Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 13 минута, 1ОдТребињскихТамбураша рече

I zasto sam ja sada "poslat od nekoga", aovaj "Svetilan" nije?

CIA snjaka CIA 

Eksapostilare-nema veze sa tobom, nego vidim da si ti nov

Ja pratim Pouke vec sest godina, ali nisam se registrovao, jer smatram da nista ne mogu korisno da uradim pisanjem ovde. Sad sam se registrovao da bih ipak tek nesto napisao.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Έξαποστειλάριον 

Цитат

Prastaj brate. Moj ti je savet u svoj ljubavi, da posetis oca i porazgovaras o svemu sto se desava. 

Ако мислиш на мог духовног оца, архимандрита Нектарија Татарина - био сам већ и поразговарао. Он Максима познаје још као дечака. Хвала ти на бризи. Ја знам кога волим и за кога се Богу молим. Знам шта ми је светиња које се никада нећу одрећи ни пред Богом ни пред људима - човек а не оно што говори (слагао се ја са тим или не).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, Zoran Đurović рече

Детаље не бих износио, али имам цео досије. Жалосни људи. Срећа да их никад нисам упознао. 

Slušaj, a da ona ovo ne odrađuje popu parohiju u USA? ;) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Έξαποστειλάριον рече

Ja pratim Pouke vec sest godina, ali nisam se registrovao, jer smatram da nista ne mogu korisno da uradim pisanjem ovde. Sad sam se registrovao da bih ipak tek nesto napisao.

Тако одговарају сви требињски тамбураши.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, The Godfather рече

Otkud ti znas da je kukao? Na forumu si od pre 2 sata? 

Предосећам мач...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Zoran Đurović рече

Тако одговарају сви требињски тамбураши.

 

Da ne bih uticao na skretanje sa teme, odgovoricu ti Avo sto krace mogu. Nemam veze sa Trebinjem i celim klanom okupljenim oko njih. Ne pripadam raznim strujama po Crkvi. Vidim sta se desava i da je jako lose to sto rade isti za koje me smatras. Pogubno je po njih, ali jos gore po one koji ih slepo slede. No ipak i pored toga sto rade Maksim, Grigorije i ekipa, ne mogu da pljujem tek tako. Zato nisam hteo da pisem. A i opet se vracam u ilegalu, pa ako mi dodje opet napisacu tek nesto. Blagoslovi!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 58 минута, Zoran Đurović рече

Тако одговарају сви требињски тамбураши.

 

Теби се само тамбуре привиђају. Мора да је добро то римско пиво. Знам, пробао сам. Јес да су ме Жабари одрали 6 евра за малу криглу, али је било добро. :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 26.7.2019. at 12:50, Панарет рече

в. Максим је ретко даровит човек: теолог, иконописац/сликар, појац, владика и монах...и веома леп!

 

On 26.7.2019. at 13:41, ana čarnojević рече

ako cemo po ljepoti , ljepsi je Grisha. njega i drugosrbijanke po tviterima vole. ako cemo po junastvu, opet Grisha. ako cemo po pisanju... Grisha. 

ako cemo po pojanju, Maksi nema ravna. kad pise povezuje stvari lepo, ali ne roni bas nesto.

ako cemo po teologiji i slikanju, onda Ava. 

Кажу да је Арије био невероватно леп, да је анђеоски појао и да је био један од најобразованијих свога времена. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Леон Професионалац рече

 

Кажу да је Арије био невероватно леп, да је анђеоски појао и да је био један од најобразованијих свога времена. 

i pratilo ga preko 300 devica  i td i td itd 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Trifke рече

i pratilo ga preko 300 devica  i td i td itd 

па да, није ни чудо што је одлепио... ко би остао нормалан од тога...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

па да, није ни чудо што је одлепио... ко би остао нормалан од тога...

 

Pa to i ja pričam. Nema jeresi a da keks nije upleten u to. ;) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма шта ми булазнили овде, ствар је озбиљна, ево зашто: ја то не гледам у контесту Максима. Цркву надахљује Дух, а циљ се зна - привести све Христу. МИ, православље, још аутекефалци не моземо 10% народа крштеног свог да оцрковимо. Дакле слаба жетва. Даље и шире, тзв. проблем јурисдикције - позивати се на каноне (кад не сније смело пипати у другу епархију и парохију) од прије 1500 година, а ми имамо потпуно глобалан свет, и имамо миграције (не мислим на Соросеве Арапе) људи као никада, и имамо свуда ван помесних цркава "дијаспору" и ту преклапање.

Рецимо бивши Јован: Митрополит загребачко-љубљански и целе Италије. Испада да је Ватикан православни, а да нема и других православних црква, руса, грка, румуна....дакле Хаос.

Крит, Украјина....то су музања детете које оће да прохода, и онда разбије нос. У ТОМ контесту ја гледам Максима и његове несмотрености. Поента је да Црква, а није Максим Црква, није способна да одговори проблему - треба уредити васењену, треба Сабор васељенски, треба одговорити изазовима.

 

То је један жестоко крупан пробелем, а одговор је ућасно лож. Амфилохије осликао сабор пре него се десио, ено га на фресци....не знам шта ће са онима који нису били? На страну сад шта се десило доле

 

Други проблем, још већи можда: ми имамо надирући сатанизам. Срећом поко је либерални капиитализам економски (колика срећа кад може сутра рат бити), али јасно надираље сила пакла, да се Црква збија у ћошак. Ајде нека ЗУЦНЕ и један поп у Немачкој и шведској, нек иде и мисионари и прича како је педерастија грех. Па иде у затвор. Дакле Цркви се полако "завезује" језик. Ено ЦГ приморска, слабо помиње СПЦ, ко вели ајде да не саблажњавамо народ.

Карл Билд, гласноговорник Билберга давно изјавио: правосславље је горе од ИСИЛа. Онда Фанер будалеше...каква еклисиологија, то Теша тешановић зна пта је, које анализе Милојкова.

Дакле, АКО епископат и СПЦ и васењене не крене озбиљно и братски да решава ствари - биће раскола, биће и крви. НЕ МОЖЕ Духа нико зауставити. какво је стање у васењени: исто као када би се један владика, био ревностан, уморио и укомодио, а када? БАШ кад сатанизам доживљава врхунац....дакле у з'о час. Људи Црква НЕМА храбрости, прећуткује да сведочи отворено Истину и Јеванђење, не-ма! Напади се стежу, а Црква попушта и постаје "шлихтарош". дарвинизам? Драги Максиме, јел оћеш Соњу Лигхт да оцрковиш а вамо у Беогрраду 2% људи на литургији...бре немој да се ЗЈБ. И на крају, СПЦ је ИЗОПШТИЛА лаике из мисије Цркве. 4о владика, попови и богослужење.

У мисију Цкрве треба укључити сваког ко је оцрковљен, и мисија се мора проширити. Ми имамо на литургији скуп индивидуа, одслуши поп своје, поклали смо се око причешћивања, неко вако неко нако, и ајмо свако кући

 

Људи реко нам је Ткачов у по Србије: какво је то православље где се сваког дана у храмовима не слући литургија? Ало, у Београду само у вазнесењској се служи. У Москви од 15 милиона сваки парохијски храм служи литургију сваки дан. Шта је нама...и сад о дарвину да разглбамо. Па побогу то је ван сваке памети.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...