Jump to content

(ВИДЕО) Интервју са Митрополитом Господином Амфилохијем (13.06.2019.)

Оцени ову тему


Препоручена порука

7. Имајући у виду све ове напред изложене чињенице и болно свестан њих и стања у савременој Цркви Православној и уопште стања у свету, које се стање ништа битно није променило од оне моје прве представке Светом Архијерејском Сабору (маја 1971. године), савест ми налаже да се поново обратим молбом и синовским вапајем Светом Архијерејском Сабору мученичке Српске Цркве: да се наша Српска Црква уздржи од учешћа у припремама за назови „Васељенски“ Сабор, и поготову од учешћа на њему.
Јер ако до таквог Сабора – не дај Боже! – дође, од њега се може очекивати једно: расколи и јереси и погибија безбројних душа. А гледано из апостолско-светоотачког историјског искуства Цркве, такав Сабор ће уместо лечења већ постојећих створити нове ране на телу Цркве и створити јој нове проблеме и недаће.
 
Пред Ђурђевдан 1977. г.
Манастир Ћелије
Ваљево, Југославија
 
Препоручује се светим апостолским молитвама Отаца Св. Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве,
 
недостојни Архимандрит Јустин
духовник манастира Ћелије

Everyone’s got a plan until they get hit.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, dragisa рече

Јер ако до таквог Сабора – не дај Боже! – дође, од њега се може очекивати једно: расколи и јереси и погибија безбројних душа. А гледано из апостолско-светоотачког историјског искуства Цркве, такав Сабор ће уместо лечења већ постојећих створити нове ране на телу Цркве и створити јој нове проблеме и недаће.
недостојни Архимандрит Јустин
духовник манастира Ћелије

Видиш како је поп Јустин држао лекције владикама? А митрополит Амфилохије је претегао и зато смо били на Криту. Исто вам говорим као Јустин, да се ради на расколима, ви ме гледате као будалу.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, farisejski.bukvojed рече

И за мало да га послушамо. Али онда би Амфилохије...

И ко још сем Амфилохија? Нико,само Амфилохије?

 

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, farisejski.bukvojed рече

Veruj mi da se ne secam da sam po medijima procitao bilo koga da je odande pozivao i prozivao Patrijarha i vladike da dodju. Samo su njegovi pozivi bili po medijima.

Ako sam nesto propustio, a ti me podseti.

А можда да погледаш чланове предсаборске комисије и чланове саме делегације,нпр? :)

Отац Јустин је написао један феноменалан текст,цитирали сте овде само његов завршетак,зашто до Сабора не би требало да дође( како онда,тако и данас би исто рекао,даћу себи слободу да га тумачим) али 'ватати за гушу само једног човека и деградирати га овако није поштено,није хришћански.

Да видимо ми шта ће време да каже,можда би најбоље било...

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, farisejski.bukvojed рече

У припремама се морало учествовати, јер би бојкот припрема само омогућио још горе усаглашене документе. На такве припреме шаље се најобразованији и најинтелигентијији владика, који је успут обично и црквени министар спољних послова па је "у току" и "у форми".

'Ватам за гушу само једног, зато што је само један, упркос већ донетој одлуци да се не иде, отишао на Крит и звао одатле. Нека стане иза свог поступка, нека сноси одговорност.

И гледамо сви дуже од четврт века шта време показује и оно показује:

1) или је гг. Амфилохије подметнут од стране масона, Ватикана, ЦИА, Фанара, јеврејских Циониста и свих балканских баба-врачара да слаби православље у ЦГ,

2) или је потпуно неспособан.

3) Нема треће!

'Ајд сад иди кувај ручак или ради било шта друго што приличи женској глави.

?Класика... Кад будеш све мерио у висини Цркве Христове,онда ће ти и Апостол Павле бити јасан,самим тим и жене.

 

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 54 минута, farisejski.bukvojed рече

Veruj mi da se ne secam da sam po medijima procitao bilo koga da je odande pozivao i prozivao Patrijarha i vladike da dodju. Samo su njegovi pozivi bili po medijima.

Ako sam nesto propustio, a ti me podseti.

Mislim da malo preterujes, sta, sad su sve vladike i sam patrijarh koji su odlucili da ne idu, promenili misljenje zbog Amfilohija.... mislim deluje pomalo nerealno....nego koliko se secam nasa crkva je na kraju otisla na Krit sa mirotvorackom pozicijom da se nekako prevazidju podele izmedju onih koji nisu konacno dosli na Krit i onih koji su prisustvovali.

Nije to bas sve tako crno - belo (ko partizan:cheesy3: i ova zvezda.. :smeh1:)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...