Jump to content

Документарни филм "Битка за Чернобиљ" (цео филм са преводом)

Препоручена порука

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Подели на овим сајтовима

Da se podsetimo mnogobrojnih heroja koji su dali zivote doslovno braneci i spasavajuci citav svet, a narocito Evropu.
Od Boga da im je vecito Carstvo Nebesko.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Подели на овим сајтовима

Odgledah film nocas, videh da si ga postavio na fejs, al kad se zavrsio film zaboravih da ga podelim tamo i zaboravih kod koga sam ga videla. Hvala ti sto ga podeli i ovde da znam gde da trazim. 

Mene je bas potresao, ja sam bila mala tad i secam se da mi je mama nesto pricala kroz maglu kako je i kod nas padala kisa i bili su valjda upozoreni da ne izlaze... 

Ali u sustini nisam imala pojma koliko ljjdi je bukvalno namerno stradalo i bivalo izlozeno radijaciji u tih desetinu meseci posle katastrofe. Obicno kad se kaze Cernobilj misli se na posledice radijacije kod stanovnistva, a ne na sve te ljude koji su bukvalno bivali izlozeni radijaciji stostruko puta vecoj od smrtonosne doze i to toliko dugo. To nije jedan cocek iako je i jedan mnogo, to su stotine hiljada mladih, zdravih, pravih ljudi. A to povlaci za sobom mnpgo vise njih. Kako su ih lagali o dpzama radijacije ti ljudi su kasnije zasnivali porodice u kojoma su se radjala deca i to se sirilo na milione. I to je najveca tragedija. Nisu bili svesni. Mozda bi neki od njih odustali ali mnogi bi i svesno otisli i izabrali smrt znajuci koliki je ulog u igri. Ovako ostaje odvratan ukus kako su zrtvovani, izigrani, precrtani bez njihovog znanja. I koliko je taj komunizam uzasan i covekoubica. Kad je nasa vojska isla u smrt receno im je - vojnici vi ste mrtci, al vasa zrtva znaci to da ce vas narod preziveti, ove su slagali kako eto to nije strasno, jos im dali bedne bonuse i poslali kuci kao da to nije nista,a posle otpisali bez sredstava za zivot. 

To je nepravda koja vapi na nebo. :((

Mi obicno procenjujemo sebe na osnovu namera, a druge na osnovu akcija

Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Креирај ново...