Jump to content

Лекари ће смети да приме поклон у вредности од 54.521 динар

Оцени ову тему


Препоручена порука

пре 19 часа, Avocado рече

Slažem se i to je ono što ja ne volim u našem sistemu i našoj praksi... da se ja pitam zabranio bih Ustavom tumačenje odredbi zakona na štetu građana... samo što bi onda ama baš sve naše propise morao da menjaš i preciziraš...

Da dopunim ovo sa još malo rant-a... po zakonu, ugovori po pristupu, oni kod kojih ne pregovaraš o sadržaju ugovora nego ga samo potpišeš ako želiš (npr. sa Telekomom, EPS-om, i sl.) kad imaju nejasne odredbe, te odredbe se tumače u korist one druge strane... i razlog je jasan - taj koji je pisao ugovor je trebalo da ga napiše jasno tako da ne bude dileme na šta je druga strana pristala... ali ovo pravilo ne postoji u odnosu na državu i građane u vezi sa zakonima i drugim propisima koje je država napisala...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тек сад видим ову тему. `начи банда оћедозваничи "куверте". Јел сам добро скапир`о?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Милан Ракић рече

Тек сад видим ову тему. `начи банда оћедозваничи "куверте". Јел сам добро скапир`о?

Nisi. Ne sme koverta nikako, ne sme novac. Smeju nenovčani pokloni u znak zahvalnosti ali takvi da ni jedan poklon pojedinačno ne prelazi 20ak eur i da svi pokloni ukupno ne prelaze oko 450 eur i pri čemu lekar ne sme da traži taj poklon niti da bilo kako implicira da je taj poklon uslov za nešto. Budući da su "iskazivanje zahvalnosti", po mom tumačenju ne bi smelo ni da se daju/prime pre nego što je lekar uradio to što inače mora da uradi.

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala brate.

пре 1 минут, Avocado рече

ne bi smelo ni da se daju/prime pre nego što je lekar uradio to što inače mora da uradi.

Ne sme NIKAKO!

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Милан Ракић рече

Тек сад видим ову тему. `начи банда оћедозваничи "куверте". Јел сам добро скапир`о?

Jesi. Sve ostalo je samo maska.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, obi-wan рече

Jesi. Sve ostalo je samo maska.

Do sad nisam imao takvih iskustava. Vreme je predamnom!

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Милан Ракић рече

Do sad nisam imao takvih iskustava. Vreme je predamnom!

Nisam ni ja, ali licno znam naroda koji jeste.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Милан Ракић рече

Do sad nisam imao takvih iskustava. Vreme je predamnom!

Ja jesam... odneo sam lekaru koji mi je porodio suprugu neko skupo piće i bomobonjeru... posle porođaja... čovek mi ama baš ništa nije tražio... zaista sam mu dao taj poklon kao znak zahvalnosti... razumem da bi zbog nekih drugih situacija možda bilo dobro da svaki poklon bude zabranjen, ali zaista ne vidim ništa loše u tome što sam ovom dao poklon ni u tome što ga je on primio.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не треба лекару поклон, него плата.

Треба му плата достојна звања, нормално радно време и оптималан број пацијената по радном дану.
 

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 27 минута, Avocado рече

Ja jesam... odneo sam lekaru koji mi je porodio suprugu neko skupo piće i bomobonjeru... posle porođaja... čovek mi ama baš ništa nije tražio... zaista sam mu dao taj poklon kao znak zahvalnosti... razumem da bi zbog nekih drugih situacija možda bilo dobro da svaki poklon bude zabranjen, ali zaista ne vidim ništa loše u tome što sam ovom dao poklon ni u tome što ga je on primio.

Ok. Kapiram da je to, kao da si ga zvao na piće... Večeru itsl. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 минута, Марина Савковић рече

Не треба лекару поклон, него плата.

Треба му плата достојна звања, нормално радно време и оптималан број пацијената по радном дану.
 

Upravo

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 минута, Милан Ракић рече

Upravo

A ne da nakon radnog vremena, istina nemam primer lekara, ali imam primer oficira i pilota, koji su nekom "tranzicionom srećniku" u ova luda vremena e da bi preživeli, renovirali duplex na Vračaru.

Bezmalo od tri ara.

Na konstataciju gazde prilikom isplate honorara, kako je-(primedba), "stambeni prostor tako sređen, ne u meri zanatskih radova-to se i očekivalo, no u smislu da je sve nakon krečenja, spuštanja plafona, gletovanja i proče "ostalo" čisto"; investitor našalivši se reče:

"Majstori, svaka čast! Niti jedne mrlje ne ostade iza vas!? Tako ste precizno uradili posao, kao god da ste-(stara fraza)-kirurzi, ravnatelji ili piloti! Hoću reći-rukovodite situacijom!"

"Tref", Dobren Mladenović, pukovnik avijacije u penziji i jedini naš vojni pilot koji ima tri najviša vojno-pilotska priznanja-Zlatne Letačke znakove: od naše vojske, američke vojske i sovjetske(ruske) vojske, inače specijalista za keramiku... 

Reče tad:

"Eto! Moramo da se snalazimo! Porodični problemi, podstanarske muke, ne daj Bože bolesti i tsl., nateraju čoveka na sve... Svašta da naučimo da radimo!

Barem se možete pohvaliti gazda, da Vam je stan renoviralo pet pripadnika avijacije koji provedoše u vazduhu vreme koliko Vama onomad trebaše da od bebe stasate za đaka Prvaka!"

Pošteno je isplatio!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Avocado рече

odneo sam lekaru koji mi je porodio suprugu neko skupo piće i bomobonjeru

Sad, znaci, taj jedan poklon ne treba preci oko 20 evra,  i svaki put po poklon ukupno prosecne plate oko 450 evra.

Inace, mislim da  moze da bude problem u tim poklonima do 20 evra, jer neko se leci dugo vremena i sad ispada po zakonu mozes  doktora 'stalno' da cascavas po 20 evra (do ukupno 450 evra) i pre nego se zavrsilo lecenje kada mozes da castis doktora kao zahvalnost za uspesno lecenje,.... pa, sta ako neko nema nameru ili novaca da 'cesto' cascava doktora, .... da li treba da se plasi da doktor mozda nece da se bas angazuje na tvom slucaju.

Po meni vrlo nedefinisana situacija koja moze da stvori probleme mnogim pacijentima.

(malo sarkazma ... sada mozemo da ocekujemo po bolnicama ljude zaokupljeni sa kesama u rukama kako' se gegaju po bolnickim hodnicima... ne_shvata)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 35 минута, Bokisd рече

sada mozemo da ocekujemo po bolnicama ljude zaokupljeni sa kesama u rukama kako' se gegaju po bolnickim hodnicima...

па и до сада је било тако... чега сам се нагледала и наслушала... стра`ота...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Bokisd рече

Sad, znaci, taj jedan poklon ne treba preci oko 20 evra,  i svaki put po poklon ukupno prosecne plate oko 450 evra.

Inace, mislim da  moze da bude problem u tim poklonima do 20 evra, jer neko se leci dugo vremena i sad ispada po zakonu mozes  doktora 'stalno' da cascavas po 20 evra (do ukupno 450 evra) i pre nego se zavrsilo lecenje kada mozes da castis doktora kao zahvalnost za uspesno lecenje,.... pa, sta ako neko nema nameru ili novaca da 'cesto' cascava doktora, .... da li treba da se plasi da doktor mozda nece da se bas angazuje na tvom slucaju.

Po meni vrlo nedefinisana situacija koja moze da stvori probleme mnogim pacijentima.

(malo sarkazma ... sada mozemo da ocekujemo po bolnicama ljude zaokupljeni sa kesama u rukama kako' se gegaju po bolnickim hodnicima... ne_shvata)

Pa i do sad se to radilo... i kao što rekoh, možeš da uvedeš 0 tolerancije, da nema nikakvih poklona... jel znaš šta će da bude rezultat? Ništa se neće promeniti osim što će MUP i Ministarstvo zdravlja da prve godine nakon toga izađu sa pričom kako imaju sjajne rezultate u borbi protiv korupcije i podatkom da su uhapsili i otpustili 40 zdravstvenih radnika zbog mita i korupcije... i kad začeprkaš svaki od tih slučajeva videćeš da je neko "nepodoban" sklonjen jer je "primio mito" u vidu 200g kafe...

Rešavanje tih problema nije uopšte toliko komplikovano kada hoćeš to da rešiš i nema nikakve veze sa tim sitnim poklonima. Nije uopšte teško utvrditi da li neki pacijenti imaju poseban tretman, npr. da li se na nešto čeka 3 meseca kad imaš određeno stanje, a neko u tom istom stanju čeka samo 3 dana... da li neki lekar dolazi i kad mu je neradni dan ili kad je na odmoru da uradi neku operaciju na nekom... koji lekar ima pacijente istovremeno i na svom državnom poslu i u svojoj privatnoj ordinaciji... da li neki pacijent ima posebne uslove u svojoj sobi koje drugi pacijenti nemaju... to možeš da utvrdiš lako i jednostavno... samo kad hoćeš... problem je što onda i ti koji bi to sve rešili, razrešili i utvrdili moraju da da sede u čekaonicama, da čekaju 3 meseca sa ostatkom "plebsa" na magnetnu rezonancu, itd... a to neće... tako da se ti problemi zapravo nikad neće rešiti, a u međuvremenu možemo da pričuckamo i zamlaćujemo se sa time da li su u redu ili nisu pokloni od 25 evra... jer kao ako zabraniš i te poklone, onda će nekom magijom sami od sebe da se reše i oni slučajevi gde se uzimaju stotine i hiljade evra za te vrste "usluga"...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...