

Ne trebaš se uzrujavati svi smo mi ljudi a ovdje se jedno vidi da su biskupi napravili glupost za koju će se sigurno morati ispričati.

Нешто не верујем у тај развој догађаја. Кад вам на дан једног од највећих огрешења Хрвата према Србим причају о мравима и цврчцима, када служе мисе усташама, када ћуте о својој улози у НДХ.... да не помињем пљачкања Свете Горе у средњем веку....

Никад није било извињења. 

И молим те нјалепше, људски, братски, немој ми те приче о томе како жалиш људе а не Србе и Хрвате. Молим те најлепше, такве љубавне изјаве су вређање интелигенције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, The Godfather рече

Zato sto nije deo celine. Poznat je trenutni stav Vatikana u vezi hrvatskih akrobacija, a sa ovim siptarskim ispadom sam siguran da nemaju veze, mada kazem treba sacekati neko zvanicno saopstenje i stvari ce tada biti mnogo jasnije.

и данас Патријах прозва да  геноцид из 4отих боли јер није стигла реч осуде од Каатоличке цркве, па сеповезао са овом мисом на Космету,немешај овог папу који је таки какав јесте са континуитетом деловањ Ватикана у миленијуму већ,а и дуже

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 31 минута, kopitar рече

Bude, čim ih neko izvjesti o tome.

Iskreno se nadam. Proceduralno epathija rasko - prizrenska bi trebalo da uputi neku vrstu protestne note zvanicnim kanalima...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...
hodzaj.jpg
WWW.DANAS.RS

Opsesija Srbije falsifikovanjem istorije je uzrok više ratova i sukoba na Balkanu, a versko i kulturno nasleđe...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

rimokatolicka-misa-novo-brd.jpg?w=640
STANJESTVARI.COM

У писму за кардинала, министар скреће пажњу Светом Оцу и Државном секретаријату Свете...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 4.8.2019. at 22:27, kopitar рече

Bude, čim ih neko izvjesti o tome.

О чему? О покршатавању у задњих иљаду година ил о покољима у задњих 100 и нешто?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 4 weeks later...
пре 12 часа, Предраг М рече
68974079_2398909673689130_38999544765674
M.FACEBOOK.COM

 

да ли је ово истина? 

Није истина, ово је нажалост још једна брљотина наших институција. Багер само скида спољашњи слој зида, тј. малтера који је сам почео да се урушава. А урушава се зато што је неквалитетно урађен, јер прошло је свега три године од завршетка рада на тврђави. А неквалитетно је урађен зато што је београдска фирма Кото која је лиценцирана код Унеска за рад на споменицима културе, хтела да заради неки динар, тј. евро преко. Знам за претходни случај једног споменика на КиМ где је та фирма Кото узела српску фирму из Грачанице као подизвођача (да би "уштедела" паре), а онда ови локалнку албанску фирму као подизвођача (да би и они "уштедели" паре) а онда је и та албанска фирма хтела да "уштеди" паре па је резултат био најгора грађевинска опрема и најнеквалификованија радна снага. Сад су опет у овом пројекту одговорне исте фирме из Београда и Грачанице.

И тако сад косовске "институције" користе прилику да код Унеска и других страних институција прозивају српске институције заштите споменика културе за сумњиве послове, јавашлук и нестручност. Наравно, нису криви наши стручњаци, него фирма Кото коју су по свој прилици на тој позицији држе неки од наших политичара на власти.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 минута, sanja84 рече

Samo onako usput, dosta naših crkava po celom svetu se služi u rimokatoličkim hramovima zbog nedostatka naših.

То није ни слично са овим што се десило у Новом Брду. СПЦ и друге православне заједнице у римокатоличким храмовима на Западу служе зато што им је РКЦ те храмове продала или им дала на коришћење. У Новом Брду се ради о чистој отимачини српског верског и културног наслеђа од стране албанских националиста у редовима РКЦ, потпомогнутих косовским "институцијама".  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...