Jump to content

Калемљење


Препоручена порука

Управо сада, Вукашин рече

По мени је најбоља варијанта мало прошетати кроз шуме, наћи неку дивљаку и пресадити је у јесен.

Jeste, al` treba da nadjem krusku u sumi. :smeh1:

Mada i znam `de bi trazio, tu smo ranije bas sekli neke velike divlje kruske, mog`o bi tu da pogledam kad stignem.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

IMG_9600.thumb.jpg.3472b096c563b2c6d35f1fdafb12cc2c.jpg      IMG_9599.thumb.jpg.809c283fede1557389d78419c3beb628.jpg

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 минута, obi-wan рече

Jeste, al` treba da nadjem krusku u sumi. :smeh1:

Mada i znam `de bi trazio, tu smo ranije bas sekli neke velike divlje kruske, mog`o bi tu da pogledam kad stignem.

Питај неког. Ловци знају свако дрво.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Вукашин рече

Питај неког. Ловци знају свако дрво.

Ma zna i moj starac, to je njegova suma. Ako Bog da, samo da bude lepo u ranu jesen, pa cemo da nadjemo neku krusku. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 28.2.2019. at 20:25, obi-wan рече

Sta mene npr. ovde za pocetak zanima - na sta da nakalemim neku dobru kajsiju, tako da cveta i radja solidno kasnije, da je ne bi pozni mrazevi u martu opustosili? Imao sam manju kajsiju nekih 7-8 godina, i nisam ubrao sa nje nijedan jedini plod zbog toga sto rano cveta, i onda sam lepo uzeo i sklonio je.

Кајсију већином калеме на џанарику или џенарику, како се већ у ком крају каже. Чуо сам од старијих да је најбоља подлога за кајсију белошљива. Има ту нека фора са џанариком, не може да прати бујност кајсије и онда је дрво краћег века. Сем подлоге,  битна је и сорта. Дакле, нека каснија сорта да се нађе. Ми смо имали десетак садница у селу, остала нам још једна. Огромна је, родила је пре две године одлично, али у већини случајева останемо празних шака због мразева. И још један савет на основу нашег искуства, кајсија не воли да се обрађује земља око ње. То је неко наше искуство. Да ли је то случајност или не, не знам. 

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Хахаха, сад видим да Жичанин одговорио. Ни датуме не видим. :D

  • Хахаха 1

Не брините се, дакле, за сутра; јер сутра бринуће се за се. Доста је сваком дану зла свога.

(Мт.6, 34)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, obi-wan рече

Ma zna i moj starac, to je njegova suma. Ako Bog da, samo da bude lepo u ranu jesen, pa cemo da nadjemo neku krusku. :)

Ако ти буде требало, могу да ти пошаљем калем гранчице разних старих домаћих сорти. Могу да нађем наше, босанске, македонске...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Вукашин рече

Ако ти буде требало, могу да ти пошаљем калем гранчице разних старих домаћих сорти. Могу да нађем наше, босанске, македонске...

To bi bilo odlicno. Kad budem trebao da kalemim, ako Bog da, mora da se cujemo, da vidim koje sorte imas. :ok:

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 часа, Вукашин рече

По мени је најбоља варијанта мало прошетати кроз шуме, наћи неку дивљаку и пресадити је у јесен.

Ја немам појма где бих могао да их нађем, немам представу где бих могао да их тражим. Искрено, не знам како дивљака и изгледа кад порасте. Ове што сам добио баш су мале.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 6 часа, obi-wan рече

IMG_9600.thumb.jpg.3472b096c563b2c6d35f1fdafb12cc2c.jpg      IMG_9599.thumb.jpg.809c283fede1557389d78419c3beb628.jpg

А је ли, од кога си их ово забарикадирао :D. Него, занима ме и због мојег калема, како ће она на прелазу да се удебља, тј хоће ли временом да се изједначи дебљина подлоге и калем гранчице? Је'л не може ветар да нешто направи проблем па да не дај Боже је преломи на том месту?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Плаво Небо рече

А је ли, од кога си их ово забарикадирао :D. Него, занима ме и због мојег калема, како ће она на прелазу да се удебља, тј хоће ли временом да се изједначи дебљина подлоге и калем гранчице? Је'л не може ветар да нешто направи проблем па да не дај Боже је преломи на том месту?

Kopao sam okolo, pa sam posle prekrio malo da zivina ne napravi rusvaj. :smeh1:

Sa leve strane se vidi grancica koja nije porasla. Prema njoj se vidi da desna raste bas kako treba (unutra) i zatvara polako celo stablo. Inace, na mestu spoja je sad izuzetno cvrsta, kao da je nikla iz tog stabla, a bila je i vislja nego sam je malo orezao sa vrhova.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 14 часа, obi-wan рече

Kopao sam okolo, pa sam posle prekrio malo da zivina ne napravi rusvaj. :smeh1:

Sa leve strane se vidi grancica koja nije porasla. Prema njoj se vidi da desna raste bas kako treba (unutra) i zatvara polako celo stablo. Inace, na mestu spoja je sad izuzetno cvrsta, kao da je nikla iz tog stabla, a bila je i vislja nego sam je malo orezao sa vrhova.

А јеси ли скинуо фолију или шта си већ замотавао око калема и после колико си склонио или нема потребе да се дира?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, Плаво Небо рече

А јеси ли скинуо фолију или шта си већ замотавао око калема и после колико си склонио или нема потребе да се дира?

Nisam skidao nista, i vosak i folija su ostali, racunam da ce drvo to samo da makne kad poraste jos malo. A ako bas vidim da mu smeta, sklonicu ga u neko vreme kasnije. Tu je negde godina dana kako je kalemljeno, za sad nema nekakvih znakova da mu nesto smeta.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...