Jump to content

Да ли сте спонтани или суздржани?

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kada se neko suzdržano ponaša u komunikaciji sa nekim drugim, on tada "drži" samoga sebe. To znači da voljno kontroliše svoje ponašanje, skrivajući od drugog neke svoje reakcije, namerno pokazujući neke druge. Tokom suzdržanosti osoba ulaže izvesni napor da bi se drugome predstavila na određeni način.

Spontano ponašanje je ono kada osobi nije važno kako će drugi reagovati na njeno ponašanje, tako da dozvoljava sebi da se ponaša u skladu sa tim kako se oseća u datom trenutku. Ljudi vole da budu spontani jer tada doživljavaju da su u skladu sa sobom.

kakvi ste vi...?

da li vam je drago zbog toga...?

šta mislite da je boje...?

 

                                                images?q=tbn:ANd9GcRcJOjpXCc9vDgt3fCzLHZ

 

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Суздржана сам. Одувек. Прво морам сама да промислим, испланирам, па тек онда кажем, радим... Није ми драго због те задршке, дешава се да на тај начин удаљим ближње од себе.

А Бог све зна и све реши, сада и увек и спонтанима и суздржанима.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja sam spontana...takva sam kakva jesam...na svakom mestu, u svakoj situaciji...mislim da meni samoj to ne smeta...volim i tudju spontanost...ali kadkad primetim da to svakome ne prija...desi se neprijatna situacija zbog te moje spontanosti...ali u svakom slucaju nikakvo zlo i ništa ružno...girl_smiley

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Комбинација, некад знам да одреагујем, некад да станем.

Знаш ме, шта да ти причам.:smeh2:

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U svojoj sustini sam spontana. Kroz zivot naucila da budem prilicno suzdrzana, mada ponekad izleti spontanost iz mene. :stadaradim:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако човек може да одабере (ако може да бира какав ће бити) спонтаност или сусдржаност, онда ту спонтаности нема. Чим ти бираш какав ћеш бити, ти си вољно одредио свој даљи израз у спољашњости и о спонтаности нема говора, јер би она требала да је под утицајем неконтролисаности, које су ван домашаја свесног човековог (вољно контролисаног) одређења. У овој причи, као да постоје спонтаност вишег и нижег реда: нижег реда - она коју бираш сам свесно и вољно; и вишег реда - она која превазилази твоје свесно одабирање,(под утицајем фактора из спољашњости) а одреди твоје понашање... Или грешим ??? (Тема је одлична!!!!)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не могу увек да будем спонтана, јер ће ме неко катапултирати. Увредиће се. Боље да повучем ручну. Учи се одрастањем, сазревањем.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 12 минута, Гагић рече

Чим ти бираш какав ћеш бити, ти си вољно одредио свој даљи израз у спољашњости и о спонтаности нема говора, јер би она требала да је под утицајем неконтролисаности

Mislim da takva, potpuno nekontrolisana spontanost, podrazumeva da podlezemo nagonima, sto, cini mi se, nije dobro. Recimo, neko te toliko iznervira da pozelis da ga zadavis...budes spontan, i ubijes coveka. 

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Лидија Миленковић рече

Mislim da takva, potpuno nekontrolisana spontanost, podrazumeva da podlezemo nagonima, sto, cini mi se, nije dobro. Recimo, neko te toliko iznervira da pozelis da ga zadavis...budes spontan, i ubijes coveka. 

Та неконтролисаност је фактор из спољашње средине који човек не контролише, а не понашање човеково. Рецимо идеш путем, а удари гром у оближње дрво; или возиш аутомобил, а искочи ти зец на пут; или идеш путем и упаднеш у отворен шахт... На то сам мислио када сам рекао неконтролисаност.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Изгледа да је све у балансу... Ми као да стално бирамо између те две карактеристике понашања које су поменуте у овом одељку - спонтаности и суздржаности. Неко изабере више а неко мање "количине" карактеристике свог понашања...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mi kao hrišćani nastojimo da taj prvi impuls bude dobro, da spontano odreagujemo dobro. 

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...