Jump to content

Орезивање воћа


obi-wan

Препоручена порука

Dajte sve sto imate na temu.

Ja vec nekoliko dana unazad rezem i lozu i vocke - nekoliko godina nisam to uopste radio, i sve je postalo brlog. Sad sam lepo oblikovao krosnje i proredio nepotrebo guste grane (breskve, kruske, jabuke), a lozu sam takoreci desetkovao, jer je bila skroz zauzela ogradu. Ostalo mi par vecih jabuka i par lesnika da sredim.

Ocekujem, ako Bog da, da posle ovakve intervencije rod bude manje brojan, ali krupniji i vece mase.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, obi-wan рече

Dajte sve sto imate na temu.

Ja vec nekoliko dana unazad rezem i lozu i vocke - nekoliko godina nisam to uopste radio, i sve je postalo brlog. Sad sam lepo oblikovao krosnje i proredio nepotrebo guste grane (breskve, kruske, jabuke), a lozu sam takoreci desetkovao, jer je bila skroz zauzela ogradu. Ostalo mi par vecih jabuka i par lesnika da sredim.

Ocekujem, ako Bog da, da posle ovakve intervencije rod bude manje brojan, ali krupniji i vece mase.

Ових дана ме отац предухитрио па је сву винову лозу орезао, док, негде пред Сретење, узех да не радим па орезах воћке. Пре две године сам морао да купим телескопске маказе. Неке гране су баш биле високо отишле. Добра страна ових маказа је и што имају тестеру на крају па дебље гране могу да се изрежу. Занимљиво је орезивање. Обликујеш нешто како би што боље родило. Мада, пре две године, отпао ми врат док сам орезао, јер, мало смо их били запустили. До душе, и овај пут ме врат мало притего, једно дан-два, али, не и да сам се укочио. Још, мало сам се и подгојио ко прасе. Зима, знаш како је, сланина, лук, суво месо..

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, obi-wan рече

Dajte sve sto imate na temu.

 

А жеља ми је да научим да калемим воћке, грожђе. Могу на интернету да гледам до миле воље како се калеми, али, ништа док не одрадим практично.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 минута, Плаво Небо рече

Пре две године сам морао да купим телескопске маказе.

Ja bas sad razmisljam da uzmem jedne. Kod ove 3 vece jabuke nema sanse drukcije da se do`vate ove najvise grane.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Плаво Небо рече

А жеља ми је да научим да калемим воћке, грожђе.

Isto. Nameravam, ako Bog da, da uzmem da naucim to sto pre.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, obi-wan рече

Isto. Nameravam, ako Bog da, da uzmem da naucim to sto pre.

Имамо две крушке у дворишту. Старе су око 40 година. Висине су око 7м највише. Прелепе су за јело. Топе се у устима. Боже помози, све решавам да одем негде да нађем дивље крушке и да на њим накалемимо. Кажу да се калем најбоље прима  када се калеми на дивљу ''подлогу''. Ваљда што су дивље отпорније, шта ја знам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Tako nesto sam i ja cuo.  A ja imam ovu jednu staru jabuku, zelenu sto u jesen samo pozuti kad sazri. Nakisela i izvrsnog ukusa. Moram nekako da je prekalemim u nekoliko komada i da to rasadim dalje, da namnozim vrstu i da je sacuvam. Isto i tresnje - ranije sam jeo onaj sumski "`rskavac", sitnu divlju tresnju neverovatne slasti, i kol`ko se secam - ona je npr. odlicna podloga za kalemljenje.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, obi-wan рече

Tako nesto sam i ja cuo.  A ja imam ovu jednu staru jabuku, zelenu sto u jesen samo pozuti kad sazri. Nakisela i izvrsnog ukusa. Moram nekako da je prekalemim u nekoliko komada i da to rasadim dalje, da namnozim vrstu i da je sacuvam. Isto i tresnje - ranije sam jeo naj sumski "`rskavac", sitnu divlju tresnu neverovatne slasti, i kol`ko se secam - ona je npr. odlicna podloga za kalemljenje.

Поставићу тему о калемљењу.

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

×
×
  • Креирај ново...