Jump to content

Препоручена порука

две литургије дневно, два пута се причестити у истом дану :unbelieveble: па то је чиста наркоманија а може да се каже и духовна прелест. могу да разумем да присуствујеш на две литургије ал ми ово са причешћивањем не иде у главу...  :babuska: 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Предраг М рече

две литургије дневно, два пута се причестити у истом дану :unbelieveble: па то је чиста наркоманија а може да се каже и духовна прелест. могу да разумем да присуствујеш на две литургије ал ми ово са причешћивањем не иде у главу...  :babuska: 

Nema 2 pricescivanja dnevno. To samo Rapsodija fantazira u prazno.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, obi-wan рече

Nema 2 pricescivanja dnevno. To samo Rapsodija fantazira u prazno.

Kod katolika ako si prisustvovao kojim slučajem na dvije mise možeš se pričestiti a svećenik može služiti najviše tri mise pod kojima se naravno pričesti.

Logično je da se svaki put pričestiš bez obzira što si nekim slučajem  dva puta bio na misi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, kopitar рече

Kod katolika ako si prisustvovao kojim slučajem na dvije mise možeš se pričestiti a svećenik može služiti najviše tri mise pod kojima se naravno pričesti.

Logično je da se svaki put pričestiš bez obzira što si nekim slučajem  dva puta bio na misi.

izgleda se slabo prima ta pricest po nekoliko puta na dan kod vas, ovde sve crkve pozatvarase od silnog bogoljublja :smeh1:

  • Збуњен 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Татјана H рече

Како без духовника доносити одлуке о динамици причешћивања? Можда нисам разумела, па ко је вољан може да ми објасни :scratch_head:

Ima nas koji smo se pričešćivali u vremenu kada nije uopšte postojala tema duhovnika,postojao je samo parohijski sveštenik.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Татјана H рече

Како без духовника доносити одлуке о динамици причешћивања? Можда нисам разумела, па ко је вољан може да ми објасни :scratch_head:

Дешава се да неко нема поверења у локалног (или све њих) свештеника а није нашао духовнима и онда мора сам да расуђује. Или може да има такав договор са духовником да не пита сваки пут или да добије неки програм причешћивања него да мало и сам укључи мозак и савест и да себе преиспитује (осим када нешто дебело забрља рецимо). Има и неких који сматрају да им уопште и не треба неки духовник било зато што нису на том супњу било зато што не осећају потребу да се стално нешто саветују него само у ређим приликама. Неко сматра и да може редовно да се причешћује и без посебног благослова док пости колико може и док нешто не забрља. И тако, има разних нијанси и варијанти између имати и немати духовника.
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 37 минута, Vladan :::. рече

Дешава се да неко нема поверења у локалног (или све њих) свештеника а није нашао духовнима и онда мора сам да расуђује. Или може да има такав договор са духовником да не пита сваки пут или да добије неки програм причешћивања него да мало и сам укључи мозак и савест и да себе преиспитује (осим када нешто дебело забрља рецимо). Има и неких који сматрају да им уопште и не треба неки духовник било зато што нису на том супњу било зато што не осећају потребу да се стално нешто саветују него само у ређим приликама. Неко сматра и да може редовно да се причешћује и без посебног благослова док пости колико може и док нешто не забрља. И тако, има разних нијанси и варијанти између имати и немати духовника.

Хвала, јасније ми је сада да људи на различите начине траже или не траже одговоре... Нисам раније размишљала о томе, тј. о другима на ту тему.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Татјана H рече

на различите начине траже или не траже одговоре...

Сви искрени верници увек траже одговоре, то што их неки не траже од духовника (или тренутно немају никога од поверења кога би питали) не значи да не траже уопште и да не испуњавају оно из НЗ "тражите и наћи ћете".

Има их и који траже код духовника али неискрено или из разних других мотива и не налазе (одговоре на спасење).
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Vladan :::. рече

Сви искрени верници увек траже одговоре, то што их неки не траже од духовника (или тренутно немају никога од поверења кога би питали) не значи да не траже уопште и да не испуњавају оно из НЗ "тражите и наћи ћете".

Има их и који траже код духовника али неискрено или из разних других мотива и не налазе (одговоре на спасење).

Нисам ништа негативно помислила када написах "траже или не траже". Људи смо, па некако верујем да у доста животних ситуација мислимо да сами знамо најбоље. Верујем да нас такве заблуде саплићу и кроз духовно узрастање. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Остала сам дужна одговор онима који намерно  преокрећу моје постове , додају и учитавају оно што ни рекла ни помислила нисам. Притом уопште не пратећи ток и доскусију разговора, нити пратећи моју прву алузију на Анин пост.Тако ми поједини учитавају фанзирање, лудост, пуцање у празно  несмирење итд,итд. Да не буде забуне  и да се неко не саблазни  о погрешне и злонамерне нтерпретације мојих навода....нити заступам (Боже сачувај и заклони)причешћивање два пута у току једног дана.Мало иронична алузија је ишла  на  Анин  пост, и ништа више, а инквизитори  једва дочекаше да те  вербално спале. Ето толико.     

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Sofija_ рече

sace obi da kaze, palim te za tvoje dobro:))

Ма да, Оби  многобрутални и незлобиви 12:smeha:

Опростиће ми што ме је тукао...:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 минута, Рапсоди рече

Остала сам дужна одговор онима који намерно  преокрећу моје постове , додају и учитавају оно што ни рекла ни помислила нисам. Притом уопште не пратећи ток и доскусију разговора, нити пратећи моју прву алузију на Анин пост.Тако ми поједини учитавају фанзирање, лудост, пуцање у празно  несмирење итд,итд. Да не буде забуне  и да се неко не саблазни  о погрешне и злонамерне нтерпретације мојих навода....нити заступам (Боже сачувај и заклони)причешћивање два пута у току једног дана.Мало иронична алузија је ишла  на  Анин  пост, и ништа више, а инквизитори  једва дочекаше да те  вербално спале. Ето толико.     

Mi inace zivimo u vremenu dominacije interpretacije,kao da sve mora da ima svoju interpretiranu verziju,pa cak i kada se ne razume predmet interpretacije ili tema interpretacije.

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Нифада рече

Mi inace zivimo u vremenu dominacije interpretacije,kao da sve mora da ima svoju interpretiranu verziju,pa cak i kada se ne razume predmet interpretacije ili tema interpretacije.

У преводу, Рашомонијада .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...