Jump to content

Однос хришћанства према хомосексуалности

Оцени ову тему


Ronald

Препоручена порука

пре 2 минута, ana čarnojević рече

pa dobro, ovde na forumu je sad popularno da se hejta Janaras i ekipa, ali on pise bas suprotno od ovg Cirkovog...cak je i zivotinjski nagon vrsta projave bozanskog Erosa.

uglavnom, uvek isti ljudi kojima smetaju pederi, Hrvati, komunisti, krugovi dvojke, psihijatri, liberali, ovi oni...smeta im i seks.

valjda su oni cisti i ispravni i pravoverni a svi drugi nisu normalni...

volim ja Ćirka i želim da se malo opusti...

il si naivna il si lakoverna, sa sotonom nema opustanja, svako ko ima homoseksualce za prijatelje, vremenom ce postati pristrasan u odbrani njihove pale prirode, vec vidjeno..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Sofija_ рече

il si naivna il si lakoverna, sa sotonom nema opustanja, svako ko ima homoseksualce za prijatelje, vremenom ce postati pristrasan u odbrani njihove pale prirode, vec vidjeno..

Па зато што људи изблиза виде да смо дивне особе.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Bokisd рече

da je homo prica okey, kako bi kod nekih ta odredjena bioloska sklonost ka homo,..... uparena sa tim spoljasnjim uslovima koji se uslovi vestacki stvaraju i uticu na psihu i mentalnu svest coveka,....dovela coveka u tu 'ubistvenu' (kako se kaze),  situaciju  i tacku da se u jednom trenutku nemivno stvori u njemu nesvesna  promena misli i mentalnog sklopa i covek pocne da se oceca kao homo i onda je pomalo kasno za neko delovanje jer se on vec oseca kao da mu je to deo prirode,

Колективни притисак...посебно делотворан код тинеџера...некада је било стид и бруга да се прича о девојци да је "лака" женска....данас цурице, деца скоро, ако није невина доживи мобинг...исмејавају је, а друге се хвале са ким су биле и како су биле "фаце"...то је та "квака" смртоносна....у САД, Скандинавији, Холадији је то прешло да ако ниси пробао са истим полом, ниси "ин"...

Брутални сатанизам јер је лаж заузела место истине, неморал морала...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Панарет рече

Па зато што људи изблиза виде да смо дивне особе.

Kako ko, brate...kako ko... Znam budaletina raznih, da ti bude muka sto zivite u istom gradu...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ćiriličar znas sta je jos strasno, da ako kaze bilo sta protiv tog njihovog nametanja da smo svi isti i da je gej-okej(kao sto je parola u holandiji)odma te tuze, a drustvo te odbacuje...evo primer: jedna nasa parohijanka se pozalila kako joj cerka od 9 godina ima problem u skoli, navodno drugarica iz razreda(znaci 9 godina)se izjasnila da je lezbejka i sad uciteljca organizovala dan da je podrze u tome i rekla da oni koji je podrzavaju obuku roze majicu, i nasa parohijanka ne zna sta da joj kaze, jer ako ne obuce, bice odbacena...ej! dete od 9 godina! :krstix:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, ana čarnojević рече

pa dobro, ovde na forumu je sad popularno da se hejta Janaras i ekipa, ali on pise bas suprotno od ovg Cirkovog...cak je i zivotinjski nagon vrsta projave bozanskog Erosa.

uglavnom, uvek isti ljudi kojima smetaju pederi, Hrvati, komunisti, krugovi dvojke, psihijatri, liberali, ovi oni...smeta im i seks.

valjda su oni cisti i ispravni i pravoverni a svi drugi nisu normalni...

volim ja Ćirka i želim da se malo opusti...

Sveti Jovan Zlatousti(koji je bio veliki podviznik) kaze da ako nema odnosa, brak gubi svaki smisao... Cak kaze da niko ne osudjuje muza i zenu, koji su u godinama, zbog bracnih odnosa... 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nikad ove parade ponosa nisu ovako razdrmale forum. Na ulicama nije imalo ovoliko odjeka i reakcije, ljudi nisu ni zapazili da je parade bilo. Zato na forumu danima, moglo bi se malo odmoriti od ovoga...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje prve konfrontacije sa homoseksualcima u Holandiji su bile hilaricne :)) Prva je bila sa kolegom u jednoj firmi gde sam mu rekla da je bolestan i citirala sve moguce iz Svetog Pisma :)) na sta je on zajapuren otisao kod direktora i tuzio me, naravno, dobio je patku:)) (po zargonski jelte) moja rec protiv njegove, a dokaza nidje. posle sam batalila rasprave i diskusije jer videh kolko je sati, ali sam se nagledala svacega...sacuvaj Boze

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, feeble рече

Nikad ove parade ponosa nisu ovako razdrmale forum. Na ulicama nije imalo ovoliko odjeka i reakcije, ljudi nisu ni zapazili da je parade bilo. Zato na forumu danima, moglo bi se malo odmoriti od ovoga...

Pa ti pokreni neku blagočestivu temu

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, feeble рече

A dosadice valjda za koji dan. Najgore sto se sve vrti u krug, vec godinama na ovim temama.

Ne verujem, nije dosadilo godinama. A raspravlja se zato što se ne dolazi do rešenja. Međutim, mi smo ovde izneli i neke nove stvari.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Панарет Ово је избор због тебе, циљани...читаш погрешну литературу и имаш погрешну методологију приступању проблематици, било којој, вероватно...проблему ма којем се приступа саборно, дакле од суштине, никада од форме. Але нећемо о томе...узгред, ако је истина, онда ценим твој наступ да изнесеш лична нека стања, своја...и нипошто то не омаловажавам, ако се и не слажем...иначе мислим да не могу мрзити човека ни једног...подсети се или прочитај ако ниси Андрића (ја га не штимам много, Црњански ми је ближи), али ово је врх..

"U djetinjstvu mome izabrao si me i označio da idem Tvojim putem.-Nisu mi bile pune četiri godine kad sam usnio da mi je sa ikone sišao jedan svetac, blijed i okružen cvijećem kao mrtvac i predao mi raspelo koje je njemu dotežalo.

I ništa mi drugo nisi na put dao.

Tebi me je zavjetovala majka moja u času tjeskobe, u jednom od onih časova kad nema ni otkud pomoći i kad su sva vrata zatvorena, osim vrata Tvojih.

Ko je još vidio da se mala djeca tako opremaju u svijet, sa krstom siromaštva i teretom velikih zavjeta? A ipak, Ti si me tako poslao i sa licem oca, koji se rijetko smije, strogo označio put moj.
Pa kako sam mogao biti srećan?

I još sam bio lud i samosvoj, otimao sam se putu i pozivanju, trgao sam u stranu i bio sam kao zlo dijete koje ne spava kod kuće nego bjega, nečisto, sa vlatima sijena na odjelu a pogled ima mutan i nestalan kao nečije pseto.

Kad te nisam vidio sa sobom, mislio sam da Te nema. I ništa nije ostalo što nisam učinio da Ti se otmem, jer je malo ko ljubio grijeh i grešnu radost kao ja. Prolazio sam svijetom i udarao lijevo i desno na vrata tuđih sudbina, ali sva su redom, kao po nekom mučkom dogovoru, bila za me zatvorena. Nasrtao sam uzalud na vrata čovjekova, i poslije sam dugo sjedio krvavih ruku, na kamenu.

Jer kasno sam uvidio, da se ne otvaraju silom.

Nisam mogao shvatiti zašto je za mene svaki čovjek tajna vlažnih treptavih očiju i zašto se pred mojim koracima svaka vrata zatvaraju, kao na tajni znak.

A to si Ti htio da me odbiješ od svijeta kao što se djeca od godine odbijaju od sise: da im ogrkne i da im se ogadi. To si Ti, o strašni, postavljao svoju nevidljivu ruku između mene i svijeta, da me onda inokosna i ostavljena okružiš svojom ljubavi koja boli i posvećuje".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ćiriličar рече

@Панарет Ово је избор због тебе, циљани...читаш погрешну литературу и имаш погрешну методологију приступању проблематици, било којој, вероватно...проблему ма којем се приступа саборно, дакле од суштине, никада од форме. Але нећемо о томе...узгред, ако је истина, онда ценим твој наступ да изнесеш лична нека стања, своја...и нипошто то не омаловажавам, ако се и не слажем...иначе мислим да не могу мрзити човека ни једног...подсети се или прочитај ако ниси Андрића (ја га не штимам много, Црњански ми је ближи), али ово је врх..

"U djetinjstvu mome izabrao si me i označio da idem Tvojim putem.-Nisu mi bile pune četiri godine kad sam usnio da mi je sa ikone sišao jedan svetac, blijed i okružen cvijećem kao mrtvac i predao mi raspelo koje je njemu dotežalo.

I ništa mi drugo nisi na put dao.

Tebi me je zavjetovala majka moja u času tjeskobe, u jednom od onih časova kad nema ni otkud pomoći i kad su sva vrata zatvorena, osim vrata Tvojih.

Ko je još vidio da se mala djeca tako opremaju u svijet, sa krstom siromaštva i teretom velikih zavjeta? A ipak, Ti si me tako poslao i sa licem oca, koji se rijetko smije, strogo označio put moj.
Pa kako sam mogao biti srećan?

I još sam bio lud i samosvoj, otimao sam se putu i pozivanju, trgao sam u stranu i bio sam kao zlo dijete koje ne spava kod kuće nego bjega, nečisto, sa vlatima sijena na odjelu a pogled ima mutan i nestalan kao nečije pseto.

Kad te nisam vidio sa sobom, mislio sam da Te nema. I ništa nije ostalo što nisam učinio da Ti se otmem, jer je malo ko ljubio grijeh i grešnu radost kao ja. Prolazio sam svijetom i udarao lijevo i desno na vrata tuđih sudbina, ali sva su redom, kao po nekom mučkom dogovoru, bila za me zatvorena. Nasrtao sam uzalud na vrata čovjekova, i poslije sam dugo sjedio krvavih ruku, na kamenu.

Jer kasno sam uvidio, da se ne otvaraju silom.

Nisam mogao shvatiti zašto je za mene svaki čovjek tajna vlažnih treptavih očiju i zašto se pred mojim koracima svaka vrata zatvaraju, kao na tajni znak.

A to si Ti htio da me odbiješ od svijeta kao što se djeca od godine odbijaju od sise: da im ogrkne i da im se ogadi. To si Ti, o strašni, postavljao svoju nevidljivu ruku između mene i svijeta, da me onda inokosna i ostavljena okružiš svojom ljubavi koja boli i posvećuje".

Лепо и то је управо оно са чим се бори и сваки геј који је хришћанин, јер је страдање у хомофобичној средини немало.

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, ana čarnojević рече

što se mene tiče, bilo bi najs da se Ronald i Panaret smuvaju i da idemo na svadbu svi sa teme i da se iznapijamo i da pevamo.

 

to je meni hepi end.

Не знам за Роналда, али када су у питању форумаши, мој избор за вечне завете је  @Лазар Нешић

Чак и да не постоји Васељенска патријаршија, требало би је измислити

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...