Jump to content

Да ли је самоубиство увијек гријех?


Препоручена порука

Не знам да ли сам поставио ово на право мјесто, надам се да нисам погријешио.
 
Да ли је самоубиство увјек гријех?
Да ли је гријех убити се ако видиш да је смрт неизбјежна? Да ли је Стеван Синђелић начинио гријех пуцавши у буре са барутом и тако усмртивши неколико хиљада људи и себе. Кажу "ако будеш остављен у боју, а непријатељ ти долази, да би спречио да те муче, ти се убијеш и останеш херој". Или дјевојке које су хтјели да силују, а оне да спасе част скоче у ријеку и утопе се?


Link to comment
Подели на овим сајтовима

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

da, stvarno je ovo dobro pitanje...verovatno ćemo dobiti neka mišljenja teologa i sveštenika...

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 53 минута, Хајдук25 рече

Кажу "ако будеш остављен у боју, а непријатељ ти долази, да би спречио да те муче, ти се убијеш и останеш херој"

A šta ako je čovekov život nepodnošljiva patnja iz koje nema izlaza pa se ubije?

Bilo da ima neku užasnu fizičku bolest, bilo da je teško depresivan?

Zašto bi mučenje od strane ljudi bilo opravdanje za razliku od mučenja usled psihičke ili fizičke bolesti?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 15 часа, Хајдук25 рече

Или дјевојке које су хтјели да силују, а оне да спасе част скоче у ријеку и утопе се?

 

Ima jedna svetica koja je tako nešto napravila..koliko sam čitala u prologu. To sam isto čitala u jednoj knjižici da takvo samoubistvo, zatim neko tako junačko zbog viših ciljeva tipa skočiš ispred deteta da tebe pogodi metak a ne dete...takvi primeri. Upotrebili su u toj knjizi citat iz sv pisma: Ko izgubi dušu mene radi, naćiće je. Mislim to sam čitala, nemojte sad proveravati. 

"Drži svoj um u adu i ne očajavaj"

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 year later...
Пре сат времена, [email protected] рече

tvoj život - NIJE tvoj
nego - Bog Jedini Otac JHVH
daje život svima
_________________

6. Božja Očeva Jahvina zapovjest jasno kaže
NE UBIJ

a TO znači - NE UBIJ - NIKOGA!
NI SEBE!

Pa ima samoubojstva u SZ-u.

Oni Jevreji koji su se roknuli da ih ne bi neprijateljska vojska mučila.

Tako da je čovečno roknuti se kada ti preti neizdrživa patnja. Npr teška i neizlečiva bolest.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...