Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему


Препоручена порука

Људи, спрдам се. Овде сам у Роми са женом и ђецом. Но, како су неки почели да спекулишу о мом статусу, рекох да им додам једну жлицу вегете!:))12:smeha::))

Морао сам ово да болдујем да неко случајно не прескочи...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Zoran Đurović рече

Људи, спрдам се. Овде сам у Роми са женом и ђецом. Но, како су неки почели да спекулишу о мом статусу, рекох да им додам једну жлицу вегете!:))12:smeha::))

Морао сам ово да болдујем да неко случајно не прескочи...

Eto a ja taman hteo da te primim kod mene u eparhiju. ;)  Mislim nešto, nasikira se ova sestra Tamo Daleko, pa reko da joj uskratim sikiraciju. Ti lepo dođeš kod mene i ja te naučim da se fino ponašaš prema njoj i ostalim našim milim  i dragim i predragim sestricama, zaljubljenim u našeg velikog pesnikka, likovnog umetnika i td. Sada si mi pokvario planove.  :))12:smeha::cheesy3:

Nego ja tebi da predložim nešto: ajde da se ti fino pokaješ i izviniš vladiki Maksimu i on te lepo primi u svoju eparhiju i onda da zajedno harate našim teološkim prostorima. To bi bio neviđeni tandem. Šta kažeš na tu ideju? 

 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Što nisi ćutao još malo?  

Pokvari zabavu 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, Isusovo magare рече

Čekaj,znači koliko ja shvatih rastajete se sa ženom?!Znala sam da Je Čudak al' baš toliki..

"Što Bog spoji neka čovjek ne razdvaja"

I šta sad znači li to da što Bog spoji On može i ima pravo razdvojiti??!:cmizdrenje:

Magarence, pa ti si  nasela na trik. :gleda: :uraaaaaa: Ma daj razveseli se! Šali se on! 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Zoran Đurović рече

Људи, спрдам се. Овде сам у Роми са женом и ђецом. Но, како су неки почели да спекулишу о мом статусу, рекох да им додам једну жлицу вегете!:))12:smeha::))

Морао сам ово да болдујем да неко случајно не 

Toliko sam se sinoć nasekirala,razmišljala..pa Bože zar stvarno to tražiš od ljudi..pa kako pa zašto..baš me nekako uzdrmalo,ne znam što sam to toliko doživjela,možda jednostavno jer i sama imam Obitelj i to mi je svetinja..

ajd dobro idemo dalje oprostit ću Vam ali za pokoru molite za mene..:stidljiv:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Trifke рече

Magarence, pa ti si  nasela na trik. :gleda: :uraaaaaa: Ma daj razveseli se! Šali se on! 

Šuti,šokirao me više nego predsjednica Kolinda što se napila na dan "Oluje"..

Bože moj,Bože moj zašto si nas ostavio?!7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Zoran Đurović рече

Људи, спрдам се. Овде сам у Роми са женом и ђецом. Но, како су неки почели да спекулишу о мом статусу, рекох да им додам једну жлицу вегете!:))12:smeha::))

Морао сам ово да болдујем да неко случајно не прескочи...

Ето, а ја ти спремијо најбољу икону да те даривам, како сам само наиван!  А сједа глава.  Што се мене тиче покусо сам са задовољством, и увјек ми је жао кад се неко монаши, овај пут ми је било драго.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Golub рече

ево, да припомогнем: Черногорский алфавит  https://ru.wikipedia.org/wiki/Черногорский_алфавит 

ај ово напиши на црногорском можда на њему ово није толко издајнички ко на српском

Danas  Синод скида владику Максима са факултета   Page 38   Актуелна дешавања у СПЦ   Живе Речи Утехе.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, Golub рече

ево, да припомогнем: Черногорский алфавит  https://ru.wikipedia.org/wiki/Черногорский_алфавит 

ај ово напиши на црногорском можда на њему ово није толко издајнички ко на српском

Danas  Синод скида владику Максима са факултета   Page 38   Актуелна дешавања у СПЦ   Живе Речи Утехе.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Стаљиново унуче рече

ај ово напиши на црногорском можда на њему ово није толко издајнички ко на српском

Danas  Синод скида владику Максима са факултета   Page 38   Актуелна дешавања у СПЦ   Живе Речи Утехе.png

Пошто видим да се правиш луд, или ти ноге смрде, ево превод са руског на црногорски: 

Ђедо Христа и српство издати неће, живи били па видели!  и Ђедо зна следеће: 

,, Руси су непоновљиви и имају мисију.  Мислим да ће у свеправославном свету последња реч припасти Русима, а ја молим Бога да је они са страхом изговоре. Вартоломеја је ђаво у старим годинама ухватио за ребра. Њему се ближи кончина, али ђаво га је преварио. Он је горд човек. Помислио је да је главни, заборавивши да је први онај ко је најмањи. Код Христа он није главни.''

 

"Господ је неизрециво милосрдан, али нам се даје у мери у којој смо ми, надарени неограниченом слободом, спремни да Га примимо"

Архимандрит Софроније

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Golub рече

Пошто видим да се правиш луд, или ти ноге смрде, ево превод са руског на црногорски: 

Ђедо Христа и српство издати неће, живи били па видели!  и Ђедо зна следеће: 

,, Руси су непоновљиви и имају мисију.  Мислим да ће у свеправославном свету последња реч припасти Русима, а ја молим Бога да је они са страхом изговоре. Вартоломеја је ђаво у старим годинама ухватио за ребра. Њему се ближи кончина, али ђаво га је преварио. Он је горд човек. Помислио је да је главни, заборавивши да је први онај ко је најмањи. Код Христа он није главни.''

 

и опет нешто на црногорском...оно што си напсиао на српском да поновимо

Danas  Синод скида владику Максима са факултета   Page 38   Актуелна дешавања у СПЦ   Живе Речи Утехе.png

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Zoran Đurović рече

Људи, спрдам се. Овде сам у Роми са женом и ђецом. Но, како су неки почели да спекулишу о мом статусу, рекох да им додам једну жлицу вегете!

Ček malo. Nema sprdanja.
Taknuto-maknuto. Ne mogu sada da pišem kontravezno pismo Francisku i kao avva se šalio.
Il' ideš u episkope ili u bskupe, pa kad si avva da budeš ne samo velečasni nego da te vikamo "eminencijo".
A ko zna šta donosi dan, a šta noć, pa te na sledećoj konklavi za papu izaberu.
Već imam scenario... dodjem u Rim, a tamo me dočekuje garda, crveni tepisi, papa Avgustin, kafica, ladno pivo i misteriozna zelena torba o kojoj bruji vaseljena..... :navijanje::skidamkapu::cheesy3:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, [email protected] рече

Ček malo. Nema sprdanja.
Taknuto-maknuto. Ne mogu sada da pišem kontravezno pismo Francisku i kao avva se šalio.
Il' ideš u episkope ili u bskupe, pa kad si avva da budeš ne samo velečasni nego da te vikamo "eminencijo".
A ko zna šta donosi dan, a šta noć, pa te na sledećoj konklavi za papu izaberu.
Već imam scenario... dodjem u Rim, a tamo me dočekuje garda, crveni tepisi, papa Avgustin, kafica, ladno pivo i misteriozna zelena torba o kojoj bruji vaseljena..... :navijanje::skidamkapu::cheesy3:

nesto ovako

 

:))

„Бојим се Бога који је високо и гледа. Бојим се и човека који нема Бога!”

                                                                                 Византијска пословица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 44 минута, The Godfather рече

Avva izrece sam sebi prorostvo, a da nije ni svestan :))

Ako si se sprdao za Boka - River 4 : 2 , e onda vec imamo problem :))

За Бока нисам! Јави ми кад играју па да и ја ставим неки динар!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...