Jump to content

Калемљење


Препоручена порука

пре 2 часа, obi-wan рече

Nisam skidao nista, i vosak i folija su ostali, racunam da ce drvo to samo da makne kad poraste jos malo. A ako bas vidim da mu smeta, sklonicu ga u neko vreme kasnije. Tu je negde godina dana kako je kalemljeno, za sad nema nekakvih znakova da mu nesto smeta.

Питам јер неко каже да скида неко не. Нећу скидати. Фолија није јака да би се усекла у дрво. Мада сам је баш доста обмотао. Ваљда неће да усече стабло. Одлепићу само изолир траку. Њоме сам само обишао преко фолије око воћке.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 16 минута, Плаво Небо рече

Питам јер неко каже да скида неко не. Нећу скидати. Фолија није јака да би се усекла у дрво. Мада сам је баш доста обмотао. Ваљда неће да усече стабло. Одлепићу само изолир траку. Њоме сам само обишао преко фолије око воћке.

Ma nece to nista da smeta, bolje da stoji dok je drvo mlado, posle ce lako da se skloni.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја купим ону стреч фолију у продавници и исецкам је равним резовима, оштрим ножем на прстенове од 2 цм ширине. Супер послужи за калемљење. Може да стоји годину дана да не усече стабло. Може и дуже, али нема потребе, за 1 год. све срасте како треба.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 10.11.2020. at 20:44, Плаво Небо рече

Нађох овај клип на јутјубу па Боже здравља на пролеће ћу да пробам овај начин размножавања воћки.

А ево како би то и изгледало на крају.

 

Како сам одрадио марготирање, Боже здравља, видећемо за три месеца. Иначе, овако то за сад изгледа:

 

IMG_20210328_151654_resized_20210330_063328597.jpg

IMG_20210328_145718_resized_20210330_063327028.jpg

IMG_20210328_151546_resized_20210330_063328073.jpg

IMG_20210328_151629_resized_20210330_063326010.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 часа, Вукашин рече

Као једногодишњи ластар ми изгледа она гранчица десно на трећој фотографији.

 

пре 22 часа, Вукашин рече

То нисам никад радио, али логика ми каже да ће се лакше ожилити једногодишњи ластар, од двогодишњег. Делује ми да си у земљу ставио двогодишњу грану.

Јесте старија грана од једне године. У праву си, и мени делује ова грана на трећој слици да је млађа. Само, нисам могао њу да ставим у кантицу са земљом јер расте скоро па хоризонтално. Могао сам да је обмотам у фолију па у кесу са земљом али нисам сигуран да ли би имало довољно влаге. Могао сам и отворе на кантици и бочно да избушим па земљу да држи поклопац али све ми је то компликовано, а можда би ми и зид кантице пукао при бушењу. Овако земљу у кантици заливам одозго што ми је лакше и то често па ће се ваљда брже ожилити.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Вукашин рече

То нисам никад радио, али логика ми каже да ће се лакше ожилити једногодишњи ластар, од двогодишњег. Делује ми да си у земљу ставио двогодишњу грану.

Има доста времена да се ожили. Ако треба и пет месеци ћу да је оставим тако. Када будем сигуран да се добро ожилила онда ћу је исећи и ставити у песак и земљу да још боље пусти корен и онда на јесен Боже здравља ћу је посадити у земљу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, хахаха рече

@Плаво Небо може ли ова техника да се примени код ораха?

Mislim da moze. Citajuci kometare na onom videu pretpostavljam da moze. Svaka drvenasta biljka. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...