Jump to content

Зоран Ђуровић: Контроверзна писма митрополиту Амфилохију

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 3 часа, מתושלח рече

Жао ми је што се Партријарх не оглашава, мислим да зна црњу и гору истину него ми.

Pa da na tebe pošalju kauboja sa pištoljem ni ti se ne bi oglašavao!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 706
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 2 часа, The Godfather рече

Pre 2 dana je bila prica od strane jednog gdina - rekao mitropolit ( parafraziracu ) - Pustite o.Zorana nek laje, to je ludak itd...da bi danas culi od jednog grugog gdina da Avva treba da pozove tel, da ce mu ovaj sve istinu reci, ipak je Avva njegovo cedo, voli ga...

Msm, prosto da covek ne poveruje...

Ovo treba više puta citirati

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Milan Nikolic рече

Све би било безопасно да Зокијеви противници не узимају у уста Бачког, а ту и тамо попљују и Русију. То упозорава.

To samo govori da oni jasno postavljaju stvari. Tačno znaju ko im je problem, pretnja i protivnik. Za razliku od većine koja i dalje umišlja o nekoj Lohijevoj veličini koju su isto ovi spineri podgrevali decenijama unazad.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Леон Професионалац рече

Свакако по територијама. И једно и друго су територије. Дати аутокефалију где има смисла није проблем.

Многе се не подударају, а многе се и подударају, зато кажем што да не ако је на корист Цркви. Највећи је проблем тако где постоје две, три и пет јурисдикција, као што је у Њујорку или у Бечу. 

Da li je na korst crkvi razvaliti crkvu i staviti je pod kotrolu stranaca?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Zoran Đurović рече

Дај нам доказе за тајна састајања Буловића или ћеш бити банован. 

Ne može biti banovan za ove insinuacije, jer ni ovo drugo što se ovde piše nije potkrepljeno dokazima. Sve su samo spekulacije. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 минута, Goran Likić рече

Da li je na korst crkvi razvaliti crkvu i staviti je pod kotrolu stranaca?

Ко говори о томе? 

  • Свиђа ми се 1

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, Kajzer Soze рече

  Какве глупости теби падају на памет. Шта велиш, послао Митрополит ону будалу да убије Патријарха? Добра фора али седи-један!!:lupaglavu:

Nije to metod mitropolita, zna se ko je don dole kod vas. 

Poslali su poruku patrijarhu. Jasnu poruku. 

Naravno da su uzeli budalu, da bi ti i tebi slični mogli posle da pričate kako je to sve slučajno i da je lik budala, ali i pored toga poruka je vrlo jasna. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Борите се да уђете на уска врата; јер вам кажем: многи ће тражити да уђу и неће моћи.“ (Лк. 13:24)

“Уђите на уска врата, јер су широка врата и широк пут што воде у пропаст и много их је који њиме иду, јер су уска врата и тесан пут што воде у живот, и мало их је који га налазе" (Мт.7.13-14).

 

4684FF91-66BA-42C8-ADF1-34F6CAE036E3.jpeg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Goran Likić рече

A kako zamišljaš da bi funkcionisala ta federacija crkava? 

Каква федерација? Мислим да не разумете о чему се ради. 

  • Свиђа ми се 1

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Леон Професионалац рече

Власи су своји а отприлике су сад чак и већина Румуни. Преко 2/3 Румуније је била Влахија, Румуни су их превеслали и сада их нема у Румунији, све су Румуни. Власи су старији од Румуна. Ето, и та нација је настала а није је било. Једноставно, нације настају у нестају. А шта ће са нама бити... 

Румуни су старији од Влаха. Јесте да је 2/3 старе Влахије данас Румуниј. Власима у данашњу Румунију је најпознатији главни град био Трговиште јер нису били скроз латинизовани, иако су их често мењали у зависности од кнеза који би код себе правио престоницу.

Они су код нас доживели судбину свих насилно створених нација типа Османског балкана или аустроугарског, југословенског... Али Власи су били свугде где је био Римски император, као полатињени домородци, робови, радници, војници, сточари, граничари... Велш као део Велике Британије је енглеска реч за влахију. За разлику од Гала, од којих је такође остала велика област Галиција у Пољску, Португал, Шпанију од пре доласка Римљана.. Чак је и Митрополит Амфилохије по пореклу Гал (и то једни од ретких преживелих геноцид од барбара, у данашњу Турску, овековечен пре Н.Е. скулптуром "Страдали Гал"), што се утврдило на ДНК тестирању од стране Портала Порекло (има на њихов сајт где су тестирали пар блиских рођака од Амфилохија). То је интересантна прича о братимљену гала, илира и трачана (који су преко 70% наше ДНК у СРБ.) који су понекад малтретирали Грке, Грци су то све забележили и сачували до данас12:smeha:.  Са тим да морамо славјане повезати са Трачанима и Илирима, јер одговарају записима о трачанима као најбројнијег народа, док Славјани по Руским (Новгородским) хроникама се одвајају од Словена и Славјани би били Ми, Руси, Белоруси, Украинци, док су Пољаци, Чеси, Словаци, РУсини... словенског порекла. Данас смо сви словени и нема тих подела.

Него, што се Румуна тиче. Варвар-Барбар, касније и једно време, Римљанин-Латин, ти је била реч за људе ткз. семитског порекла у Европи. А Румуни прави који су неких 25% Румуније по генетичкој процени, су блиски етнички рођаци оснивача Рима. ако погледаш старије карте, тај део Румуније је био насељен варварима. А град Рим су основали варвари такође на место старих абориџина које су потукли Етрурци који су такође били Барбарског порекла.

Њихов ген је раширен по европи иако ти људи у европи, немају ништа арапско физиолошки наизглед јер су то све последице прве брачне ноћи (као у филм Брејв Харт где се келти боре против туђинаца који захтевају право прве брачне ноћи). Значи научно гледано, само један примерак тог гена, који би родила нека жена се касније мешао са стотинама примерака не-семитског гена и ови остали су природно преовладали, што говори о томе да није било неке озбиљније заједнице између тих Барбара и других група народа, јер је ипак генетска карактеристика не-семита опстала код носиоца њиховог Ипсилон Хромозома. Кад кажем ген, мсм. на хаплогрупу која се прености са оца на сина. 

Значи и власи да оду у Велш у велику британију, могу да оснују Влашку Православну Цркву и направе епархију у Србију. Чиме би избегли румунизацију коју ови цело време покушавају да изведу, али Власи су им ипак, рекли Њет:).

ако ти треба референца за нешто из овог коментара, могу ти поставит. Јер сам скоро то читао па имам у историју претраживача све са еминентних сајтова тј. докторских радова или истраживања

Измењено од Аристарх
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Аристарх рече

Румуни су старији од Влаха. Јесте да је 2/3 старе Влахије данас Румуниј. Власима у данашњу Румунију је најпознатији главни град био Трговиште јер нису били скроз латинизовани, иако су их често мењали у зависности од кнеза који би код себе правио престоницу.

Они су код нас доживели судбину свих насилно створених нација типа Османског балкана или аустроугарског, југословенског... Али Власи су били свугде где је био Римски император, као полатињени домородци, робови, радници, војници, сточари, граничари... Велш као део Велике Британије је енглеска реч за влахију. За разлику од Гала, од којих је такође остала велика област Галиција у Пољску, Португал, Шпанију од пре доласка Римљана.. Чак је и Митрополит Амфилохије по пореклу Гал (и то једни од ретких преживелих геноцид од барбара, у данашњу Турску, овековечен пре Н.Е. скулптуром "Страдали Гал"), што се утврдило на ДНК тестирању од стране Портала Порекло (има на њихов сајт где су тестирали пар блиских рођака од Амфилохија). То је интересантна прича о братимљену гала, илира и трачана (који су преко 70% наше ДНК у СРБ.) који су малтретирали Грке, Грци су то све забележили и сачували до данас12:smeha:.  Са тим да морамо славјане повезати са трачанима, јер одговарају записима о трачанима као најбројнијег народа, док Славјани по Руским хроникама се одвајају од Словена и Славјани би били Ми, Руси, Белоруси, Украинци, док су Пољаци, Чеси, Словаци, РУсини... словенског порекла. Данас смо сви словени и нема тих подела.

Него, што се Румуна тиче. Варвар-Барбар, касније и једно време, Римљанин ти је била реч за људе ткз. семитског порекла у Европи. А Румуни прави који су неких 25% Румуније по генетичкој процени, су блиски етнички рођаци оснивача Рима. ако погледаш старије карте, тај део Румуније је био насељен варварима. А град Рим су основали варвари такође на место старих абориџина које су потукли Етрурци који су такође били Барбарског порекла.

Њихов ген је раширен по европи иако ти људи у европи, немају ништа арапско физиолошки наизглед јер су то све последице прве брачне ноћи (као у филм Брејв Харт где се келти боре против туђинаца који захтевају право прве брачне ноћи). Значи научно гледано, само један примерак тог гена, који би родила нека жена се касније мешао са стотинама примерака не-семитског гена и ови остали су природно преовладали, што говори о томе да није било неке озбиљније заједнице између тих Барбара и других група народа, јер је ипак генетска карактеристика не-семита опстала код носиоца њиховог Ипсилон Хромозома. Кад кажем ген, мсм. на хаплогрупу која се прености са оца на сина. 

Значи и власи да оду у Велш у велику британију, могу да оснују Влашку Православну Цркву и направе епархију у Србију. Чиме би избегли румунизацију коју ови цело време покушавају да изведу, али Власи су им ипак, рекли Њет:).

ако ти треба референца за нешто из овог коментара, могу ти поставит. Јер сам скоро то читао па имам у историју претраживача све са еминентних сајтова тј. докторских радова или истраживања

Ове податке које сте навели су ми у рангу оног Деретића. Опростите. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам како се у овој дискусији дошло до Румуна и Влаха.

Ствари су веома једноставне. Верници Црне Горе масовно не желе аутокефалију ни аутономију.

СПЦ је од власти лоше виђена по неколико основа. Многи монтенегрини су усташе, али и сам Митрополит им је давао разлога да га мрзе.

Постоји озбиљна сумња у намере Митрополита, пре свега због непобитних доказа о његовим тајним сусретима, због избегавања помињања СПЦ итд. 

Опет, Монтенегирни мрзе више СПЦ и Београд и Патријарха него њега. Он је на крају приче њихов.

Митрополит се не труди да смири ситуацију и сукоб са властима, које имају подршку већине, него иде уз нос - бесправна градња, стална драматисања итд. 

Околина Митрополита је познато постављена и плаћена од власти.

Деловање Митрополита штети Србима у Црној Гори, и самој СПЦ.

Ако Митрополит заиста мисли да добро чини, требало би да сагледа резултате свога рада. Ситација је све гора.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Како нема, кад је Мило сам рекао да су се састали, у интервјуу синоћ.

У осталом није поента да ли су се састали или нису, поента је да односи нису тако лоши како се приказују.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...