Jump to content

Писмо митрополита Амфилохија митрополиту Онуфрију, предстојатељу УПЦ

Оцени ову тему


Препоручена порука

Извор: https://vzcz.church.ua/2019/07/17/mitropolit-chornogorskij-amfiloxij-poyasniv-predstoyatelyu-upc-svoyu-zustrich-z-predstavnikom-pcu/?fbclid=IwAR1jsqnI92LIUnCNDpcE_eUJ5ONDIo3b6H43T92xydLaEypKJwNZ3reAklU

Одељење спољашњих црквених веза УПЦ објавило је данас на свом сајту писмо које је митрополит црногорско-приморски Амфилохије упутио митрополиту кијевском Онуфрију.

У писму се објашњавају околности сусрета митрополита Амфилохија са представником "ПЦУ" Евстратијем Зорјом у Цетињском манастиру.

Митрополит наводи да је био обеспокојен "саслуживањем" црногорског расколника Бориса Бојовића са митрополитом француским Емануилом и јерархијом "ПЦУ" 25. маја о.г. у Кијеву. Због тога се обратио васељенском патријарху Вартоломеју, након чије интервенције је добио и извињење митрополита Емануила и поглавара "ПЦУ" Епифанија Думенка, које је на Цетиње донео Зорја.

О свему томе одмах је обавештен патријарх српски Иринеј и чланови Синода СПЦ на седници 26. јуна о.г.

Митрополит Амфилохије је поновио митрополиту Онуфрију да је позиција СПЦ о украјинском питању непромењена, и да она, као и већина Помесних цркава, тражи свеправославно решење, које би уважило факт да је Руска православна црква мајка православног народа Украјине.

Page_1.jpg

Page_2-720x1024.jpg


View full Странице

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 343
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

пре 26 минута, Kajzer Soze рече

Братије,

Шта после овога није јасно? Митр.Амфилохије је објаснио зашто је примио Украјинске расколнике, јасно и гласно.

У ствари, ако пажљиво читаш, написао је о чему су разговарали (без неких детаља које су расколници навели ако се добро сећам). Није написао зашто их је примио тј. зашто су имали протокол као да су канонска Црква а не глумци расколници, и тиме им непотребно дао на значају.

Баш због тог придавања на значају расколницима имамо (тек) сада ово писмо. Јер чему оно ако је то била сјајна и феноменална дипломатска акција? Онуфрије није  знао за ту сјајну акцију па мора да му се (тек сада) црта?
 

пре 4 минута, ana čarnojević рече

on mora da napise posebno pismo za Pouke... i da odgovori na sva pitanja i nedoumice

Уопште не мора, далеко било, али ни људи којих се то тиче не морају да се одрекну својих питања и недоумица. Све испитујте добра се држите, рече ап. Павле.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, ana čarnojević рече

Vladane brate sta da ti kazem...ti si danas nasao osam spinova u dve prostoprosirene recenice.

ispituj ti, dobro je to...

Седам драга сестро, седам... :)  А и шта сам ја крив што је човек имао инспирацију да ме опањкава? jooojНаишло му, не замерам, шта ћеш...
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што је назанимљивије јесте да је Амфилохије толико бахат, да мисли да ће му све проћи, па не обраћа пажњу на детаље.

Хронологија иде овако, по до сада доступним информацијама.

 

Прво се у суботу  22. јуна чуо с Епифинијевцима, договорио састанак да дођу у уторак 25. јуна, то је рекао сам Зорја Евстратије Украјинац.

у понедељак 24. јуна Епифаније му је написао писмо, тако пише на писму

25. јуна у уторак је био састанак са Евстратијем

26. јуна је био Српски Синод на коме је он наводно известио  о свему.

Амфилохије тврди да се он жалио Вартоломеју, да је Вартоломеј наредио Епифанију да пише писмо (кад?) и да му је Зорја донео писмо.

На страну све нејасноће у датумима, јасно је да постоји жива комуникација са Фанаром, мимо Београда.

Постоји  такође вероватноћа да је Зорја слагао да се договорио у суботу да се сретну у уторак. Међутим, шансе за то су мале.

 

Писање писма на руском је тотално бесмислено. То једино он и Иринеј раде, јер мисле да могу испресионирати некога познавањем матерњег језика. Међутим, испадају бедници, јер је пракса да се пише на свом језику плус превод. Није ни Вартоломеј писао Милу на "матерњем", нити је Епифаније писао на српском. Ови наши као деца улизице учитељици у школи, види шта ја знам.. Ко нас води, добри смо.

Осим тога, писање писма након што су те сви провалили, и развукли по форумима је бедно. И то са 3 недеље закашњења. Могао му је послати писмо у на Божић.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bubu Затечен сам, за потпуно новог члана очекивао сам да прочитам текст новог трола, али, ето, има људи који се потруде да ову причу сместе у смислен и хронолошки оквир. Добродошао.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Kajzer Soze рече

Ovaj Bubu je Djurovicev trol

Јесте, види се, у целој поруци га хвали и брани, исто је исхвалио и Иринеја, а о Амфилохију какве је све гадости рекао (или рекла, извињавам се ако грешим) то је тек страшно... Ботовима :) 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Bubu Видим да се смејеш па да се оградим и извиним ако сам погрешно претпоставио да си мушко. Не мораш ти да се изјашњаваш о свом полу, наравно, него чисто да не испадне да правим неке разлике, да ме неко не тужи случајно :) 
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Bubu рече

Оно што је назанимљивије јесте да је Амфилохије толико бахат, да мисли да ће му све проћи, па не обраћа пажњу на детаље.

Хронологија иде овако, по до сада доступним информацијама.

 

Прво се у суботу  22. јуна чуо с Епифинијевцима, договорио састанак да дођу у уторак 25. јуна, то је рекао сам Зорја Евстратије Украјинац.

у понедељак 24. јуна Епифаније му је написао писмо, тако пише на писму

25. јуна у уторак је био састанак са Евстратијем

26. јуна је био Српски Синод на коме је он наводно известио  о свему.

Амфилохије тврди да се он жалио Вартоломеју, да је Вартоломеј наредио Епифанију да пише писмо (кад?) и да му је Зорја донео писмо.

На страну све нејасноће у датумима, јасно је да постоји жива комуникација са Фанаром, мимо Београда.

Постоји  такође вероватноћа да је Зорја слагао да се договорио у суботу да се сретну у уторак. Међутим, шансе за то су мале.

 

Писање писма на руском је тотално бесмислено. То једино он и Иринеј раде, јер мисле да могу испресионирати некога познавањем матерњег језика. Међутим, испадају бедници, јер је пракса да се пише на свом језику плус превод. Није ни Вартоломеј писао Милу на "матерњем", нити је Епифаније писао на српском. Ови наши као деца улизице учитељици у школи, види шта ја знам.. Ко нас води, добри смо.

Осим тога, писање писма након што су те сви провалили, и развукли по форумима је бедно. И то са 3 недеље закашњења. Могао му је послати писмо у на Божић.

 

I, sta na kraju posle svih analiza....sta, Amfilohije priznaje tu 'UPC', koja je poenta... i ovaj jezik koji koristis bre brate za episkope crkve a prva ti poruka na forumu,.... mislim ono lepo si kreno' :dobro: :D,....bedno, bednici, ulizice, bahat, ne_shvata..... 

"Митрополит Амфилохије је поновио митрополиту Онуфрију да је позиција СПЦ о украјинском питању непромењена, и да она, као и већина Помесних цркава, тражи свеправославно решење, које би уважило факт да је Руска православна црква мајка православног народа Украјине."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Bokisd рече

I, sta na kraju posle svih analiza.

У Црну Гору се за такве као ти говорило: Не умије ни вола у гузицу да убоде!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Bubu рече

Амфилохије

A tko je on?

Tvoj drug?

Poznanik?

Sabrat-lola iz mnogih kafanskih "dešavanja".

AMAN! Čovek je arhipastir SPC, te mu se tako i kroza tekst obraćaj! Hvala

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Проблем је што се не поклапају датуми, и проблем је што по Уставу СПЦ, Патријарх представља Цркву и има комуникацију са другим Црквама, Државом итд, а не "Глава" још увек непроглашене Православне цркве у Црној Гори. По СПЦ Уставу, Амфилохије је само један од четри потпуно равноправна епископа тамо, никакав поглавар, предстојатељ или било шта.

Поп који комуницира са неким другим владиком јада му се, и преноси шта се дешава у Епархији, обично се сматра шпијуном и надлежни епископ га мрзи и прогони. Сабери два и два.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја се њему не обраћам упоште, он се зове Амфилохије, нисам му ја дао име. У интернет комуникацији је потпуно нормално да се људи називају именима, а не титулама.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Zoran Đurović рече

У Црну Гору се за такве као ти говорило: Не умије ни вола у гузицу да убоде!

Pa, sta, koja je poenta,.... muva nesto i to je dokaz da ce na kraju da prizna ovu tkz. 'UPC'..... ili  ce da napravi raskol, da ce da odcepi Mitropoliju, da ce da pravi paralelni sinod,.... da li to sledi iz ovog pisma i rekonstrukcije... pravo da ti kazem nisam ni procitao tacnu rekonstrukciju, potpuno nebitna za pricu,.... javio se Amfilohije i napisao da je Onufrije deo RPC i da samo sve Pravoslavne crkve mogu da nadju i svepravoslavno resenje, sto je na kursu nase SPC.... i, no problemo'....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...