Jump to content

Kako ziveti bez posla?

Оцени ову тему


Препоручена порука

1 hour ago, sanja84 рече

možeš li da daš link do posta

Nema potrebe... nisam postavio nikakvo rešenje... nego nemam iskustvene/opitne darove i viziju kako će neko drugi da mi obezbedi posao... pa to smeta ovima koji imaju takve vizije i koji se žale se na one koji eto neće da otvore kompanije samo zato da bi ovi vizionari u njima radili...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@grigorije22 

šta znaš da radiš, šta voliš da radiš...

upiši neku večernju školu za nekog majstora...nečeg. tamo gde ljudi nemaju para za novo, popravljaju staro... 90-ih su majstori jedini imali novca.

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, sanja84 рече

@grigorije22 

šta znaš da radiš, šta voliš da radiš...

upiši neku večernju školu za nekog majstora...nečeg. tamo gde ljudi nemaju para za novo, popravljaju staro... 90-ih su majstori jedini imali novca.

Ja sam diplomirani pravnik. Imam godinu dana staza u opštinskoj upravi i državno stručni ispit. Da imam smisla za majstorisanje i zanat ne bi se skolom i fakultetom bavio. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 42 минута, grigorije22 рече

Ja sam diplomirani pravnik. Imam godinu dana staza u opštinskoj upravi i državno stručni ispit. Da imam smisla za majstorisanje i zanat ne bi se skolom i fakultetom bavio. 

   Ако инсистираш на послу у струци, на степену образовања, тешко ће ићи. Посебно на државним јаслама. Осим ако имаш дебелу везу и(ли) дебеле паре.  Вазда било, и биће ! Ни једна власт није имуна на то.

Мој старији син је завршио факултет, али не ради у струци. :(

Млађи је при крају студија, отворио је своју школу за Немачки језик, бори се некако. 

Е сад, ти најбоље знаш можеш ли себи да приуштиш некакво чекање и искључивост, или ћеш да прихватиш и неке послове који јесу поштени, али нису много плаћени и не импонују ти.

Док су ми деца студирала, радила сам 2 посла. Тако 5 година, и није било лако, али морало се. :(

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@grigorije 2 драго ми је што си завршио факултет,нажалост,у нашој земљи има превише правника и економиста...да сам на твом месту,прихватио би било који поштени посао (брање воћа,манастирски посао...),не можеш да замислиш какву ћеш корист имати од тога (неки паја има комшиницу чијем стрицу треба добар радник),а и духовну...уколико не видиш себе у србији,онда курс језика,курс неког траженог занимања и цео свет је пред тобом...па ћеш онда тамо негде успети да материјализујеш своје школовање

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 28.6.2019. at 21:19, шпиља рече

брање воћа

Ne treba ni preterivati sa spuštanjem kriterijuma. Imati posao koji je previše ispod obrazovnog nivoa deprimira isto kao i nezaposlenost.

Da se neko ne uvredi, sve je to ok, ali da čovek sa fakultetom mora da bere voće, velika je verovatnoća da će da padne u očajanje. Razumem da ću da dobijem negativne reakcije, ali mi nije jasno zašto se na ovim prostorima prihvata sve i svašta pod izgovorom "poštenog rada". Daleko od toga da je sramota, ali mislim da je u redu imati i neki kriterijum ispod koga ne treba ići.

Imala sam i ja posao van struke, ali mi je odgovarao obrazovno, pa je bilo i zanimljivo. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.6.2019. at 16:24, шпиља рече

постоји она реченица да увек има посла за оног ко хоће да ради...ја сам,нпр.баш тешко подносио период од завршетка школе до првог посла,али хвала Богу што није дозволио да клонем духом и да утувим себи у главу да не морам радити посао за који сам се школовао већ било шта,што је поштено...врло је битна комуникација са људима,јер никад не знаш одакле и преко кога ти Бог шаље одговор на твоје молитве...почео сам да чистим улазе у згради (најбољи посао за лечење гордости) па потом код пријатеља из цркве у његовој радиности,убрзо затим понуђен ми је посао у манастиру (где сам радио све,од кухиње до штале) и најзад се скрасио на садашњем послу...елем,мишљења сам да је рад врло битан,чак сам у неким размишљањима пристајао да радим и бесплатно,само да не седим кући беспослен...немој упоређивати житија светаца са нашом свакодневницом,добро је извући поуке из њихових житија и храбрити се...неће Бог оставити свако своје створење без помоћи,никада :)

Upoznala sam skoro jednog dečka, on ne misli da radi nego da krade plus ateista i misli da je mnogo pametan... Kaže ide u inostranstvo da krade, da sam ja glupa, a on je mnogo pametan...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Natasa. рече

Ne treba ni preterivati sa spuštanjem kriterijuma. Imati posao koji je previše ispod obrazovnog nivoa deprimira isto kao i nezaposlenost.

Da se neko ne uvredi, sve je to ok, ali da čovek sa fakultetom mora da bere voće, velika je verovatnoća da će da padne u očajanje. Razumem da ću da dobijem negativne reakcije, ali mi nije jasno zašto se na ovim prostorima prihvata sve i svašta pod izgovorom "poštenog rada". Daleko od toga da je sramota, ali mislim da je u redu imati i neki kriterijum ispod koga ne treba ići.

Imala sam i ja posao van struke, ali mi je odgovarao obrazovno, pa je bilo i zanimljivo. 

pa to je neki put da dođeš do onoga što želiš...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.6.2019. at 21:11, Лидија Миленковић рече

   Ако инсистираш на послу у струци, на степену образовања, тешко ће ићи. Посебно на државним јаслама. Осим ако имаш дебелу везу и(ли) дебеле паре.  Вазда било, и биће ! Ни једна власт није имуна на то.

Мој старији син је завршио факултет, али не ради у струци. :(

Млађи је при крају студија, отворио је своју школу за Немачки језик, бори се некако. 

Е сад, ти најбоље знаш можеш ли себи да приуштиш некакво чекање и искључивост, или ћеш да прихватиш и неке послове који јесу поштени, али нису много плаћени и не импонују ти.

Док су ми деца студирала, радила сам 2 посла. Тако 5 година, и није било лако, али морало се. :(

Problem u našoj zemlji je što bi svi da studiraju, a da malo rade...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.6.2019. at 17:01, grigorije22 рече

Lakse je u vecim gradovima nego malim sredinama. U mojoj opstini je gotovo cela opstinska uprava SNS. Razmisljao sam i ja udjem u tu mafiju ali moraju da mi daju garancije da cu da dobijem poso. 

U Bg ima posla, al je prava džungla...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, Ana B. рече

pa to je neki put da dođeš do onoga što želiš...

Često i nije. Uz sigurno zaposlenje ljudi se opuste i prestanu da traže vremenom.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 часа, Natasa. рече

Ne treba ni preterivati sa spuštanjem kriterijuma. Imati posao koji je previše ispod obrazovnog nivoa deprimira isto kao i nezaposlenost.

Da se neko ne uvredi, sve je to ok, ali da čovek sa fakultetom mora da bere voće, velika je verovatnoća da će da padne u očajanje. Razumem da ću da dobijem negativne reakcije, ali mi nije jasno zašto se na ovim prostorima prihvata sve i svašta pod izgovorom "poštenog rada". Daleko od toga da je sramota, ali mislim da je u redu imati i neki kriterijum ispod koga ne treba ići.

Imala sam i ja posao van struke, ali mi je odgovarao obrazovno, pa je bilo i zanimljivo. 

наравно да депримира ако немаш наду и поверење у Бога...зависи са ког становишта се посматрају ствари,ова твоја идеја је супер и допада ми се,неко се трудио годинама,одрицао се,да би радио посао за који се школовао,али живимо у таквој земљи где су нам избори сужени,понудио сам такав пример не да би деградирао нечију диплому,већ искључиво да би га подстакао на делање,јер заиста нисмо ни свесни на ком месту,међу којим људима нам Бог шаље пут (и то важи за сваку прозбу,од посла до брака),тражи,куцај,труди се...

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, шпиља рече

наравно да депримира ако немаш наду и поверење у Бога...зависи са ког становишта се посматрају ствари,ова твоја идеја је супер и допада ми се,неко се трудио годинама,одрицао се,да би радио посао за који се школовао,али живимо у таквој земљи где су нам избори сужени,понудио сам такав пример не да би деградирао нечију диплому,већ искључиво да би га подстакао на делање,јер заиста нисмо ни свесни на ком месту,међу којим људима нам Бог шаље пут (и то важи за сваку прозбу,од посла до брака),тражи,куцај,труди се...

Ja sam išla da berem paprike, višnje, radila u fabrici, sa decom sa posebnim potrebama, pa sad radim u struci... Da je bilo lako naći u struci, nije nimalo, al Bog je pomogao...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...