Jump to content

U Kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi

Оцени ову тему


Препоручена порука

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi? Da li u 33 godine ili u uzrastu u kojima su preminuli? Ako je u uzrastu od 33 godine to mi je onda onako malo bez veze da mi otac i majka budu kao vrsnjaci. Ako je u godinama u kojima je covek preminuo onda ja ako dozivim 78 na primer bicu stariji od mog oca.

Isto pitanje vazi i za dusu. Kada dusa napusti telo da li ona ima izgled od 12 ili 33 godine? Da li dusa uzima oblik ljudskog tela?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 46 минута, grigorije22 рече

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi? Da li u 33 godine ili u uzrastu u kojima su preminuli? Ako je u uzrastu od 33 godine to mi je onda onako malo bez veze da mi otac i majka budu kao vrsnjaci. Ako je u godinama u kojima je covek preminuo onda ja ako dozivim 78 na primer bicu stariji od mog oca.

Isto pitanje vazi i za dusu. Kada dusa napusti telo da li ona ima izgled od 12 ili 33 godine? Da li dusa uzima oblik ljudskog tela?

Kad ne pratiš redovno Terzina. Čovek sve objasnio.

Bog ima visoku tehnologiju pomoću koje andjeli zapisuju sve informacije neophodne za uskrsnuće. :DTo Bogu omogućava da izvrši restauraciju našeg mentalnog sklopa. (Meni ovakav bog, zajedno sa andjelima, više liči na tehnološki  super razvijenu vanzemaljsku civilizaciju. Al šta ja znam.)

Što se tiče tela, neće to biti ni telo deteta, ni telo odrasle osobe. Naša nova tela će se razlikovati od sadašnjih, kao što se telo leptira razlikuje od telo lutke. Da bi nam to dao na znanje, Bog je i učinio da ima tako mnogo vrsta insekata koji se većinom razvijaju metamorfozom. 

 

P.S. Ne znam što izbrisaše komentare. Neki dan su bili tu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Branka62 рече

Kad ne pratiš redovno Terzina. Čovek sve objasnio.

Bog ima visoku tehnologiju pomoću koje andjeli zapisuju sve informacije neophodne za uskrsnuće. :DTo Bogu omogućava da izvrši restauraciju našeg mentalnog sklopa. (Meni ovakav bog, zajedno sa andjelima, više liči na tehnološki  super razvijenu vanzemaljsku civilizaciju. Al šta ja znam.)

Što se tiče tela, neće to biti ni telo deteta, ni telo odrasle osobe. Naša nova tela će se razlikovati od sadašnjih, kao što se telo leptira razlikuje od telo lutke. Da bi nam to dao na znanje, Bog je i učinio da ima tako mnogo vrsta insekata koji se većinom razvijaju metamorfozom. 

 

P.S. Ne znam što izbrisaše komentare. Neki dan su bili tu.

Kako ce onda ljudi da se prepoznaju medjusobno? U nekim pravoslavnim knjigama pise da ce svako da vaskrsne u svome telu i u svom uzrastu. Hristos kada je vaskrsao imao je potpuno isto telo kao i pre raspeca cak i rane. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Одговор следи у првој епизоди серијала Постапокалипса.

Чини ми се да неки на овом форуму вишеструко прецењују границе људске спознаје. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Слушах и слушадох једном о.Арсенија како прича да ће људи када васкрсну бити старости од 33 године, нижег раста (око 150цм), светле пути, да неће имати гастроинтестинални и репродуктивни тракт.

Е, сад, откуд то њему, немам појма, јер сам није навео.

Солидарност ће спасити свет.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па, око "трактова" је донекле у праву, јер стоји да ће све оно што је део наше пале природи бити отклоњено, тј. измењено и преображено. Све даље од тога је нагађање, баш као што је нагађање и да ће преображај наше пале природи подразумевати потпуно одсуство поменутих трактова. 

Просто, не знамо. А тврдити да знаш нешто што не знаш је опасно, и дело свесних или несвесних "лажних пророка". 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, grigorije22 рече

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi?

:smeh1:

...

 

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 25 минута, Марина Савковић рече

Слушах и слушадох једном о.Арсенија како прича да ће људи када васкрсну бити старости од 33 године, нижег раста (око 150цм), светле пути, да неће имати гастроинтестинални и репродуктивни тракт.

Е, сад, откуд то њему, немам појма, јер сам није навео.

Imace sve kao i sada. Ava Djurovic je pisao o tome da necemo da vaskrsnemo obli kao baloni. To za 33 godine se valjda pominje nesto kod apostola Pavla o Hristovom uzrastu. Svako ce prilikom vaskrsenja da bude vracen u onaj momenat kada je umro. Zatim sledi vaskrsenje i preobrazenje. Covek ce da bude bude u istom telu i uzrastu, samo ce najverovatnije da budu uklonjeni tragovi starosti i bolesti. Dakle covek nece da bude krezub,celav i nece da mu visi koza ispod grla. I naravno telo ce da bude produhovljeno i odrazavace svojstva duhovnog stanja. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, grigorije22 рече

da necemo da vaskrsnemo obli kao baloni.

То је "моја шанса" :)))

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 часа, grigorije22 рече

U kakvim telima ce da vaskrsnu ljudi? Da li u 33 godine ili u uzrastu u kojima su preminuli? Ako je u uzrastu od 33 godine to mi je onda onako malo bez veze da mi otac i majka budu kao vrsnjaci. Ako je u godinama u kojima je covek preminuo onda ja ako dozivim 78 na primer bicu stariji od mog oca.

Isto pitanje vazi i za dusu. Kada dusa napusti telo da li ona ima izgled od 12 ili 33 godine? Da li dusa uzima oblik ljudskog tela?

Nasao kod sv.Avgustina njegovo razmisljanje o ovom stvarima :

image.thumb.png.30e7971f53d8126e3cd13779122935b8.png

image.thumb.png.4e24d6c0a157cb4a4f79d93eff4008fb.png

image.thumb.png.7c05611f11bb80774e7020cb15239edb.png

image.thumb.png.99bafc54dc190618c3e2350c8febca1d.png

I, kao zakljucak bogomudri ucitelj vaseljene (kako se kaze za nase svetitelje ... 0509_music) kaze :

image.thumb.png.740096646604c601c5a9e232ed68fd72.png

(O drzavi Bozijoj, 22 knjiga, 14,15, 16)

Meni licno, po nekom mom mentalnom i verskom sklopu odgovara ovakvo rasudjivanje Avgustinovo o stanju uskrslih tela, svi cemo biti mladalackih uskrslih tela, sto naravno ne mora da bude jedino merodavno misljenje, kako i sam Avgustin zakljucuje, jer nije vredno zapocinjati nikakve mucne prepirke povodom ovog pitanja,,.... jer na kraju krajeva, tamo nece biti nikakve slabosti ni uma ni tela,... svi ce imati dusevnu moc da se saobraze Njegovoj besmrtnosti, pa je mozda i nebitno u kojoj starosti ce nasa uskrsla tela da budu, svi ce slaviti Boga jednodusno.

Sto se tice oblika duse posle smrti tela, ona uzima i saobrazava se fizickom izgledu naseg tela, kako se tumaci u prici o Bogatasu i Lazaru. (prepoznaje bogatas siromaha Lazara onako kako je i fizicki izgledao..)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 40 минута, Bokisd рече

Nasao kod sv.Avgustina njegovo razmisljanje o ovom stvarima :

image.thumb.png.30e7971f53d8126e3cd13779122935b8.png

image.thumb.png.4e24d6c0a157cb4a4f79d93eff4008fb.png

image.thumb.png.7c05611f11bb80774e7020cb15239edb.png

image.thumb.png.99bafc54dc190618c3e2350c8febca1d.png

I, kao zakljucak bogomudri ucitelj vaseljene (kako se kaze za nase svetitelje ... 0509_music) kaze :

image.thumb.png.740096646604c601c5a9e232ed68fd72.png

(O drzavi Bozijoj, 22 knjiga, 14,15, 16)

Meni licno, po nekom mom mentalnom i verskom sklopu odgovara ovakvo rasudjivanje Avgustinovo o stanju uskrslih tela, svi cemo biti mladalackih uskrslih tela, sto naravno ne mora da bude jedino merodavno misljenje, kako i sam Avgustin zakljucuje, jer nije vredno zapocinjati nikakve mucne prepirke povodom ovog pitanja,,.... jer na kraju krajeva, tamo nece biti nikakve slabosti ni uma ni tela,... svi ce imati dusevnu moc da se saobraze Njegovoj besmrtnosti, pa je mozda i nebitno u kojoj starosti ce nasa uskrsla tela da budu, svi ce slaviti Boga jednodusno.

Sto se tice oblika duse posle smrti tela, ona uzima i saobrazava se fizickom izgledu naseg tela, kako se tumaci u prici o Bogatasu i Lazaru. (prepoznaje bogatas siromaha Lazara onako kako je i fizicki izgledao..)

Meni vise odgovara da moj otac vaskrsne onakav kakvim ga pamtim. Dakle da mogu da ga prepoznam da je to on a ne neki drugi covek. Ali se onda postavlja pitanje sta ako ja dosegnem njegove godine kako ce on mene da prepozna? Opet po toj matematici ispadosmo vrsnjaci. :)))

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, grigorije22 рече

Meni vise odgovara da moj otac vaskrsne onakav kakvim ga pamtim. Dakle da mogu da ga prepoznam da je to on a ne neki drugi covek. Ali se onda postavlja pitanje sta ako ja dosegnem njegove godine kako ce on mene da prepozna? Opet po toj matematici ispadosmo vrsnjaci. :)))

Da, very interesantno zapazanje... :D

Ono, sigurno da svako nece posle vaskrsenja da izgubi svoju licnost koja je ovde utkana i u dusu i um i telo. Trebalo bi da sve to zadrzimo i tamo, ... evo, recimo, Grigorije , mi se medjusobno (fizicki) ne poznajemo ali verujem da ako se tamo budemo sreli, vrlo brzo bismo se ponovo nasli i shvatili i videli da smo se onde na onom forumu druzili  nasznak9877777777777777777  .. :smil443643319dc3d:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Bokisd рече

Da, very interesantno zapazanje... :D

Ono, sigurno da svako nece posle vaskrsenja da izgubi svoju licnost koja je ovde utkana i u dusu i um i telo. Trebalo bi da sve to zadrzimo i tamo, ... evo, recimo, Grigorije , mi se medjusobno (fizicki) ne poznajemo ali verujem da ako se tamo budemo sreli, vrlo brzo bismo se ponovo nasli i shvatili i videli da smo se onde na onom forumu druzili  nasznak9877777777777777777  .. :smil443643319dc3d:

Тако си лепо ово рекао Боки 

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Milica Bajic рече

Тако си лепо ово рекао Боки 

(thank you very mnogo.... :D)

to sam se nesto setio, ....  procitao sam negde tamo u pisanijama svetitelja koji su bili bogoprosveceni o tim duhovnim stvarima buduceg besmrtnog zivota,  slicno apostolu Pavlu koji je bio uznesen na trece nebo i odnesen u Raj (gde je cuo neskazane reci koje nije bas coveku slobodno govoriti,... verovatno se misli na mnoge neizrecive tajne Bozije o svetu i coveku, na primer, kako je Pavle znao da je tvar u pocetku bila neraspadljiva i netrulezna ako ne posebnim otkrovenjem koje je primio od Boga...) ..... (mislim da moze da se nadje o zivotu duse posle smrti tela  u delima velikog bogoslova i sozercatelja Bozijih stvari i tajni sv.Simeona Novog...)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...