Jump to content

Фондација Ђоковић и њен програм за помоћ нервозним родитељима и за развој дечијег мозга (између осталог)


Препоручена порука

Добих ово у вртићу данас уз позив на родитељски састанак у вези ових интерактивних и динамичних радионица...

Ја сам у наслов убацио пар интересантних утисака након читања а остало је на фоткама памфлета.

 

SWScan00014.thumb.jpg.2e2625aaa8325a4564dcd65ed90d4f7b.jpg

SWScan00015.thumb.jpg.12fb31d724266a173fc9708aec25ffdf.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још једна популаристичка метода губљења времена... не знам, можда и грешим ne_shvata

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Осврнуо бих се на ову Чињеницу где се сваки други родитељ жали да нема довољно времена за себе и да је исцрпље.

Драги памфлеташи , Србија је постала колонија а Срби робови и немојте нам солити памет овим рецептима стакленог осмеха.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

доста контраверзних мишљења има о том mindup програму. ако је о томе реч? нисам се претерано интересовао али оно што сам успут прочитао ми се уопште не допада. покушаћу касније да пронађем неке линкове па ћу их ставити овде. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

... da nije mozda to nesto kao ona fora sa emotivnim grljenjem drveca ...  i upijanjem sunceve energije.... dobardecko..... koje Noleta' daju snagu pred teniske mecev ...  :D

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Predragmoratic рече

доста контраверзних мишљења има о том mindup програму. ако је о томе реч?

јесте то је:

https://novakdjokovicfoundation.org/sr/project/mindup/

"Veliki je izazov upoznati i razumeti svoje emocije. Emocionalna stabilnost je nešto što možemo da naučimo decu. Zato je Fondacija Novak Đoković započela saradnju sa Fondacijom Hawn. Uz podršku Ministarstva prosvete, želimo da u Srbiju uvedemo MindUP programe. Cilj nam je da jednog dana ovi programi budu deo obrazovnog sistema u predškolskim i školskim ustanovama širom naše zemlje."

 

а Мајндуп фондацију https://mindup.org држи холивудска глумица Голди Ховн која је и смислила и мајдуп програм. Сајт организације је пун обећања о срећном животу полазника курсева, унапређењу учења и психичких способности, успуњења ума свесношћу...

Голди Ховн је завршила основну и средњу школу а од факултета одустала, студирала је медитацију али не сматра се будистом него јеврејком иако верује да религија није битна него испуњен спиритуални живот... Поред промоције мајнд-уп програма бави се и борбом за права LGBT заједнице.

https://en.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

https://sh.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

 

Ово је изгледа будистичка медитација умотана у радионице за психолошку подршку и само-помоћ или неку сличну њу ејџ причицу...

Што лепо одмах не кажу чиме се баве него то умотају у 16 шарених обланди... бедно...

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Vladan :::. рече

јесте то је:

https://novakdjokovicfoundation.org/sr/project/mindup/

а Мајндуп фондацију https://mindup.org држи глумица Голди Ховн која је и смислила и мајдуп програм. Сајт организације је пун обећања о срећном животу полазника курсева, унапређењу учења и психичких способности, успуњења ума свесношћу...

Голди Ховн је завршила основну и средњу школу а од факултета одустала, студирала је медитацију али не сматра се будистом него јеврејком иако верује да религија није битна него испуњен спиритуални живот... Поред промоције мајнд-уп програма бави се и борбом за права LGBT заједнице.

https://en.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

https://sh.wikipedia.org/wiki/Goldie_Hawn

Ово је изгледа будистичка медитација умотана у радионице за психолошку подршку и само-помоћ или неку сличну њу ејџ причицу...

Што лепо одмах не кажу чиме се баве него то умотају у 16 слатких обланди...

 

 

браво, управо о томе говори и видео. 

овако лепо умотано у те обланде је много прихватљивије масама. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мене то све тако подсећа на спиритуалне сеансе, веома популарне у "крем" друштву. Живот по принципу - Све инстант, само се препусти добро  обученим практичарима....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Milica Bajic рече

Мене то све тако подсећа на спиритуалне сеансе, веома популарне у "крем" друштву. Живот по принципу - Све инстант, само се препусти добро  обученим практичарима....

управо тако. човек данашњице вапи за инстант решењима и бољитком. По мени су ово само продужени пипци њу-ејџ религије перфидно упаковани у некакве дечије програме. забрињава јер ово није једини програм те врсте. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Milica Bajic рече

Мене то све тако подсећа на спиритуалне сеансе, веома популарне у "крем" друштву. Живот по принципу - Све инстант, само се препусти добро  обученим практичарима....

da, deluje tako,... drustvance u kome je sve ,.... al' je lep ovaj svet,.... pa, eto' sve je pozitiva, nema negativa, budi cool, harmonija,.... mislim, lep je ovaj svet, ali, nije idealno mesto za zivljenje, trebamo razmisljati i paziti o tim negativama ako nas ne daj boze zadese , da ne bi pali u bedu' (duhovno i psihicki).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Bokisd рече

da, deluje tako,... drustvance u kome je sve ,.... al' je lep ovaj svet,.... pa, eto' sve je pozitiva, nema negativa, budi cool, harmonija,....

Е, најбизарније што сам чула јесте тренд да ( и деци) скидају младеже, тако ће се обезбедити од рака коже...

пре 9 минута, Bokisd рече

 

mislim, lep je ovaj svet, ali, nije idealno mesto za zivljenje, trebamo razmisljati i paziti o tim negativama ako nas ne daj boze zadese , da ne bi pali u bedu' (duhovno i psihicki).

А ово се врло лако решава са пар сеанси чишћења од негативног набоја, нема шта да размишљаш, све ти френд одради за лову. Изађеш ко нов....

Итд...итд ..

Још једна од пошасти данашњице, али није ни мало наивна. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 часа, Vladan :::. рече

студирала је медитацију

Сега мега секташење. Нек Ђоковић игра тенис и нек олади са овим "просветитељством"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е па стварно... Владане, мислила сам да се шалиш, али ако је ово стварно стигло до вртића, онда не знам шта бих рекла, стварно су претерали. Сад су постали стручњаци и за родитељску нервозу. Чему ли ће да вас науче? Кад дете заплаче, а ви ајде мало измедитирајте. Не могу да опишем количину муке коју осећам према оваквим секташким упадима у образовне установе. Мени се дигне коса на глави и кад ми дете дође са курса Суан Пан, па се хвали како је постало генијалац, одмах знам колико је сати... Једном сам их јавно раскринкала, па ме сад попреко гледају кад прођем улицом, али мене то не тангира, ја иза својих речи стојим као професионалац, а они су шупљи са свих страна, осим кад је реч о новцу. Користе малу децу за своје јефтине интересе, фуј.

Кад видите Монтесори вртиће и школице, само заобиђите. То је такође постао полигон за нечије стицање материјалне добити кроз звучно име и рекламу. И наравно за окупљање снобова. Монтесори у Србији, и више него смешно. Марија би се превртала у гробу.

 

 

"Ја сам сакупљач необичних ствари. Нека други сакупљају значке и марке. Ја сакупљам дане, часове и тренутке. " - Мирослав Антић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, Anika рече

Једном сам их јавно раскринкала, па ме сад попреко гледају кад прођем улицом, али мене то не тангира, ја иза својих речи стојим као професионалац

И да иза својих речи стојиш "само" као одговоран родитељ довољно је да те не тангира.

Стварно нису нормални са тим спиритизмом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...