Jump to content

Зоран Ђуровић: Контроверзна писма митрополиту Амфилохију

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 16 минута, Zoran Đurović рече

Мислим да ти ово не разумеш. Будуће решење је да се прихвати канонски ситуација на терену. И тако ће бити. Стари канони су из старог света. Ако подржаваш 1 владика у 1 граду, ти браниш фанарску идеју да је цео свет њихов. Освести се. 

Кључна ствар и питање, шта се у данашње време може сматрати градом. Мсм, више је град нека ФБ група од улаза зграде у којој годинама живиш. Ово стање са привидно паралелним јурисдикцијама је по мени и најприродније и најприкладније за мисију Цркве. Наравно, са унапређеном сарадњом и саборношћу на терену. Свакако, теоретски би још боље било када би се успоставио екуменски синод који би имао стварну јурисдикцију над дијаспором, али, далеко смо од тога...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 706
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Постоване слике

пре 8 минута, Леон Професионалац рече

Добили су паре и за цркву Св. Јована Владимира у Бару. У каквим су односима не бих знао али јесте Мило дао паре

U jednoj Crkvi u CG gdje moja majka cesto ide (poznaje i svestenike i njihove supruge dosta dobro) je Aco Djukanovic dosao i ostavio prilog nekoliko hiljada eura. Dosao je sam. To nije prvi put.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zoran Đurović рече

То су ствари које се решавају од случаја до случаја. Ако се слепо прихвати 1 еп 1 гр то је бацање у раље Фанару. Зато треба да смо разумни. 

Да, разум пре свега. Не слепо прихватање, то сам поменуо у контексту где сам објашњавао шта јесте канонски. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, The Godfather рече

Ne gledamo mi u Rusiju sto volimo, vec zato sto je to pitanje golog opstanka. Snaga pravoslavlja je u Bogu i u velicini Rusije. Izbacite Rusiju iz igre i svi smo pali, od naseg pravoslavlja ce za 20god ( a i to je optimisticna prognoza ) ostati samo mrtvo slovo na papiru, pseudo - crkve, toboze anacionalne koje ce se utopiti u nesto sto ce se samo nominalno zvati crkva.

Опет кажем: себе да гледамо. 

Добро памтим кад су кренули да нас бомбардују а Руси данима окрећу ракете и прете како ће да крену да нас бране. Пола државе нам разорили а они нису мрднули. Ни њима не верујем. Једном сам им веровао, тада баш и никада више. А те приче да је сада друга Русија су ми одвратне. Користе нас како стигну. Сви одреда. 

Сви гледају своју корист тако и ми треба да будемо паметни. Морамо да будемо са свима у добрим односима и да изградимо ауторитет а не да будемо поводљиви. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Ronald рече

U jednoj Crkvi u CG gdje moja majka cesto ide (poznaje i svestenike i njihove supruge dosta dobro) je Aco Djukanovic dosao i ostavio prilog nekoliko hiljada eura. Dosao je sam. To nije prvi put.

Зато и кажем да није то баш како нам се сервира. ??

Не верујем да ратују као што се представља. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И уопште не видим разлог нападања иједног владике. Зашто , чему то? Нападање Митрополита, Бачког, Григорија, овог, оног, а стварни непријатељи се задовољно смешкају и трљају руке. Свако од ових владика има свој приступ , свој начин и сви раде за добробит Цркве. Уколико заиста постоји нешто , наравно да се неће сакрити јер је Црква у питању и "врата паклена је неће надвладати". И наравно да ће се показати ако постоји нешто што за нашу Цркву није добро. Само питам људе овде и онога који је поставио тему, чему унапред такве приче? Чему полуинформације непроверене? Мора да је неком много досадно онда...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Kajzer Soze рече

Видећемо на јесен када Македонци добију Томос дали ја лупам или не. Ствар је већ 90 посто договорена само се гледа како ће то практично да изведу. Хоћемо ли ми  Срби дати Томос или ће то урадити Фанариоти уз нашу сагласност. И коме ће га дати, дали Стефану скопљанском или Јовану Вранишковском.

Буловић гледа и да ПОА што пре скине са грбаче да не мора Патријаршија више сваки месец да им даје десетине хиљаде евра за издржавање.

Живи били па видели!

irinej-bulovic-1.png

Јован је мученик, шта је све преживео а сад се понашамо према њему као да је колатерална штета. Лоше смо реаговали кад је требало. Сад су се кола откачила.

Тешко да ће на јесен али да ће да се слижу с фанаром - то верујем. Фанар још ништа не ради по том питању јер верују да тиме могу да нас уцењују по многим питањима. Само због тога чекају. А наши су шампиони у орочавању проблема на дуге стазе. Ту нам нико није дорастао. Само, проблем се нерешавањем продубљује а наши то не виде. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Kajzer Soze рече

Ацо је побожан лик. Дружи се он са нашим поповима исто као и Брано Мићуновић.

dr915102017.jpg

Нема на тој фотографији Аца Ђукановића, ту је Мићуновић и Дуле Савић. Ово је сахрана неког кримоса или политичара. Или можда неки парастос с обзиром да ја не носим фелон. 12:smeha:

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Kajzer Soze рече

Видећемо на јесен када Македонци добију Томос дали ја лупам или не. Ствар је већ 90 посто договорена само се гледа како ће то практично да изведу. Хоћемо ли ми  Срби дати Томос или ће то урадити Фанариоти уз нашу сагласност. И коме ће га дати, дали Стефану скопљанском или Јовану Вранишковском.

Буловић гледа и да ПОА што пре скине са грбаче да не мора Патријаршија више сваки месец да им даје десетине хиљаде евра за издржавање.

Живи били па видели!

 

irinej-bulovic-1.png

Видећемо...али опет непроверене информације у сврху чега? И шта верни народ може уколико дође до тога? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Sloboda7 рече

И уопште не видим разлог нападања иједног владике. Зашто , чему то? Нападање Митрополита, Бачког, Григорија, овог, оног,

Тим лажним бонизмом не можеш никога да претуриш овде. Историја цркве је препуна оваквих и онаквих владика. Овде се јасно жигошу Лохи, Максим и екипа која жели да прави раскол у СПЦ и изнети су аргументи. Ако немаш нешто паметно да кажеш на тему, немој да паламудиш.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Бездомник рече

Кључна ствар и питање, шта се у данашње време може сматрати градом. Мсм, више је град нека ФБ група од улаза зграде у којој годинама живиш. Ово стање са привидно паралелним јурисдикцијама је по мени и најприродније и најприкладније за мисију Цркве. Наравно, са унапређеном сарадњом и саборношћу на терену. Свакако, теоретски би још боље било када би се успоставио екуменски синод који би имао стварну јурисдикцију над дијаспором, али, далеко смо од тога...

Врло интересантно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Zoran Đurović рече

Тим лажним бонизмом не можеш никога да претуриш овде. Историја цркве је препуна оваквих и онаквих владика. Овде се јасно жигошу Лохи, Максим и екипа која жели да прави раскол у СПЦ и изнети су аргументи. Ако немаш нешто паметно да кажеш на тему, немој да паламудиш.  

Ето гааа опет (его)..."лажни бонизам" ? Све неке занимљиве речи у сврху остављања великог утиска. Проблем и јесте баш у томе што аргумената нема, него се таквим информацијама уноси пометња међу људе. Па је зато и моја реакција била потпуно у складу са тим и искључиво због тога.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, Kajzer Soze рече

А на слици са протом без фелона је највећи мафијаш екс Југославије, главом и брадом Брано Мићуновић. Од туда не треба да чуди љубав проте Велибора према никовима као што је Леон из чувеног филма Професионалац.dobardecko

Не разумем свега ми. ?

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 минута, The Godfather рече

Mirna mu savest! Dal' je od suviska ostavio? Zasto je taj podatak relevantan za ovu temu?

Зато што нам се пласира рат између Митрополита и Мила а овамо се доносе паре у џаковима. 

,,Формалисти, завршићете у формалину!"
                                             Блажени Леон Нови Професионалац

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
×
×
  • Креирај ново...