Jump to content

Zašto se u porodilištima viče na žene

Оцени ову тему


Препоручена порука

@obi-wan Boga  ti obi, ti k`o da si se pet puta porađ`o do sada najmanje, izdominirao si ...

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Aleksandra_A 

I ovo: kako mozes da uopste obavezno razumes zasto neko nesto radi?
To bi znacilo da tog coveka poznajes isto kao sto on sebe poznaje, a priznaces da je to prosto nemoguce.

Mi ne vidimo sta je u drugim ljudima, to samo Nebo vidi, zato nam je Hristos prosto zabranio da se bavimo osudjivanjem drugih.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Снежана рече

@obi-wan Boga  ti obi, ti k`o da si se pet puta porađ`o do sada najmanje, izdominirao si ...

Ovo ti je u najmanjem smesna recenica. Lepo sam napisao ko `oce da cita pazljivo, ko nece nije u obavezi.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Ovo ti je u najmanjem smesna recenica. Lepo sam napisao ko `oce da cita pazljivo, ko nece nije u obavezi.

:smeh2:  

e čovek ne može više ni kompliment da udeli a da se neko ne uvredi.... ne sarađuješ obi 

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Снежана рече

:smeh2:  

e čovek ne može više ni kompliment da udeli a da se neko ne uvredi.... ne sarađuješ obi 

Ne vredi, zamor uzima svoje... em ova vrucina... :0228_hot:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A kako nemaju previše posla i nisu siroti i preopterećeni kada neki načelnik podvikne da mu paze na vezu ili kad tata izvadi ljubičastu za lekara, zelenu za anesteziologa? 

Kako su sve sestrice predivne i puštaju da se pekmezi i kvase usta vodom budućoj majci kada znaju da ispred čeka tata da časti? Onda ih nema premalo, još se nakupi dodatno njih ako je neko lovaran u pitanju, ne bi li pokupile čast?

 

Manite bajke i ,,kako mali Perica zamišlja porođaj''.

Da se žene porađaju onako kako je priroda rekla ovih tema nije ni bilo. Priroda je rekla- gravitacija, za početak. A ne ležeći još zabačena pozadi, vezanih nogu. Aman, gde je logika. 
Indukcija se koristi kada porođaj ne kreće, a beba je u opasnosti, pređen termin etc etc.Ali u našoj mašti. Indukcija se koristi kada njih mrzi da čekaju da se porođaj sam obbavi, jer traje 15 sati nego krknu indukciju na najjače i isteraju bebu za 2 sata. Da li znate koliko boli indukcija bez epidurala? To nije prirodan bol, to nije fiziološki bol. Porođaj je fiziološki bol, indukcija NIJE. Nema pauza između kontrakcija, boli mnogo više. 

Epiziotomija, ah ta epiziotomija, dokazano nepotrebna procedura, u gomili RAZVIJENIH  zemalja se to ni ne radi više, a ja ne znam ni jednu ženu koja je imala vaginalni porođaj a da nije imala epiziotomiju.

Mogu da nastavim da nabrajam.

Šopanje dece sa adaptiranim mlekom jer ih mrzi da mami pokažu kako se doji. Onda dete izađe iz porodilišta, naravno da ga mrzi da sisa kad mora da se preznoji i pomuči, evo ovamo dušu dala flašica samo izleće iz nje. 

Mogu i dalje da nastavim. Ali neću. Koga zanima, taj zna šta je sve pogrešno i na koliko dimenzija.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

Nigde nam Hristos nije rekao (a ni Oci, koji su naknadno do u tancine razvili i odziveli taj etos) - "razumite/promislite zasto vas je neko uvredio, pa onda oprastajte ili vidite da cete da oprostite...", jer je to ocigledni uvod u osudjivanje. Jedino sto je rekao je da neprestano oprastamo svima, koliko zbog tih svih drugih, ono jos i vise zbog nas samih - da otrov ozlojedjenosti i osudjivanja ne ubije nase duse. 

jasno, ali zar ne postoji i druga logika, koja je u skladu sa ovim sto ti kazes, a glasi: "treba da oprostim, sto zbog tog nekog, a ono najvise zbog mene samog, hajde da malo porazmislim o uslovima u kojima me taj neko povredio, pa ce mi i taj oprostaj lakse ici"? mislim da pokusaj da razumemo moze da vodi podjednako cesto i osudjivanju i prastanju, zavisno od nase namere i dobre ili ne tako dobre volje..ali shvatila sam, u sustini mi ne moramo uopste da se bavimo time toliko, bitno samo da ne gajimo ozlojedjenost i lose misli prema drugima, vec da idemo dalje..
 

 

пре 1 сат, obi-wan рече

I ovo: kako mozes da uopste obavezno razumes zasto neko nesto radi?
To bi znacilo da tog coveka poznajes isto kao sto on sebe poznaje, a priznaces da je to prosto nemoguce.

jeste nemoguce, ali zar nije pokusaj da se neko razume pokazatelj nase dobre volje, da ga volimo kao sami sebe? meni prosto osudjivanje uopste nije asocijacija na razumevanje, zato sam te i pitala isprva da mi razjasnis (kao sto i jesi :) ) jer mi nije bilo bas logicno..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, obi-wan рече

Nigde nam Hristos nije rekao (a ni Oci, koji su naknadno do u tancine razvili i odziveli taj etos) - "razumite/promislite zasto vas je neko uvredio, pa onda oprastajte ili vidite da cete da oprostite...", jer je to ocigledni uvod u osudjivanje. Jedino sto je rekao je da neprestano oprastamo svima, koliko zbog tih svih drugih, ono jos i vise zbog nas samih - da otrov ozlojedjenosti i osudjivanja ne ubije nase duse.

Ako u tom svetlu pogledamo uvodne poruke na temi, narocito recenicu "kako je moguće da mi se jedan od najlepših dana u životu pretvori u jedan od najgorih", lako mozemo da vidimo da se radi o zeni koja prosto kao da nije sposobna da oprosti i zagladi bilo sta sto joj neko drugi skrivi ili zgresi (pod uslovom da je prica stvarna, a ne zamisljena/izmisljena za neku publicisticku ili neku drugu potrebu; verujem da ni to nije iskljuceno), nego je centrirana iskljucivo na samu sebe, podvodeci pod svoj uski i daleko nesavrseni sud bukvalno sve i svakog.

Opet kazem - bol je bol, ljudski je zakukati kad nesto boli, ali nije ljudski da svoj dozivaljaj proglasavamo za apsolutni standard.

Da li mozemo da kazemo da ne samo da porodilja iz uvodnog teksta nije oprostila fizicko i verbalno maltretiranje, nego ni mi nismo oprostili porodilji njeno neoprastanje?

  • Радостан 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Aleksandra_A рече

jeste nemoguce, ali zar nije pokusaj da se neko razume pokazatelj nase dobre volje, da ga volimo kao sami sebe? meni prosto osudjivanje uopste nije asocijacija na razumevanje, zato sam te i pitala isprva da mi razjasnis (kao sto i jesi :) ) jer mi nije bilo bas logicno..

Da, tebi nije asocija, ali kao sto se vidi iz pocetka teme - mnogima jeste.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, drvce рече

Da li mozemo da kazemo da ne samo da porodilja iz uvodnog teksta nije oprostila fizicko i verbalno maltretiranje, nego ni mi nismo oprostili porodilji njeno neoprastanje?

Da joj oprostis obavezno, ne smes da zlopamtis!

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prema meni su bili sasvim korektni. Nije bilo nikakvog zlostavljanja, vikanja, videli su da sam kukavica i ponašali se shodno tome :D. Prošla sam sasvim ok u Kg-u.

Ali onaj prvi put u Bg-u koji se nije najsrećnije završio...OMG kakvih sestara ima :dry:. Ja razumem da je njima sve to svakodnevica i da nisam tu da bi me neko mazio, ali daaaj, nemoj da si drkoš, neka osnovna ljudskost treba da se podrazumeva ako se bave medicinom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Santi рече

A kako nemaju previše posla i nisu siroti i preopterećeni kada neki načelnik podvikne da mu paze na vezu ili kad tata izvadi ljubičastu za lekara, zelenu za anesteziologa? 

Kako su sve sestrice predivne i puštaju da se pekmezi i kvase usta vodom budućoj majci kada znaju da ispred čeka tata da časti? Onda ih nema premalo, još se nakupi dodatno njih ako je neko lovaran u pitanju, ne bi li pokupile čast?

 

Manite bajke i ,,kako mali Perica zamišlja porođaj''.

Da se žene porađaju onako kako je priroda rekla ovih tema nije ni bilo.

:skidamkapu:

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

tema je vrlo jasna i konkretna...ne treba ici u neku bespotrebnu sirinu...nije potrebna nikakva filozofija...

uz svo duzno postovanje nasim "kolegama", mislim da su o ovoj temi kompetentne da pricaju samo zene koje su bile na porodjajnoj stolu...znaci, onaj ko je licno doziveo neku situaciju moze o istoj i da prica...ovako mozemo samo da teoretisemo...a svi znamo da je teorija jedno a praksa sasvim nesto drugo...

otkud apriori odbrana medicinskog osoblja a sa druge strane - porodilje su razmazene itd...kao sto se nalaze opravdanja za medicinsko osoblje, jos vise ih treba naci i za porodilje...nikad jos nisam cula da je neka porodilja sutnula lekara ili babicu, ili je vikala na njih a sto bi ponekad imalo opravdanje jer znam veliki broj zena koje su imale veoma teske i dugotrajne porodjaje...lekari i babice su svakodnevno u takvim situacijama, to im je posao, a dosta zena se samo jednom nadje na porodjajnom stolu...pa ko treba da ima vise iskustva, razumevanja ..?

naravno, ne zelim da generalizujem stvari, ali ja sam do sada cula mnogo vise losih iskustava...

i mislim da tu nema mesta stavu da treba trpeti...koga i sta? nekoga ko se na tebe dere, vredja te  u takvom trenutku ..dovoljno je sasvim trpeti bolove, a neadekvatno ponasanje medicinskog osoblja nikako...iako moram da dodam da smo sve (koje nemamo ili nismo imale ili necemo imati "vezu'') na zalost prinudjene da i to prodjemo...pa onda bar mozemo i da nesto kazemo na tu temu...:)

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 27.7.2019. at 17:55, JESSY рече

nekoga ko se na tebe dere, vredja te  u takvom trenutku

Ma da, užas! U nekoj normalnoj zemlji ne bi smele da pomisle na takvo ponašanje, zato po Njemačkama ima da se smeškaju... ##### im materina :dry:.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...