Jump to content

Феминискиње ставиле кацељу на споменик Патријарху Павлу са овом поруком

Оцени ову тему


Препоручена порука

Несрећне душе... 

Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светога не одузми од мене.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Зашто сви ,који се боре на уличарски начин за своја права, руше наша?

Нека епидемија или законоправило?

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То је једино што и знају да ураде с тим кецељама, да се наругају и наруже; та за шта друго кецеље служе него за перформансе по споменицима?

Мада, треба да се радујемо кад се догоде овакве ствари јер саме себе разобличавају, све се постави на своје место, зна свако своје.

Ако си пао, немој да се каљаш; ако си се укаљао, немој да се ваљаш! —Св. Јустин Ћелијски
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, ana čarnojević рече

Kecelja je simbol neplaćenog ženskog rada, kuvanja za celu familiju, ribanja tuđe štroke, činjenja svega za druge i ničega za sebe.

А ко их тера да тако живе? Многе жене слободно бирају то из ових или оних разлога, али многе не и ништа им не фали. Не видим никакав проблем осим у главама ових незрелих жена. Изгледа да је читава поента те идеологије да се други окриве за лоше животне изборе дела жена (вероватно и своје личне). 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 49 минута, ana čarnojević рече
Цитат

Jer nemamo spomenik nijednoj naučnici, nijednoj spisateljici, nijednoj političarki. 

 

Ево јој један овде близу мене, да се мало образује:

9233850.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 41 минута, ana čarnojević рече

Zaboravila je da kaže da su na spomenik okačili kecelju na kojoj se abortus smatrao za nečije pravo, a ne kojom se neko bunio zbog  neplaćenog rada i ribanja tudje štroke. Za to bi i ja nekome okačila kecelju. Ali sigurno ne na Tašmajdanu.

Zamena teza, po meni.

https://www.vreme.com/cms/view.php?id=1671497&fbclid=IwAR2VGDXH5acencTNWqFUxElEirz68Ipkv8s7hiiCwdSYxrGAQDNGV4gwpoY

 

Šta je ta kecelja i zašto kecelja? Kecelja je simbol neplaćenog ženskog rada, kuvanja za celu familiju, ribanja tuđe štroke, činjenja svega za druge i ničega za sebe. Kecelja je okov. Da nije, ne bi se mnogi uznemirili što je neko okačio kecelju na spomenik patrijarhu Pavlu. Jer šta? Pokojnom "živom svecu" ne priliči kecelja? To što nekome smeta kecelja na patrijarhu najpreciznija je dijagnoza stepena patrijarhata u kom živimo. Lepo ste se prepoznali. Nego, gde je spomenik nekoj monahinji?

 

'Ajde kecelja, deca cekaju, rucak ceka, kosmos ceka . Dok se obavljaju ti svakodnevni, jednolicni  radovi ,mozak se oslobadja pa mozda i skonta da svako sebe moze danas da postavi gde hoce (matrijarhat, patrijarhat, LGTB, feminizam, materijalizam, satanizam  itd) .

Nema potrebe strviti se na crkvu ovako providno i glupo.

Patrijarh Pavle je dovoljno "obukao" sebe za zhivota da mi mu trebala ispomoc i putokaz i otvaranje ociju.

Krivo gnjidi sto mora da postane vaska a ne lav....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Овакво понашање је насиље над већином, и нема оправдања.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Иван ♪♫ рече

Feminizam je muškog roda.

 

:smeh1:

 

 И злоба, па мржња, пакост, завист.....али, али и љубав, радост,срећа....додуше и несрећа....:smeh1:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Дворска луда је ж.род.

Ех, ш'о нисам нека власт.

Радуј се, Нектарије, велики Архијереју Божји!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Драгана Милошевић рече

Ех, ш'о нисам нека власт.

Требало би, поишто је и власт женског рода....баш чудно ???

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Креирај ново...