Jump to content

Danas: Синод скида владику Максима са факултета

Оцени ову тему


Препоручена порука

Управо сада, 1ОдТребињскихТамбураша рече

Pa sta? Negativno oceni i ti moje. Nema uvrede, teskih reci itd.

Не оцењујем напамет поруке негативно већ само оне за које мислим да треба негативно да оценим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Жика рече

Шта мислиш да ли је неко послао или сама ради?

Nije je niko poslao. Pogledaj malo kako je agresivna u odgovorima. Ima tu svega alii mislim da je Pevac rešenje! ;) 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Александар Милојков рече

Ти у старту машиш са тријадологијом, зато и изводиш овакве импликације (а то изгледа, нажалост, ради тренутно и Цариград). Отац није индивидуа, сам за себе постојећи, па да га неко "прво" пита да ли ће узроковати Сина и Духа.

Јасна је твоја примедба, али ваљда је јасно шта сам хтео да питам. Црква ипак није равна еманентном постојању Тројице, потребно је да се Цркве умножавају по историјском следу, и немогуће је истовремено.

Сведоци смо више пута изнетих тврдњи од стране Патријарха Вартоломеја да Цариград јесте некаква општа Мајка Црква, да кроз њу настају друге Цркве, итсл. Зар није подлога свему томе управо идеја примењивања примата из унутрашњег живота Св.Тројице на црквени примат?

Јасно је свима, ваљда, већ од давнина, да је улога примата заснованог на ,,очинству", заправо израз љубави и јединства, слободе и послушности. Никакве ту диктатуре нема. Међутим, неповерљивост инсистирању тог принципа долази данас до изражаја због злоупотребе и могућности да ,,први" самовољно производи друге аутокефалне Цркве.

Драго ми је што хоћеш да разрадиш то питање примењивања тријадологије на еклисиологију, али само да знаш, препричавањем досадашњих ставова Зизјуласа и других нећеш моћи донети ништа ново.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Έξαποστειλάριον рече

@Александар Милојков

Prastaj brate. Moj ti je savet u svoj ljubavi, da posetis oca i porazgovaras o svemu sto se desava. Malo je doktorsko zvanje uticalo na tebe. Previse licno shvatas sve sto se tice ep. Maksima. Maksim je malo zastranio i nije dobro. Zao je i meni sto je tako. Zaista je dobar i kao profesor na predavanjima, a i u odnosu sa studentima, no ipak ga je gordost pojela. Sve je to samo plast kojim se pokrio. Gde su puna usta ljubavi, nje tu nema. A mislim da su on i oni oko njega trenutno u tome. Prastaj

I zasto sam ja sada "poslat od nekoga", aovaj "Svetilan" nije?

CIA snjaka CIA 

Eksapostilare-nema veze sa tobom, nego vidim da si ti nov

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Жика рече

Шта мислиш да ли је неко послао или сама ради?

Психуља је попадија Душица. Сада враћају Иринеју за све што им је помогао. Није Јуда једном живео, него је модел. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Психуља је попадија Душица. Сада враћају Иринеју за све што им је помогао. Није Јуда једном живео, него је модел. 

Jeste. Vidi se.

A kukao si, sa pravom, kada je tvoja popadija ovde pominjana. A sada sebi dozvoljavas da pominjes tudju zenu. Jadno i bedno

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Психуља је попадија Душица. Сада враћају Иринеју за све што им је помогао. Није Јуда једном живео, него је модел. 

Pa šta taj njen pop radi? Što ne obrađuje ovo i ne smiruje? Znaš onu latinsku: bonus .... paxum domus. :))

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

Pa šta taj njen pop radi? Što ne obrađuje ovo i ne smiruje? Znaš onu latinsku: bonus .... paxum domus. :))

A sto ti nisi obradjivao svoju kad je bilo vreme? Kad umes da se smejes drugome. Sto znaci nisi svoju obradjivao, nego si pobego u manastrir

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Trifke рече

Pa šta taj njen pop radi? Što ne obrađuje ovo i ne smiruje? Znaš onu latinsku: bonus .... paxum domus. :))

Као Јефимија коментарише и на Стању ствари. Ово су "верници". На њима се остварило Иринеју оно народно: Храни куче да те уједе.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Zoran Đurović рече

Психуља је попадија Душица. Сада враћају Иринеју за све што им је помогао. Није Јуда једном живео, него је модел. 

Ко је она?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

Као Јефимија коментарише и на Стању ствари. Ово су "верници". На њима се остварило Иринеју оно народно: Храни куче да те уједе.  

To je lekcija koju moramo ceo život da učimo. 

 

"Лажно смирење је смирење које има потребу да се покаже. На првом месту, то је смирени изглед (кад кроз понашање и изглед глумимо смиреног човека). Као друго, то је коришћење "смирених" речи и фраза: човек говори о себи да је велики грешник и гори од свих, а ако га у реалности неко увреди он се одмах буни и врло ревносно брани своја права. Као треће, лажно смирење се показује у томе што човек понавља неке научене смирене фразе, рецимо изреке Светих о смирењу, сматрајући да он мисли тако искрено, док смисао тих изрека уопште не долази до његовог срца."

Схиархимандрит Авраам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Жика рече

Ко је она?

Детаље не бих износио, али имам цео досије. Жалосни људи. Срећа да их никад нисам упознао. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...