Jump to content

Privilegije debelih žena :)

Оцени ову тему


JESSY

Препоручена порука

Debela-gojazna-zena-dijeta-prazan-tanjir

 

– Mogu da blejim sa ortakom nasamo bez da se ta situacija seksualizuje od strane društva, rodbine, itd.
– Ja zauzimam prostor i zato što sam debela ljudi mi ga omogućavaju. Time što sam debela ljudi su neviđeno oprezni oko toga da mi ne bude neprijatno dok negde sedim na primer.
– Niko nikada nije insinuirao da sam dobila neki posao ili da dobro zarađujem jer sam spavala sa nekim.
– Kad smo kod toga, niko me nikad nije nazvao “kurvom”. Ne postoji koncenzus oko toga šta znači biti kurva, svakako šta god značilo, taj termin podrazumeva određen nivo agresije i mizogenije koju nije nikako prijatno pretrpeti.
– Dosta ljudi misle da sam pametna, iako im objektivno nikada nisam dala povod za to, ali debelim ženama se u našem društvu upisuje u najmanju ruku emotivna inteligencija i dobrota.
– Znam da se retko kome dopadam, samim tim ni ne osećam presiju da se dopadnem.
– Mogu da imam intelektualnu konverzaciju sa muškarcem bez da se ona bespotrebno seksualizuje.
– Gro žena me ne vidi kao pretnju i mogu bez tenzije da blejim sa njihovim partnerima.
– S obzirom na to da me retko ko muva, ne osećam se kao hodajuće meso za mušku konzumaciju i objektifikaciju kao mnoge moje drugarice.
– S tim u skladu, kroz svoju debelost ja sam oduzela sposobnost seksualizacije moj tela posmatraču. Drugim rečima, moje salo i meso, i tako dalje, sakriva najčešće seksualizovane delove tela kao sto su “linija”, struk, jasno izražene grudi, linije vilice, itd.
– Neke žene godinama rade na tome da istaknu svoje telo, da njihovo telo bude primećeno, a moje se uvek nameće i to bez napora sa moje strane. Moje telo je prosto nezaboravno.

 

http://www.psiholjub.com/nauka/poremecaji-ishrane/privilegije-debelih-zena/

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

koja vam se stavka od gore navedenih najvise dopada...?  :945729:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, JESSY рече

ne osećam presiju da se dopadnem.

Ovo!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 Ne vidim privilegije. Ako privilegije i postoje, potcenjivanje i sažaljevanje od strane drugih ljudi, to sigurno nisu. 

пре 1 сат, Natasa. рече

Ovo!

Za to ti ne treba da budeš debela.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ana B. рече

Ne razumem kako neko moze da bude debeo... Mene to odmah asocira na nedostatak discipline. Ja peske idem na posao nema sanse da se ugojim...

:))

Кад би то  зависило само од дисциплине, било би одлично.

  • Свиђа ми се 1

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жене прихватају да је вишак кг проблем,мушкарци не.Жене уграђују силиконе,мушкарци не и сл.

Килограми се много лакше губе,него што се лече комплекси.

Пре неки дан сам прочитала како је некој жени пукао силикон који је платила 7000 е,вероватно је то тако секси,ако је сексуалност већ сведена на килограме и телесно,односно да ли је више питање форме или садржаја.Чудно је како жене прихватају да тако поимају себе,према нечијим мерилима.

Но,ми и иначе живимо у времену у коме се вишак кг сматра као проблем,а мањак мозга,карактера,одсуство става не виде се као хендикепи.

Сто људи,сто ћуди,што би рекла стара народна пословица,а у савременој интерпретацији-сто људи,сто ћуди,па према томе ни све жене нису једнаке.:D1324_womens

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Ana B. рече

Ne razumem kako neko moze da bude debeo... Mene to odmah asocira na nedostatak discipline. Ja peske idem na posao nema sanse da se ugojim...

Nedostatkom discipline mozemo da okarakterisemo svaku slabost, to jest popustanje nasoj slabosti. Kako nismo svi isti, nisu nam ni iskusenja ista. Cinjenica je da niko od nas nije savrsen, pa bi bilo dobro da imamo malo vise razumevanja jedni za druge. 

Naravno, postoje i debljine koje su posledice nekakvih zdravstvenih problema.

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Лидија Миленковић рече

Nedostatkom discipline mozemo da okarakterisemo svaku slabost, to jest popustanje nasoj slabosti. Kako nismo svi isti, nisu nam ni iskusenja ista. Cinjenica je da niko od nas nije savrsen, pa bi bilo dobro da imamo malo vise razumevanja jedni za druge. 

Naravno, postoje i debljine koje su posledice nekakvih zdravstvenih problema.

To jeste razliciti smo i treba razumevanja...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za mene je nesto mnogo odvratno kad cujem kako jedna zena pita drugu da li se ugojila? To sam dosta puta cuo u zivotu. Izuzetno je bezosjecajno hranjenje svog ega kroz neciju promjenu u kilazi ili na drugi nacin vezan za izgled, ali ova tema je vezana za to. Narocito kad to pitanje djeluje brizno a u stvari je licemjerstvo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Нифада рече

Жене прихватају да је вишак кг проблем,мушкарци не.Жене уграђују силиконе,мушкарци не и сл.

Килограми се много лакше губе,него што се лече комплекси.

Пре неки дан сам прочитала како је некој жени пукао силикон који је платила 7000 е,вероватно је то тако секси,ако је сексуалност већ сведена на килограме и телесно,односно да ли је више питање форме или садржаја.Чудно је како жене прихватају да тако поимају себе,према нечијим мерилима.

Но,ми и иначе живимо у времену у коме се вишак кг сматра као проблем,а мањак мозга,карактера,одсуство става не виде се као хендикепи.

Сто људи,сто ћуди,што би рекла стара народна пословица,а у савременој интерпретацији-сто људи,сто ћуди,па према томе ни све жене нису једнаке.:D1324_womens

Meni licno smeta visak kilograma, mnogo se bolje osecam i krecem kad sam fit... Ja to ne posmatram samo estetski, niti volim trcanje samo zbog toga...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...